No PLASTIC

5. června 2018 v 17:10 | ZIP_photos |  REakce
A přece se máme všichni rádi!
V nedávné době se otevřely oči médiím a pouštějí do éteru obrázky ztrýzněných zvířat. A dneska jsem četla článek o velrybě, která měla plný žaludek plastových tašek. Hrozivé fotky, příšerná videa, odporné články. Co s tím budeme dělat?
Před několika lety a že je to opravdu větší číslo, se objevila kampaň pro omezení plastových výrobků. Tehdy se tomu věnovalo jen pár jedinců, žádná komerční firma nebo podnik se tomu nevěnovali. A jedinci, kteří si uvědomili nadcházející riziko, byli bráno za blázny, kteří se chtějí vrátit zpět na stromy. Jenže dneska bychom těmto "bláznům" měli říct - "kéž bychom vás poslechli."
Situace došla tak daleko, že se v obchodě dají koupit jelitové kusy ovoce zabalené do množství plastů. A lidé nakupují, nakupují, nakupují… Ale aby to nebylo tak plastové! Jsou zde i cesty k lepším zítřkům. Kavárny omezují prodej plastových kelímků, podporují KeepCup, za plastové tašky jsou dávají příplatky vše se pilně recykluje.
Takže my máme srdce na pravém místě! Velryby budou umírat dál a firmy přesto vyrobí jeden plastový obal pro jablko, ale my budeme třídit! Za vše budeme platit! A tím jsme na tom lépe…

I když si myslím svoje, podporujme svět BEZ PLASTŮ! Ale opravdu!!! Ne jen.. Na očko.

Výsledek obrázku pro animal and plastic
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lux Lux | Web | 5. června 2018 v 23:51 | Reagovat

A co je to tvé, co si myslíš? :)
Za mě se počítá každý kousek, každá snaha se cení.  Říká se, že nabídka závisí na poptávce...

2 Lucka Lucka | Web | 6. června 2018 v 15:47 | Reagovat

Já nedávno viděla docela zajímavý pořad na tohle téma, bylo tam výměna právě těch igelitových ok na plechovky za kartonové a že se to docela chytá, tak každý krok správným směrem se počítá. :-)

3 Honza Honza | Web | 6. června 2018 v 21:53 | Reagovat

Dokud to přímo neovlivní člověka, nic moc se s tím dělat nebude. Velryba plná plastu (bohužel) nevzbudí tolik reakcí, jako kdyby se takto hromadil plast v lidech. Nicméně aktuálním tématem jsou i mikroplasty, které se snadno mohou dostat i do člověka a zatím se neví o rizicích. Stejně tak nevzbudí příliš emocí PETka plující po moři, ale když se začali dělat z pláží skládky, jak tam moře vyplavovalo plastový odpad, hned to znepokojilo více lidí a začalo se psát o odpadu v oceánech.
Jsem rád, že se aspoň po malých krůčcích něco dělá, třeba zpoplatnění plastových tašek je dobrým krokem, protože se mi subjektivně zdá, že vidím více a více lidí používat vlastní tašky na nákupy, případně si raději vezmou papírové než plastové, které stejně pak vyhodí. Jenže každý musí začít u sebe, ačkoli v obchodě člověk nemá tolik na výběr, minimálně si nemusí brát plastové pytlíky na každou blbost. Třeba komicky vypadají banány v pytlíku, když mají přitom vlastní přírodní obal. Stejně tak doma se dá obejít bez plastových pytlů na opad, psí hovínka se dají sbírat do papíru, atd. atd. Chce to jen přemýšlet a nebýt lhostejný. Bohužel Evropa je v porovnání s jinými kontinenty vlastně hrozně ekologická.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama