Časopis o koních

6. května 2018 v 8:07 | ZIP_photos |  REakce
Prý se objevil nový trend. Mladí lidé se navážou, odkládají povinnosti, tráví čas sami a na rodinu pomýšlejí až po třicítce. Proč princ na bílém koni nepřijede dřív? Proč ho odmítáme? Je chyba v koni nebo v princi?
Možná je dobré popřemýšlet nad tím, kde se tento trend objevil. Můžeme obvinit západ, proklít média nebo to nazvat novým sociální konstruktem. Ono to bude souviset všechno se vším. Západ je určitě místo, kde se seberealizace propaguje na prvních stránkách všech lifestylových časopisů, vytváří se hnutí pro nezávislé ženy a stále dokola se připomíná, že na děti se musí dozrát a člověk by měl život prožít. Média zde mají mocnou ruku, ale na druhou stranu vydávají přesně to, co společnost zrovna cítí jako trn. A to, že se zakládají studie, které mají vše objasnit, to je úkol sociologie. Pojmenovat, analyzovat, ukázat důsledek a nechat ležet. Grafy, procenta se dostanou do zmíněných časopisů, ženy samotářky napíšou články nebo rovnou knihu a my kupujeme, čteme, realizujeme.
Nicméně není potřeba, vnímat naší seberealizaci jako něco negativního. Určitě je vhodné, mít v hlavě srovnáno, kdo jsme. Jak vytvářet svět toho maličkého tvora, když se sami v něm ztrácíme. Jenže spíše než seberealizace, se ocitáme v temném koutě, s kým ten život máme sdílet. Mužů je přece tolik!

Možná můžeme zaútočit na média, že takoví dokonalí muži se v našem okolí nikdy neocitli. Že dokonalá celebrita rodič není nikde v dohledu. A že jeho kůň sotva vyjde ze své stáje. Tak kde jsme udělali chybu? Můžou za to jen ti muži? Možná to tak teď vypadá, ale ani my nejsme princezny v jejich očích. Možná je východisko v našich požadavcích. Usměrníme je. Časopisy přestaneme tak horlivě odebírat, média pochválíme za ukázku nedosažitelnosti a v parku se nebudeme bát otočit na muže který si hodinu nestyloval vlasy, nevybíral triko ke tkaničkám a jeho vousy nemají geometrický tvar.

Související obrázek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama