Teď to neotevírej

23. října 2017 v 20:12 | ZIP_photos |  Sedmnáct
Výsledek voleb sám o sobě říká, že strach je na místě a vydáváme se na cestu, která v sobě skrývá nebezpečí, protože úmysly zvolených představitel, jsou pro mě více než odporné.

Nicméně strach můžeme mít i sami ze sebe. Protože troufat si říct, že sám sebe znám a vím, co udělám.. je pošetilé. Snad vás přesvědčím, že věřit v sebe sama můžeme, ale spoléhat a slíbit, nikoli. Možná proto taky, SLIBY - CHYBY.

Jsou stavy, kdy je nám vše jasné, že za sebe neručíme. Třeba když vypijeme dvě láhve vína a máme u sebe telefon, kdy jindy užitečný přístroj a rádce v mnoha ohledech, se stává "přítelem" s nekalými úmysly. Zvedneme telefon, vytočíme číslo našeho bývalého a řekneme mu, že ta jeho nová je pěkná *** a že udělal největší chybu v životě. Jindy zavoláme své kamarádce a přiznáme se, že s jejím přítelem to byl jen úlet! Nebo rovnou zavoláme tomu chlapíkovi na jednu noc a uvědomíme si, že chcete celý jeho čas pro sebe. Takže nejen, že nás ráno bolí hlava a jsme ráda za tiché kouty v bytě, ale hlavně máme na displeji překvápko, kdy se nám všichni obvoláni snažili sami ozvat. Bývalý vás pošle do háje, kamarádka vás jde rovnou zabít a chlapík si vás smaže z telefonu. Takže ano, můžeme mít sami ze sebe strach, když víno leží vedle nás.

Když to není víno, je to brko trávy, které nás nemusí nutit k unáhleným telefonátům, ale rovnou nás převez na druhý břeh, kde je pěkně, veselo a hlavně, kde si nikdo neláme s ničím hlavu. Sedíte na lavičce, zimou se jemně trkotáte, ale oblékat se nechcete, máte zavřené oči, posloucháte hudbu, kterou si možná vymýšlíte nebo opravdu někdo v povzdáli zachytíte, je vám dobře, protože šéfa jste nechali v kanclu, peníze jsou pro vás nedůležité, protože nejsou přeci tím nejdůležitějším a i s malým obnosem se dá přece existovat a hlavně, nějak bylo a nějak bude! Ono z toho pomalu vyplývá, že zhulit se s kamarádem, je vlastně šikovná volba a snad ani ty rána nejsou tak krušné. Přesto je tady vykřičník a to -! Neznáte své meze! Tráva nepatří mezi ty nejhorší halucinogenní látky, ale nikdy nemůžete vědět, jak to vše na vás zapůsobí. Takže hrozí, že se vám parapet okna bude líbit a bude vám připadat jako trampolína nebo jakékoliv výzvy v sobě můžou skrývat nebezpečí. Takže bacha, můžete mít, a hlavně byste měli, mít ze sebe strach!

Tohle vše by se dalo uhlídat, NEPIJTE A NEHULTE. Nebo alespoň s mírou.

Přesto můžete mít ze tebe strach. Každý z nás má v sobě to temné já, které se umí chovat soběstačně a mnozí schizofrenní lidé vám potvrdí, že se nedá předpovídat, co udělá vaše druhé já a že ho hlavně neuhlídáte. Schizofrenie se dá včas diagnostikovat, a dokonce se dá brzo zjistit, ale kdo z nás jde dobrovolně k psychiatrovi a nechá si potvrdit, že je vlastně blázen! Možná ani nemusíte mít diagnózu, abyste v sobě neměli to, co za vás rozhodne a vrhne vás do hlubin nebezpečí.


Takže si jen připusťme, že všichni jsme sami sobě nebezpeční, ať už s láhvi vína nebo jen s pocitem, že naše duše je silná a neprobádána. Neznáme ji, nemůžeme ji řídit a nemůže předpovědět, co si bude chtít dělat. Nebo my? Nejsou to naše tužby? … Někde to já je a mnohdy si přejeme věci, které se bojíme pro krutost vyslovit, ale myslíme si je…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 K. K. | Web | 24. října 2017 v 0:01 | Reagovat

Skvěle napsaný:)

2 Eliss Eliss | Web | 24. října 2017 v 14:18 | Reagovat

Myšlenka dobrá akorát si nemyslím že zrovna brko zabíjí, od toho tu jsou tvrdší drogy :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama