Obhajoba sebe sama

28. ledna 2018 v 14:43 | ZIP_photos |  REakce
Věnuji neděli pár řádků k předešlému článku a jeho komentářům.
V prvé řadě je na místě se vyjádřit k postavení politických stran. Uznávám, že mé humanisticky mířené příspěvky a snaha nás všechny podnítit k lepšímu chování, je myšlení "levičáků." Ale pravdou je, že jsem levicové strany nikdy nevolila a nemám k nim ani sympatie. V podstatě si v politice vybírám, to, co se mi líbí a neberu celek, tedy stranu, jako to nejlepší řešení. Nicméně to, že je to spíše levicové než pravicové myšlení, uznávám, ale jen kvůli definicím z řad školních dějepisných učebnic. Nebo zabýváme se stále rozdělování na LEVICI a PRAVICI? Nebo si všichni vybereme to, co nám připadá nejlepší a neřešíme, kam by se strana měla zařadit?
SLOVO MY a mé činy.
Není to levicová myšlenka, použití sova MY, ale obyčejný slohový trik, který čtenáře nutí k lepšímu soustředění. A mé činy.
Obhajovat si své vlastní skuty, mi přijde nemístné, ale na druhou stranu vás možná zajímá, jestli já něco podnikla k tomu, aby se lidé měli dobře.
V prvé řadě jsem stále studentka, takže mé finance jsou omezenější. Ale nic to nemění na mém jednoduchém principu, každý měsíc zaslat částku nadaci. Párkrát jsem podpořila UNICEF, ale tato organizace má dost svých sponzorů, takže jsem se rozhodla podporovat už několikrát zmíněné Amnesty International. Navíc se mi líbí právě jejich orientace na lidská práva.
Pak to byla řada menších projektů. Zakoupení PDF knihy, tašky, hrníčku, notýsku… Kde pak peníze putovaly na konto potřebných.

A tedy poslední příspěvek k uprchlíkům a jejich financování. Je pravda, že kdyby se navýšil jejich počet, peníze by šli z kasy států. Ale opravdu si myslíte, že na vašich bankovních výpisech bude kolonka: odebráno pro uprchlíky - 1 000 Kč. ??? A to, co vše se oplatí z daní, je věcí, kterou nevysvětluje žádný stát. A co víc. Platíte politiky. Platíte péči nemocných. Platíte vězně. Máte strach platit uprchlíky? Pak se zamyslete opravdu nad tím, kam všude peníze putují. Ono to ti uprchlíci budou to poslední, co vás bude trápit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 28. ledna 2018 v 14:56 | Reagovat

Je jen tvá věc koho peněžně podporuješ :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama