Pár procent k "dobru"

5. září 2017 v 14:34 | ZIP_photos |  Sedmnáct
Realita se dostavila v plné síle a mnohým stávají vlasy hrůzou, kolik toho zase bude a jak to budu stíhat. Ano, škola započala a deset měsíců úporného učení přichází. Nebuďme však skeptičtí k učení, co jiného bychom chtěli dělat? Pracovat? Válet se? Spát?
Nicméně možná zasednete do prázdných lavic. Učitelé se totiž chystají do ulic. A bez větších platů se nevrátí. Takže vám možná vaše plány vyjdou.


To, že učitelé chtějí přidané, je naprosto pochopitelné, vždyť jejich mzdy jsou opravdu absurdní s porovnání dělníků, kteří mají přibližné platy a to bez vysokých škol a práce navíc doma. Nejen, že samotná vysoká škola by měla učitelům přidat, ale také fakt, že kromě odkroucených osmi, devíti, deseti hodin ve škole, musejí doma dalších pár investovat. Protože písemky se samy neupraví, potřeba modernizace a používání interaktivních stylů se sama nevytvoří, a hlavně vyrovnání se s faktem, že byli celý den pod tlakem puberťáků, je dost silný efekt k přidání.

Dostala jsme se k zajímavému článku, že by škola měla začínat o půl deváté, protože si to myslí americká studie. Nic proti americkým studiím, určitě mají mnohdy pravdu, ale kdo to vlastně řekl, nevím. Jan vím, že byl asi z Ameriky. Prý jsou děti lépe soustředně a mladí řidiči nejsou tak ospalí a nemuseli by tolik bourat. Což tak úplně na náš systém nemá vliv. Ale že by děti o půl deváté byli na tom lépe jak v osm, je podle mě záležitost individua a kdo chce, bude stejně vstávat za pět půl deváté. Takže ta soustředěnost bude stejná. A když začneme o půl hodiny později, budeme se zákonitě vracet domů a půl hodiny později. To vám, milí žáci, nevadí? Už tak v českých lavicích sedíte do čtyř, protože to systém neumí jinak nastavit a na vaše volnočasové aktivity nemáte pomalu čas, když vezmete v potaz, co po vás vše chtějí. Teda po vás. O vás vlastně nejde. Neptají se na váš názor. Ale jen něco opište, vypište… Hlavně to udělejte.


Takže milí démoni. Ať to školství nějak vypadá, prosím!

Výsledek obrázku pro škola volá
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

REakční titulky mě

Baví 42.9% (3)
Nebaví 57.1% (4)

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 5. září 2017 v 15:51 | Reagovat

Vysoká škola by měla přidat co? Platy? Proč? Co s tím má vysoká škola co společného? Jinak ano, bylo by třeba platy vyšší, aby to bylo povolání atraktivnější a nezůstávali tam jen srdcaři nebo odpaďáci. A také by bylo třeba, aby si lidi uvědomili, že učitelé nejsou doma celé prázdniny, to jen děti, a že i když v té škole jsou třeba celkem šest hodin, doma toho mají dost co připravoat.

Jen to začínání v půl deváté má svůj určitý význam. U nás na střední kdysi chtěli zavést začátek v osm (začínali jsme v sedm padesát) a prodloužit přestávky. Což by bylo super pro téměř všechny dojíždějící, kterých bylo tak 85 %, protože by nemuseli vstávat v rozmezí 4.-6. hodiny ranní, když by mohli dorazit až spojem o hodinu později (ze všech směrů po ránu přijížděly autobusy a vlaky přibližně ve stejnou dobu, a těmi, kterým právě většina mohla dorazit do školy kolem osmé, to nikdo nestíhal, takže jsme museli přijíždět v půl sedmé), a tak by opravdu unavení nebyli. Na druhou stranu by se zase končilo o dost později, což by pro dojíždějící znamenalo komplikaci, že by nestíhali spoje domů a dorazili by pozdě večer. Takže nakonec jsme se všichni shodli, že raději budeme vstávat, než přijíždět domů v šest. Pokud by ale nějaká škola měla třeba minimum dojíždějících nebo by spoje jezdily nějak jinak, mělo by to význam.

Jinak si ale říkám, že ten učitel, který tě učil psát, si přidat nezaslouží. Skloňování slov, skladba vět a správný význam (třeba "s porovnání dělníků" je blbě, mělo to být "v porovnání s dělníky"), tam hodně ujíždíš. Na mnoha místech.

2 Heaven Heaven | Web | 5. září 2017 v 18:50 | Reagovat

Mně na diskuzích ohledně zvyšování platů učitelů hrozně baví to, že si všichni myslí, že učitel má 3 měsíce prázdnin a je ve škole 5 hodin denně :D A co ta odpovědnost? Co přípravy? Co písemky? :D
Nehledě na to, že musí mít vysokoškolské vzdělání - jiní vysokoškoláci by v soukromém sektoru dostali mnohem více.
Vždyť ve škole to všehno začíná - kolikrát tě učitel namotivoval/demotivoval k nějaké vědě jenom způsobem, jakým učil? Ovlivňovat životy dětí, které jsou tak tvárné, hlavně v mladém věku, to je práce, která si zaslouží dostatečné ohodnocení.

Odložit začátek školy mi přijde jako nesmysl. Muselo by se tím odložit i spoustu dalších věcí - rodiče, co vozí svoje děti by museli mít jinou pracovní dobu, aby je mohli vzít včas a dojet do práce včas. Kroužky by byly tak do 8 večer a úkoly bude dělat díte v 11?
,,Ale může si přispat"
Nic se tím nevyřeší. Dítě potřebuje pevný režim a jestli bude spát od 9 do 6 ráno nebo od 10 do 7 ráno, jaký to má smysl?
Já osobně bych klidně vstávala v 5 ráno hlavně abych tam nemusela být do 6 večer.

3 youngphotos youngphotos | 6. září 2017 v 12:17 | Reagovat

[1]: Cítím, že máte nutkání mě napadat, ale i tak se ráda vyjádřím.
S vysokými školami to bylo myyšleno tak, že obecně v naší republice platí, že s vysokoškolským diplomem platí více, nicméně učitelé toto pravidlo nepotvrzují.

A co se týká samotného dojíždění, tak lze s čistým svědomím říci, že ranní autobusy jsou přizpůsobeny školákům, proto jich mnoho o prázdninách přestává jezdit. A jak jsem uvedla, pro mě to význam nemá, protože by po škole měli mít děti čas pro sebe, pro své koníčky a kamarády. Nikoli jen na úkoly.

A má čeština je asi zkažená tím, jak našim češtinářům málo platili a nikdo neměl už chuť něco dále vysvětlovat ;)

4 youngphotos youngphotos | 6. září 2017 v 12:19 | Reagovat

[2]: Díky, pěkné! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama