U kávy

14. května 2018 v 11:53 | ZIP_photos |  REakce
Zlo! Kde jsi? Nejsi v koutě s ponožkami. Ani ve starém molovém kabátě. V květináči shnilé květiny se mi taky neschováváš. Tak, kde tě mám najít? .. Ne, to ne! Ty jsi ve mně?
Nedávno jsem rozpitvala myšlenku, že zlo neexistuje, Je to tedy myšlenka Augustina, ale podívala jsme se na ni blíže. Zlo prý neexistuje. Věci stvořené jsou jen dobré. Pokud něco vypadá nedobře, pak je to absence dobra. Zlo není. Jak je tedy možné, že se zle chováme? Co když míra zle je chápana špatně?
Pokud by to bylo takhle, tak by se všichni umírající lidé pod troskami války asi vzbouřili. Říct, že zlo není a vidět za oknem výbuch bomby, není zrovna vhodný důkaz. Možná máme na našem placu žití pocit, že zlo opravdu není. Ale někdo by tvrdil něco jiného. Někdo, kdo spí se zbraní pod polštářem, sbaleným batohem u nohy stolu… A stále čeká, až zazní signál a on se navždy odstěhuje ze svého rodného domu.

Zlo je možná součástí nás. Schovává se pod kůrou. Třeba pod levou plící. Nebo co hůř, pod našim srdcem. Čeká, až bude volný terén a ono vyrazí v plné síle a zaútočí! Nebude koukat nalevo, napravo, prostě plnou parou vpřed!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama