Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 5. září 2017 v 15:51 | Reagovat

Vysoká škola by měla přidat co? Platy? Proč? Co s tím má vysoká škola co společného? Jinak ano, bylo by třeba platy vyšší, aby to bylo povolání atraktivnější a nezůstávali tam jen srdcaři nebo odpaďáci. A také by bylo třeba, aby si lidi uvědomili, že učitelé nejsou doma celé prázdniny, to jen děti, a že i když v té škole jsou třeba celkem šest hodin, doma toho mají dost co připravoat.

Jen to začínání v půl deváté má svůj určitý význam. U nás na střední kdysi chtěli zavést začátek v osm (začínali jsme v sedm padesát) a prodloužit přestávky. Což by bylo super pro téměř všechny dojíždějící, kterých bylo tak 85 %, protože by nemuseli vstávat v rozmezí 4.-6. hodiny ranní, když by mohli dorazit až spojem o hodinu později (ze všech směrů po ránu přijížděly autobusy a vlaky přibližně ve stejnou dobu, a těmi, kterým právě většina mohla dorazit do školy kolem osmé, to nikdo nestíhal, takže jsme museli přijíždět v půl sedmé), a tak by opravdu unavení nebyli. Na druhou stranu by se zase končilo o dost později, což by pro dojíždějící znamenalo komplikaci, že by nestíhali spoje domů a dorazili by pozdě večer. Takže nakonec jsme se všichni shodli, že raději budeme vstávat, než přijíždět domů v šest. Pokud by ale nějaká škola měla třeba minimum dojíždějících nebo by spoje jezdily nějak jinak, mělo by to význam.

Jinak si ale říkám, že ten učitel, který tě učil psát, si přidat nezaslouží. Skloňování slov, skladba vět a správný význam (třeba "s porovnání dělníků" je blbě, mělo to být "v porovnání s dělníky"), tam hodně ujíždíš. Na mnoha místech.

2 Heaven Heaven | Web | 5. září 2017 v 18:50 | Reagovat

Mně na diskuzích ohledně zvyšování platů učitelů hrozně baví to, že si všichni myslí, že učitel má 3 měsíce prázdnin a je ve škole 5 hodin denně :D A co ta odpovědnost? Co přípravy? Co písemky? :D
Nehledě na to, že musí mít vysokoškolské vzdělání - jiní vysokoškoláci by v soukromém sektoru dostali mnohem více.
Vždyť ve škole to všehno začíná - kolikrát tě učitel namotivoval/demotivoval k nějaké vědě jenom způsobem, jakým učil? Ovlivňovat životy dětí, které jsou tak tvárné, hlavně v mladém věku, to je práce, která si zaslouží dostatečné ohodnocení.

Odložit začátek školy mi přijde jako nesmysl. Muselo by se tím odložit i spoustu dalších věcí - rodiče, co vozí svoje děti by museli mít jinou pracovní dobu, aby je mohli vzít včas a dojet do práce včas. Kroužky by byly tak do 8 večer a úkoly bude dělat díte v 11?
,,Ale může si přispat"
Nic se tím nevyřeší. Dítě potřebuje pevný režim a jestli bude spát od 9 do 6 ráno nebo od 10 do 7 ráno, jaký to má smysl?
Já osobně bych klidně vstávala v 5 ráno hlavně abych tam nemusela být do 6 večer.

3 youngphotos youngphotos | 6. září 2017 v 12:17 | Reagovat

[1]: Cítím, že máte nutkání mě napadat, ale i tak se ráda vyjádřím.
S vysokými školami to bylo myyšleno tak, že obecně v naší republice platí, že s vysokoškolským diplomem platí více, nicméně učitelé toto pravidlo nepotvrzují.

A co se týká samotného dojíždění, tak lze s čistým svědomím říci, že ranní autobusy jsou přizpůsobeny školákům, proto jich mnoho o prázdninách přestává jezdit. A jak jsem uvedla, pro mě to význam nemá, protože by po škole měli mít děti čas pro sebe, pro své koníčky a kamarády. Nikoli jen na úkoly.

A má čeština je asi zkažená tím, jak našim češtinářům málo platili a nikdo neměl už chuť něco dále vysvětlovat ;)

4 youngphotos youngphotos | 6. září 2017 v 12:19 | Reagovat

[2]: Díky, pěkné! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.