Děvet let se sítí

9. května 2018 v 11:31 | ZIP_photos |  REakce
Dneska opravdu není krásně. Telefon mi hlásí, že jsou venku HEAVY RAINS, asi zůstal svou povahou někde jinde, jelikož, je sice pod mráčkem, ale heavy rains opravdu nevidím. Den však smutný je. A to jsem dnes dostala blahopřání od týmu Facebooku, že si mám užít den a přejí mi prý jen to nejlepší k dnešnímu výročí. Později jsem zjistila, jaké výročí mají na mysli. Jsem s nimi už 9 let! No teda… Kdo by to řekl.

Pamatuji si den, kdy jsem objevila Facebook. Úvodní strana byla dost podobná té dnešní, akorát aktivita uživatelů byla mnohem menší. Vytvořila jsme si účet s falešným datem narození. A to jen proto, abych mohla hrát hru s rybičkami. Vůbec jsme v té době nechápala princip sociální sítě, na mé liště svítilo ICQ a občas zapípal Skype, to bylo vše, co můj internetový sociální svět znal a určitě mi to ke štěstí stačilo. I tady byly hry, ale pamatuji si, že ty rybičky vypadaly fakt hodně luxusně. Objevila jsem je u jedné kamarádky a bylo mi jedno, kde si účet zakládám. Asi jako každému dítěti..
Netrvalo dlouho a mojí přátelé se přidávali na síť. Byla jsem tak šťastná, když mi někdo napsal! Hezky to zapípalo a svítilo. Byla to éra trapných statusů, ono se doba zas tolik neposunula, trapnost je druhé jméno většiny účtů, ale asi jsem si až tady začínala uvědomovat, jak hloupé lidi znám. Napráskali na sebe tolik blbostí!
A tak po devíti letech přemýšlím, jaké štěstí mi to působení sociální sítě dalo. Určitě mnoho přátel a hlavně jednoduchý kontakt kdekoliv, kdykoliv.. To vítám! Taky zalepení volného času v čekárnách, jednoduchý přísun novinek, každý přece musí oznámit, že ho smrt celebrity zasáhla. A v neposlední řadě, můj individuální vývin! Ráda si prohlížím, co jsem za dobu devíti let nasdílela, jaké fotky postnula a co vše olajkovala. Někdy se cítím trapně, protože status k písničkám byl děsný!
Občas mám chuť sociální síť vymazat. Zrušit účet. Tak často se dočítám, jak lehký život najednou je. A já tomu věřím. Jen i nedokážu představit, jak bych se s většinou lidí spojila. A asi mám i trochu strach, co bych najednou s těmi hodinami dělala. Protože údajně strávíme na sociálních sítích hodiny týdně a ani si to neuvědomujeme. Ještě to zvážím. Aspoň rok bez přihlášení. To by muselo být fajn.
Tak pěkný zbytek týdne! 😊

Výsledek obrázku pro social network
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 9. května 2018 v 13:34 | Reagovat

Rybičky jsem také hrávala, ale nejvíce mě bavila farma :-) Jednu dobu jsem měla Facebook i zrušený, nyní ho mám zase obnovený, ale zase tak moc na něj nechodím :-)

2 hotmail hotmail | E-mail | Web | 18. července 2018 v 11:15 | Reagovat

Brilliant, this help me - thanks so much!
https://hotmaillogin86.wordpress.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama