Možná přijde i kouzelník

20. září 2017 v 22:11 | ZIP_photos |  Sedmnáct
Správně se namotivovat a mít vedle sebe ty správné lidi, je jedna z nejdůležitějších věcí v životě. Mnohdy nám přeci chybí to jediné, aby nás někdo popostrčil nebo jen řekl, vše zvládneš! Jenže motivace mladým lidem chybí. Aspoň tak to vidím já. Je vám patnáct, máte si vybrat střední a vy nevíte, co si máte vybrat. Pak je vám osmnáct a vy raději nechcete vědět, co máte vědět. Protože si zase máte vybrat. Jenže nikdo vás nemotivuje. A vy se jen houpete na poklidném moři, kterému říkáme život. Jenže bouře se blíží. A co vy?

Tu střední si vyber pořádně, JDI NA GYMPL!
Gymnázium nabízí rozhled, který se později hodí. Jenže na základce vám řeknou hlavně to, že se s gymnáziem dostanete lépe na vysokou. Samozřejmě za předpokladu, že se budete učit. A taky, že budete mít štěstí. Ale hlavně, že budete vědět, co chcete dělat. Což je právě mnohdy problém. Proto si možná vyberete gympl a myslíte si, že vás osvítí a vám vaše výška spadne do klína. Jenže tak to nebývá. Většinou nevíte, kam dál.

A teď vyplňte, kam se hlásíte na výšku. No jo, KAM?!
Z vlastní zkušenosti vím, že právě zde není žádná motivace. Hlavní problém vidím na střední, kde studujeme. Co se stane. Doporučí vám trh vysokých škol. Tam je tolik lidí a tolik stánků, že je nestihnete projít všechny, stejně nic neslyšíte a jednu věc uslyšíte i pětkrát, jak to stále opakují pro nově příchozí. Takže pokud nemáte aspoň malou představu o tom, kam dál, ztratíte se. A hlavně, unavíte.
Takže vám nabídnou letáčky. Ty jsou zajímavé snad jen grafikou. Že by internet a škola, kam chcete jít? Opět, utáhnout mladé lidi na design, party, výhody… Ale kde si máme uvědomit, kam chceme jít?


Vysoké školy nabízí tolik oborů a obory nabízí tolik příležitostí. Ruku na srdce a odpovězte, víte, co vše v životě můžete dělat? Vlastně cokoliv a skoro vše vás už dnes může živit. A ještě upřímněji, víte, co vše můžete studovat? … Jeden obor vám může nabídnout i pět profesí. Jenže mnohdy mladí lidé ani nevědí, co vše jde studovat. Jak by taky mohli. Chybí nám motivace! 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Soňa K. Photography Soňa K. Photography | E-mail | Web | 21. září 2017 v 13:48 | Reagovat

Takhle jsem to měla já...Nevěděla jsem co budu dělat po střední, prostě kam půjdu na vejšku...Bavila mě ruština, tak jsem se hlásila na rusistické obory na vejškách...Jenže ejhle...Nějak jsem to unáhlila a zjistila, že prostě tohle není pro mě, trápila jsem se tam až do třeťáku, snažila se prolejzat a udělat rodičům radost, aby mohli na promoci, jenže jsem byla blbá a neuvědomila si to, že prostě nemám dělat takové věci pro ostatní, ale pro sebe...Tak jsem to chtěla i kvůli sobě nějak dokončit, ale přišel den, kdy mě vyrazili ze školy...A musím říct, že místo zklamání, jsem byla šťastná...Mé utrpení skončilo...Chtěla jsem jít na fotografickou školu, protože focení mě baví a je to něco, čím bych se chtěla živit (světe div se, po třech letech na vejšce jsem si to uvědomila), ale nedostala jsem se přes druhé kolo..Ale i tak té zkušenosti nelituji, ukázala jsem si, že jsem dobrá, že tak špatně na tom nejsem...Teď mám práci, kterou jsem chtěla dělat, dělám redaktora novin a knihovnici, fotím a nabídky na focení a nápady se jen hrnou...To, že jsem měla vyadnout ze školy byl osud, aby mi mohl dát za to utrpení sladkou odměnu :) Takže ne vždy první výběr a hlavně unáhlený výběr není dobrý :)

2 lmetalgirl lmetalgirl | Web | 21. září 2017 v 15:58 | Reagovat

To jo...jsem na gymplu, za chvíli si budeme vybírat volitelky a já ani nevím, které :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama