Zaplatím platinovou, PROSÍM

12. září 2017 v 23:11 | ZIP_photos |  Sedmnáct
Být bohatým je dnes spíše na prd. Teda, ano. Koupíte si plno věcí. Ale prý se v dnešní době děje něco jako - "zpytuj své svědomí, boháči!" aneb, když jste bohatí, ale musíte sami sobě vysvětlovat, co s penězi budete dělat. Proč?

Bohatí lidé se ocitli tam, kde je plno lidí chtělo. Sedí ve svých krásných domech, v posledním podlaží skleněného mrakodrapu, před sebou drahé víno a steak. Koukají na výhled, za který obyčejný člověk dá celoživotní úspory a říká si: "co mám s těmi penězi dělat?" Problém není v tom, že by nevěděli, jak s nimi naložit. Každý z nás si umí představit, co by za milióny koupil a jak rychle by to šlo, ale oni prodělávají krizi v cestě utrácení. Jak peníze utratit, a přitom nepůsobit trapně? Snobsky?"
Oblečení z poslední kolekce zamaskujeme tak, že utrhneme cenovky a budeme tvrdit, že jsme tím pomohli chudým. Přitom si to oblečeme dvakrát maximálně, aby opravdu ti chudší pak v bazaru měli možnost koupě. Jídlo nebudeme vyhazovat, rovnou vše koupíme hotové anebo si zajdeme do restaurace a tam se o zbytky postarají ekologickou cestou. Kéž by. A nejvíce utratíme za naše děti. Tam nám to nemůže vyčítat nikdo.

Na jednu stranu je mi jich líto. Mají možnosti, kterých se obávají, aby je ostatní neodsoudili. Peníze se přeci musejí otáčet, aby byly v rukou druhých. A svoje svědomí těšit jen proto, že mají ty miliony, co ostatní ne? Na druhou stranu. Pokud jsme ve fázi, kdy bohatí se protiví sami sobě, možná tu velkou propast mezi chudým a bohatým zmenšíme. A bude se nám žít lehčeji. Všem.


Děkuji.

Výsledek obrázku pro bohatí lidé
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 13. září 2017 v 19:51 | Reagovat

Já osobně bych nechtěla být bohatá :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama