Suchou nohou v BAHNĚ

28. září 2017 v 13:34 | ZIP_photos |  Sedmnáct
Blíží se volby a lídři politických stran vyrazili do ulic, aby zaplavili občany letáčky a heslem, že vše bude lepší, KDYŽ MĚ TEDA ZVOLÍTE, samozřejmě. O to únavnější je, když venku prší a zastaví vás pán v pláštěnce, abyste přišla na volby, protože on zařídí, aby na mě už nepršelo. (Haha, s metaforou může jít do háje, když opravdu MOKNU.)


Samozřejmě, že nechci nikoho přesvědčovat o správné volbě. Protože jsem si jistá, že žádná taková neexistuje. Nicméně narazila jsem na menší průzkum, který tvrdí, že mladí lidé nechodí k volbám. Jen nadávají na výsledek, ale nemají na něm podíl. Teda ano, mají. Protože nic nezvolili. Ale ono samotné NIC je vlastně volba. Logicky. Ale zlobí se na ně lídři stran, protože právě mladí lidé mají v rukou budoucnost. To mají pravdu. Ale jak jsem se dočetla a dávám za pravdu, proč se na letácích a billboardech mluví jen o lepším zítřku pro staré lidi? Kde stojí, že mladí lidé budou mít lepší studium, že se na ně nebude zapomínat a že jsou TAK důležití, jak se snaží tvrdit? No jo, tj. otázka.

Druhým problém pak zůstává právě ta možnost volby. Široké zastoupení a člověk neví, co zvolit. Hlavně, když dva bratři Okamurové, jsou tak rozdílní, že zvolil si jednoho, znamená nesouhlasit s druhým. Tomio prý neví, jaké důsledky mají jeho slova a jeho bratr ho nepřímo přirovnal k Hitlerovi právě tím, že Hitler taky nevěděl, kam až to dospěje.

Nicméně právě strana Tomia Okamury slíbuje, že temné dny jsou minulostí. Ano, ale za jakou cenu? Respektive, opravdu je řešení, že imigranty vyhodíme, vyjdeme z EU, vykašleme se na mainstrémové media?
Já Vás nezvolím. Imigranty si sice nenastěhuju do obýváků, i když mi to budete radit, abych věděla, jací jsou, jako kdyby právě vy byste byl ten, co ví, jaké to je. Ale budu podporovat cestu k rozvoji škol a míst, kde se o migranty postarají/ postaráme. Z EU vyjít nechci, toliko dotací a hlavně ve školství, to se hodí. Jen kdyby ty dotace byly vidět. O to se ale musíte postarat vy. A média jsou takové, jaké je chcete vy, politici. Takže pokud slíbíte, že budou "pravdivější", znamená to, že se budou řídit vámi?Děkuji. Pěkný svátek, ČEŠI.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 snowy-christmas snowy-christmas | E-mail | Web | 28. září 2017 v 14:21 | Reagovat

https://www.youtube.com/watch?v=R98KyNOQjMo Tématické video. Aspoň někdo z mladých se zajímá. :-D

2 Eliss Eliss | Web | 28. září 2017 v 17:09 | Reagovat

Nejspíše budu volit Piráty...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama