Listy depresí

5. října 2017 v 19:20 | ZIP_photos |  Sedmnáct
Máme tady podzim a nestupuje vlna melancholií. Nevím, proč zrovna tolik lidí chytá deprese právě v tohle roční období. Když si vezmete fakt, že padající listí může být váš nový začátek, protože může ztvárnit odcházení všech zlých věcí. Pak taky to jemné sluníčko, které proniká skrz stromy na lavičky v parku, kde se na podzim sedávám a čekám, až spadne další lístek. Pak procházky mezi kaštany… Jednoduše. Podzim je krásný. Ale deprese jsou přesto typické. Tak kde vzít vůli žít?
Nedávno jsem dokoukala velmi depresivní seriál. Třináct důvodů proč je seriál pro mladé teenagery, tedy alespoň to tvrdí internet. Na druhou stranu není rozhodující, kolik vám je let, pokud chcete vidět, čeho všeho jsou "děti" schopné. Ano. Tak často vidíme, jak se v USA nějaký mladík rozhodl s pistolí v ruce vtrhnout do třídy a pomstít se svým spolužákům. U nás tento případ častý. Ale to, že si děti ubližují, časté je. A je tady opět otázka, kde brát vůli žít.
Já skloubila tyto dvě témata do sebe, protože jsem se na tento seriál dívala na podzim a když spojíte dvě melancholické věci, nemáte snad možnost přežít. Ale na druhou stranu vás to donutí se zamyslet. Co dělat, aby vše bylo pozitivnější a vy měli energii pokračovat dráhu života?

· MILUJTE - protože láska umí zázraky a může být hnacím motorem.
· ODPOUŠTĚJTE - protože proč se pořád na sebe zlobit, když s úsměvem na rtech jde vše líp
· UDĚLJET SI ČAS PRO SEBE - nejsme roboti a chceme si lehnout, vzpomínat, poslouchat hudbu, jít běhat, jíst čokoládu, pít víno, jít do kina… VYPNOUT
· SPĚTE - každý miluje chvíle, když leží zachumlaný v peřině, má zavřené oči a nikam nespěchá… protože to je vaše DOGMA - NESPĚCHEJTE
· SDÍLEJETE - to není lehký úkol, všichni něco řešíme, odkládáme přátelé a všechno pořád někam až až až.. přitom není nic důležitějšího, právě ve chvílích melancholií, sdílet společné chvíle s někým, na kom vám záleží.. klidně s kočkou!Tak tedy, vítej… Podzime?


Výsledek obrázku pro deprese
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 tema-tydne tema-tydne | Web | 7. října 2017 v 19:29 | Reagovat

Zařazuji do výběru na tema-tydne.blog.cz :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama