Červenec 2018

A jedeme dál!

2. července 2018 v 13:45 | ZIP_photos |  REakce
A jedeme dál!
Ano, takto se jmenuje dnešní článek a hlavně, téma týdne.
Sedím zrovna na zahradě a slunce svítí na posekaný trávník občas jemně zafouká, kolem se to hemží motýli a můj kocour číhá na ještěrky. Krásný letní den! A co víc, za pár dní se vzdálím na dva měsíce, jako dobrovolník budu pomáhat handicapovaným. A přesně o tom dne chci psát! Teda… Ne o práci s handicapovanými lidmi. Ale tomu, čemu se říká - plníme si sny, žijeme!
Snažím se své články mířit motivační cestou. Žijeme v době, kdy je jednodušší než kdykoliv před tím, plnit si své sny, dělat co nás baví, studovat, cestovat… Přesto si, často sami, stavíme do cesty překážky. Často jsou to naše slova. Že něco nejde, že nemůžeme, že vlastně nevíme, že bychom chtěli, ALE… Jenže, opravdu jsou ty překážky tak velké?
I) ONO TO NEJDE
Jak nejde? Proč by to nešlo? Žijeme ve 21. století, k internetu jsme připojení 24 hodin denně, informace máme na dosah ruky, cestujeme po celém světe, dokážeme komunikovat anglicky, tak kde vidíš problém? Odhodlat se musíš! Vykročit. Udělat první krok, pak to půjde! Jasně, že se budeš bát. Každé rozhodnutí něco přináší. Ale nech za sebou své staré já, které neumělo ani pozdravit prodavačku v obchodě.
II) ALE, ALE, ALE, ALE…!
Krásná to spojka, viď? Kolik kouzel s nimi v češtině dokážeme. Z jedné nadějné věty, skončíme u pochybností a neschopností. Samozřejmě, vždy máme nějaké ale, proč bychom se měli rozhodnout jinak. Jsou to naši blízcí? Máme mobily, komunikujeme přes celý oceán. Naši přátelé? Budou tady i pak. A co takhle noví přátelé? Poznávat nové lidi, obohacovat sám sebe o zkušenosti, zážitky, to je to, co máme dělat! Využijeme možnosti dnešní doby a rozhodujeme se spontánně! Nezapomínejme na zadní vrátka.. To ano.
III) MOŽNÁ, JENŽE! CO KDYŽ
Nástrahy na nás čekají i při cestě do obchodu. Odkládáme nákup potravin, i když nám hrozí nějaké nebezpečí? Jasně, jídlo je životně důležité. Ale co když takto budeme brát i plnění našich snů? Co v životě chceme dělat, když to nebude naše rozhodnutí, když to nebudou naše sny, když nebudeme žít svůj život? Máme přijmout šablonu, která nám nezávazně vytvoří společnost a s ní se ztotožnit a tu právě jedinou žít? Není to škoda? Nejde o to, rebelovat, postavit se všem ideálům, jde o to, zanechat za sebou to, co někdo po nás chce, abychom byli, ale my tím nejsme a být tím, kým se cítíme opravdu být.
Tedy, závěrem. Máme před sebou léto. Já se chystám splnit si, co jsem si slíbila a pro co jsem se celý rok připravovala. Až se vrátím, nachystám si další cíl a budu ho chtít splnit!
Tak co, jdeš do toho se mnou?!

Krásné prázdniny! ZuZ