Moje persona

8. března 2018 v 17:54 | ZIP_photos |  REakce
Mám dojem, že jsem už nějaký článek na tohle téma psala. Ale proč se k němu nevrátit a zkusit se zamyslet nad tím, jakou masku dennodenně nosíme a proč ji odmítáme sundat?

Nemějme za zlé nikomu z nás, že si každé ráno vybereme svou masku z imaginární skříně a během dne ji sundáváme jen velmi zřídka. Opravdu to dělá každý z nás. Jen si vzpomeňte. Ráno se vzbudíte, venku prší a nemáte chuť vstávat z postele. Ale vy musíte. Práce volá a děti čekají v pokoji na pokyn. Stejně tak víte, že když řeknete, že je čas vstávat, obléct se a jít do školy, žádného impulsu z jejich strany nedojde. Budou ležet dalších dvacet minut, házet po sobě hračky, vás chytat za slovo a vybudete počítat do sta, tisíce, jen ať nezačnete křičet a děti tak neutvrdíte v tom, že jste zlá maminka! Proto si nasadíte masku. Své chmury schováte pod ní a dětem neustále budete opakovat, že je čas jít. Až když budou ve školce, masku na chvíli odložíte. Ale nebude trvat dlouho a opět ji nasadíte. Vaše přítelkyně vás zastaví na ulici s úsměvem, že vám to dnes sluší, poděkujete a v hlavě si jen myslíte svoje. Vám to určitě sluší, ráno jste si dala záležet na výběru barev, ale ona má na sobě šedý pytel a rozhodně byst jí ho nechtěla pochválit. Jenže vy to uděláte. Když se ji líbí vaše oblečení, mělo by vám to její. Pak vám poví, že její manžel už zas někoho má a vy nasadíte druhou masku. LÍTOSTIVOU. Je vám tak líto, že je její manžel nevěrný. Přitom víte, že by nebyl nevěrný, kdyby si ho všímala i jinak než jen neustálou kritikou. Odcházíte do práce. Tam těch masek vystřídáte několik. Šéf se polil kávou, nehodlá dneska nikoho pochválit, vás osobně si pozval na kobereček, vytkne vám špatně použitou sešívačku, špatný výběr složek a špatnou velikost písma v dokumentu. Omluvíte se. I když víte, že nic z toho by vám neřekl, kdyby si ráno dal pozor, nekoukal na sukni vaší kolegyně, a tak se nepolil kávou.
Vaše kolegyně má dobrou náladu, potřebuje sdílet svoje zážitky z víkendu, ukazuje vám hromadu fotek, které se od sebe v podstatě neliší, ale vy se musíte usmívat a chválit sebemenší detail.
A doma? Děti si zabarvily trička, doma vám pes shodil květináč, manžel nemá chuť na kuře a do postele nepůjdete dřív než v 11.

Opravdu si stále můžeme myslet, že maska není naší součástí? Pak, milé dámy, se vám klaním a tleskám, pokud nic neskrýváte a otevřeně jednáte.

Mimo jiné. KRÁSNÝ SVÁTE, MMILÉ ŽENY.
Výsledek obrázku pro march women
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rydlzdenek rydlzdenek | E-mail | 8. března 2018 v 19:26 | Reagovat

Zdravím !
Zajímavá úvaha, líbí se mi. Jak by to asi vypadalo, kdyby si lidi přestali
brát ty masky. To bysme se začali podobat zvířatům, nebo ne ?
Kolikrát si říkám, když ty pokladní v supermarketech tisíckrát za den
nahodí úsměv, poděkují za nákup a popřejí hezký den.
Rozhodně bych je nechtěl vidět bez té masky a slyšet co si myslí !
Děkuji každému, kdo si nasadí takovou masku !
Zdeněk R. 8. 3. 2018 :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama