Neboj se toho!

22. listopadu 2017 v 10:00 | ZIP_photos |  Sedmnáct
Za dveřmi Vánoce a pro budoucí středoškoláky pomalu začíná období, kdy se musejí připravit na střední školy. Sednut si domu k testům z minulý let, vyzkoušet si je, projít si povinnosti, při podání přihlášek a hlavně, správně se rozhodnout. Jenže… JAKÁ STŘEDNÍ ŠKOLA JE TA SPRÁVNÁ?
Jakožto už absolvent střední školy vím, co to bylo. A hned na začátek, nemějte strach! Teda ano, ten zdravý strach, ale jezte, spěte a žijte, i když vás čeká nová etapa života. Ono ta střední zas taková sláva není. Pořád se budete učit. Jen učitelé věty typ: tohle na přijmačky umějte! Vymění za: tohle na maturu! A tak pořád dokola…

V první řadě si doma projděte s rodiči, so vás baví. Pokud vám nějaký předmět nejde (tím se myslí trojka), nemusí být chyba zcela na vaší straně. Ano, učte se, ale mnohdy se stává, že jiný učitel vysvětlí látku efektivněji, a tak z trojky stane rázem dvojka a na konci roku jednička. Jiný přístup umí zázraky. Proto hned nedělejte ortel, když vám vychází z nějakého předmětu trojec a rodiče vám řeknou, že na tuto školu s těmito známkami nemáte.

Nezapomínejte na prostředí. Čím větší město, vím více zábavy (problémů). Pokud můžete dojíždět domů, dojíždějte. Vyberte si město, které je vám třeba i blízké. A i když se to nemá, nezapomínejte na přátelé. Sice si vytvoříte nové, ale pokud váš kamarád je ve stejném městě, můžete jako menší plusový bodík uvést i toto. Ono sebe z přátel nedá žít.

A nezapomeňte školu navštívit. Učitelé, lavice, žáci… To vše vytváří dojem. A ten si ponesete v sobě celý život. Možná právě na DoD to bude ten správný dojem, který rozhodne.


Nebojte se rozhodnutí. Střední škola je skvělé období. Užijete si ho. Slibuji! Teď jen, vyber školu, našprtej se a v záři usaď do nové třídy! Držím ti palce! 😉
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Rebeka Rebeka | E-mail | Web | 22. listopadu 2017 v 12:37 | Reagovat

Jsem v deváté a už jsem rozhodnutá, že chci na gymnázium. Potom se uvidí.

2 alenakortanova alenakortanova | 30. listopadu 2017 v 18:05 | Reagovat

Povzbudím vás, hledající: Žádná volba není vlastně špatně. Protože kdyžtak si aspoň ověříte, že tudy ne, a prostě přestoupíte na školu jinou (a nebo i půjdete do učení - to není prohra, maturantů bez práce je hafo, řemeslníků je a bude stále větší nedostatek).
Navíc - život je plný paradoxů: Já už od páté třídy věděla naprosto přesně, co chci dělat. Šla jsem za tím, vystudovala jsem to - ale osud to zařídil jinak a dělám něco naprosto jiného. A teď přijde ta pointa: V tom "jiném" jsem naprosto šťastná.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama