Ale nežili spolu šťastně

7. listopadu 2017 v 15:02 | ZIP_photos |  Sedmnáct
Sedím v zadní části kavárny a mám chuť se zvednout a odejít. NEZAPLATIT, abych aspoň trochu rebelie v životě zažila, ODJET NEZNÁMO KAM, prostě si sednout na vlak nechat to na osudu, NEMÍT ŽÁDNÉ ZAVAZADLO, aspoň bych si musela koupit nové věci a staré nechat ležet tam, doma.. A odejít od něj. Nikdy mi neublížil, nikdy mě nepodvedl a snad mě i miloval. Ale já mám chuť vše změnit. Protože slovo NAVŽDY se stalo mou noční můrou.

Možná ten pocit znáte. Upsali jste se ďáblu a navždy musíte onu věc dělat, někoho milovat… Navždy končí smrtí, ale ta bolí. Není vysvobození, snad jen útěk. Ale ten se rovní nezodpovědnosti. Společnost nemá ráda útěky, zaškatulkujeme se do sekce - zbabělci a tato nálepka nás bude provázet celý zbytek života, navždy. Takže co můžeme dělat? Budeme jako paní, sedící v zadní části kavárny, čekat na ten správný moment a odjedeme vlakem neznámo kam? Možná nemusíme. Kousněme se do jazyka a hovořme, mluvme o svých pocitech.

"Budu tě milovat navždy." Fráze, kterou slyšíme ve filmech a pokud jsme velcí romantikové, možná ji i proneseme naživo. Většinou si američtí scénáristi zakládají právě na oné frázi FOREVER. Film pak má větší grády, když k tomu přidají svatební pochod. Právě svatba si tento závazek oblíbila. Protože kde jinde máme slíbit tomu druhému, že s ním zůstaneme po celý zbytek života, než před oltářem? Ale nic není růžové, city v nás se mění, zažíváme krize, zamilováváme se, chceme změny a ty občas obnáší porušení závazku NAVŽDY. Jenže co teď?

Nejsem manželská poradna, ale pokud nejsme šťastni ve svém manželství, co jiného dělat, než o problému mluvit a nebát se změny? Nedostaneme se do pekel, když nedodržíme navždy, dostaneme se do pekel za lži a nevěry. Jak by mnozí řekli. Takže se nebojme ozvat a svůj život patřičně změnit.


Nebo čekat jak paní. V kavárně, vysnít si vlak a jen nasednout.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 7. listopadu 2017 v 17:53 | Reagovat

Také bych někdy nejraději od všeho utekla a začala někde znovu a jinak...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama