Září 2017

Suchou nohou v BAHNĚ

28. září 2017 v 13:34 | ZIP_photos |  Sedmnáct
Blíží se volby a lídři politických stran vyrazili do ulic, aby zaplavili občany letáčky a heslem, že vše bude lepší, KDYŽ MĚ TEDA ZVOLÍTE, samozřejmě. O to únavnější je, když venku prší a zastaví vás pán v pláštěnce, abyste přišla na volby, protože on zařídí, aby na mě už nepršelo. (Haha, s metaforou může jít do háje, když opravdu MOKNU.)


Samozřejmě, že nechci nikoho přesvědčovat o správné volbě. Protože jsem si jistá, že žádná taková neexistuje. Nicméně narazila jsem na menší průzkum, který tvrdí, že mladí lidé nechodí k volbám. Jen nadávají na výsledek, ale nemají na něm podíl. Teda ano, mají. Protože nic nezvolili. Ale ono samotné NIC je vlastně volba. Logicky. Ale zlobí se na ně lídři stran, protože právě mladí lidé mají v rukou budoucnost. To mají pravdu. Ale jak jsem se dočetla a dávám za pravdu, proč se na letácích a billboardech mluví jen o lepším zítřku pro staré lidi? Kde stojí, že mladí lidé budou mít lepší studium, že se na ně nebude zapomínat a že jsou TAK důležití, jak se snaží tvrdit? No jo, tj. otázka.

Druhým problém pak zůstává právě ta možnost volby. Široké zastoupení a člověk neví, co zvolit. Hlavně, když dva bratři Okamurové, jsou tak rozdílní, že zvolil si jednoho, znamená nesouhlasit s druhým. Tomio prý neví, jaké důsledky mají jeho slova a jeho bratr ho nepřímo přirovnal k Hitlerovi právě tím, že Hitler taky nevěděl, kam až to dospěje.

Nicméně právě strana Tomia Okamury slíbuje, že temné dny jsou minulostí. Ano, ale za jakou cenu? Respektive, opravdu je řešení, že imigranty vyhodíme, vyjdeme z EU, vykašleme se na mainstrémové media?
Já Vás nezvolím. Imigranty si sice nenastěhuju do obýváků, i když mi to budete radit, abych věděla, jací jsou, jako kdyby právě vy byste byl ten, co ví, jaké to je. Ale budu podporovat cestu k rozvoji škol a míst, kde se o migranty postarají/ postaráme. Z EU vyjít nechci, toliko dotací a hlavně ve školství, to se hodí. Jen kdyby ty dotace byly vidět. O to se ale musíte postarat vy. A média jsou takové, jaké je chcete vy, politici. Takže pokud slíbíte, že budou "pravdivější", znamená to, že se budou řídit vámi?Děkuji. Pěkný svátek, ČEŠI.


Možná přijde i kouzelník

20. září 2017 v 22:11 | ZIP_photos |  Sedmnáct
Správně se namotivovat a mít vedle sebe ty správné lidi, je jedna z nejdůležitějších věcí v životě. Mnohdy nám přeci chybí to jediné, aby nás někdo popostrčil nebo jen řekl, vše zvládneš! Jenže motivace mladým lidem chybí. Aspoň tak to vidím já. Je vám patnáct, máte si vybrat střední a vy nevíte, co si máte vybrat. Pak je vám osmnáct a vy raději nechcete vědět, co máte vědět. Protože si zase máte vybrat. Jenže nikdo vás nemotivuje. A vy se jen houpete na poklidném moři, kterému říkáme život. Jenže bouře se blíží. A co vy?

Tu střední si vyber pořádně, JDI NA GYMPL!
Gymnázium nabízí rozhled, který se později hodí. Jenže na základce vám řeknou hlavně to, že se s gymnáziem dostanete lépe na vysokou. Samozřejmě za předpokladu, že se budete učit. A taky, že budete mít štěstí. Ale hlavně, že budete vědět, co chcete dělat. Což je právě mnohdy problém. Proto si možná vyberete gympl a myslíte si, že vás osvítí a vám vaše výška spadne do klína. Jenže tak to nebývá. Většinou nevíte, kam dál.

A teď vyplňte, kam se hlásíte na výšku. No jo, KAM?!
Z vlastní zkušenosti vím, že právě zde není žádná motivace. Hlavní problém vidím na střední, kde studujeme. Co se stane. Doporučí vám trh vysokých škol. Tam je tolik lidí a tolik stánků, že je nestihnete projít všechny, stejně nic neslyšíte a jednu věc uslyšíte i pětkrát, jak to stále opakují pro nově příchozí. Takže pokud nemáte aspoň malou představu o tom, kam dál, ztratíte se. A hlavně, unavíte.
Takže vám nabídnou letáčky. Ty jsou zajímavé snad jen grafikou. Že by internet a škola, kam chcete jít? Opět, utáhnout mladé lidi na design, party, výhody… Ale kde si máme uvědomit, kam chceme jít?


Vysoké školy nabízí tolik oborů a obory nabízí tolik příležitostí. Ruku na srdce a odpovězte, víte, co vše v životě můžete dělat? Vlastně cokoliv a skoro vše vás už dnes může živit. A ještě upřímněji, víte, co vše můžete studovat? … Jeden obor vám může nabídnout i pět profesí. Jenže mnohdy mladí lidé ani nevědí, co vše jde studovat. Jak by taky mohli. Chybí nám motivace!
Mám jogurt na páse

14. září 2017 v 12:35 | ZIP_photos |  Sedmnáct
Stěžovat si je lidské. Možná úplně přirozená vlastnost všech lidí. Protože stěžování si je proces mnohem zábavnější než chválení. Mozek přitom vyprodukuje mnohem více energie. Dokonce lež je tady přirozenější, než když chceme říct, že to někomu sluší. Protože když už si máme stěžovat, tak ať je z komára velbloud! Sociální sítě jsou plné nenávisti a negativa. Dokonce už nikoho netrápí, že vidíme jeho identitu. Ani není potřeba anonymity. Tak to dnes chodí. Lidé si stěžují na vše. A často na prodavačky. Ale proč? Respektive jsou stížnosti opodstatněné?


Často čtu, jak je málo prodavaček na pokladně. Mám pár známých, co v obchodech pracují a tak vím pravdu, proč tomu tak je.
Myslet si, že si někde vzadu pět prodavaček hoduje u kávy a cigára, je BLBOST. Prostě a jednoduše nejsou pracovníci. Proto na tu pokladnu nemá kdo přijít. A není se čemu divit. Platy malé. Celý den na nohou a otravní lidé, co si myslí, že mají na vše právo? A hlavně, KAŽDÝ PRACONÍK MÁ PRÁVO NA PŘESTÁVKU, takže pane Nováku, velmi mě mrzí, že jste do obchodu zavítal zrovna v době, kdy já si chci odpočinout a mám na to právo.

Jinak pravda taky je, že samoobslužné pokladny jsou k mání a můžete se obsloužit sami. Jenže to se těch strojů nesmíte bát.

Hodím tu okurku mezi čaje. Však ona to uklidí. Ona možná jo, ale vy jste hlupák, když neumíte vracet věci na místo. Než se obracet na to, co je povinností prodavaček, tak se raději zamyslet nad sebou a uvědomit si, že prodavačka není podřadnější než vy. A tak s ní tak nezacházejte.

A poslední věcí, proč jako nezdravíte? Protože vy nezdravíte, neděkujete, neprosíte. Když chcete sáček, prosím, je přeci tak jednoduché. Když obdržíte peníze, děkuji, je tak přirozené. Ale vám z úst nic nevypadne. Nečekejte tedy, že k vám bude někdo slušný.


A to je prosím vše. Děkuji.

Výsledek obrázku pro prodavačka

Zaplatím platinovou, PROSÍM

12. září 2017 v 23:11 | ZIP_photos |  Sedmnáct
Být bohatým je dnes spíše na prd. Teda, ano. Koupíte si plno věcí. Ale prý se v dnešní době děje něco jako - "zpytuj své svědomí, boháči!" aneb, když jste bohatí, ale musíte sami sobě vysvětlovat, co s penězi budete dělat. Proč?

Bohatí lidé se ocitli tam, kde je plno lidí chtělo. Sedí ve svých krásných domech, v posledním podlaží skleněného mrakodrapu, před sebou drahé víno a steak. Koukají na výhled, za který obyčejný člověk dá celoživotní úspory a říká si: "co mám s těmi penězi dělat?" Problém není v tom, že by nevěděli, jak s nimi naložit. Každý z nás si umí představit, co by za milióny koupil a jak rychle by to šlo, ale oni prodělávají krizi v cestě utrácení. Jak peníze utratit, a přitom nepůsobit trapně? Snobsky?"
Oblečení z poslední kolekce zamaskujeme tak, že utrhneme cenovky a budeme tvrdit, že jsme tím pomohli chudým. Přitom si to oblečeme dvakrát maximálně, aby opravdu ti chudší pak v bazaru měli možnost koupě. Jídlo nebudeme vyhazovat, rovnou vše koupíme hotové anebo si zajdeme do restaurace a tam se o zbytky postarají ekologickou cestou. Kéž by. A nejvíce utratíme za naše děti. Tam nám to nemůže vyčítat nikdo.

Na jednu stranu je mi jich líto. Mají možnosti, kterých se obávají, aby je ostatní neodsoudili. Peníze se přeci musejí otáčet, aby byly v rukou druhých. A svoje svědomí těšit jen proto, že mají ty miliony, co ostatní ne? Na druhou stranu. Pokud jsme ve fázi, kdy bohatí se protiví sami sobě, možná tu velkou propast mezi chudým a bohatým zmenšíme. A bude se nám žít lehčeji. Všem.


Děkuji.

Výsledek obrázku pro bohatí lidé

Pár procent k "dobru"

5. září 2017 v 14:34 | ZIP_photos |  Sedmnáct
Realita se dostavila v plné síle a mnohým stávají vlasy hrůzou, kolik toho zase bude a jak to budu stíhat. Ano, škola započala a deset měsíců úporného učení přichází. Nebuďme však skeptičtí k učení, co jiného bychom chtěli dělat? Pracovat? Válet se? Spát?
Nicméně možná zasednete do prázdných lavic. Učitelé se totiž chystají do ulic. A bez větších platů se nevrátí. Takže vám možná vaše plány vyjdou.


To, že učitelé chtějí přidané, je naprosto pochopitelné, vždyť jejich mzdy jsou opravdu absurdní s porovnání dělníků, kteří mají přibližné platy a to bez vysokých škol a práce navíc doma. Nejen, že samotná vysoká škola by měla učitelům přidat, ale také fakt, že kromě odkroucených osmi, devíti, deseti hodin ve škole, musejí doma dalších pár investovat. Protože písemky se samy neupraví, potřeba modernizace a používání interaktivních stylů se sama nevytvoří, a hlavně vyrovnání se s faktem, že byli celý den pod tlakem puberťáků, je dost silný efekt k přidání.

Dostala jsme se k zajímavému článku, že by škola měla začínat o půl deváté, protože si to myslí americká studie. Nic proti americkým studiím, určitě mají mnohdy pravdu, ale kdo to vlastně řekl, nevím. Jan vím, že byl asi z Ameriky. Prý jsou děti lépe soustředně a mladí řidiči nejsou tak ospalí a nemuseli by tolik bourat. Což tak úplně na náš systém nemá vliv. Ale že by děti o půl deváté byli na tom lépe jak v osm, je podle mě záležitost individua a kdo chce, bude stejně vstávat za pět půl deváté. Takže ta soustředěnost bude stejná. A když začneme o půl hodiny později, budeme se zákonitě vracet domů a půl hodiny později. To vám, milí žáci, nevadí? Už tak v českých lavicích sedíte do čtyř, protože to systém neumí jinak nastavit a na vaše volnočasové aktivity nemáte pomalu čas, když vezmete v potaz, co po vás vše chtějí. Teda po vás. O vás vlastně nejde. Neptají se na váš názor. Ale jen něco opište, vypište… Hlavně to udělejte.


Takže milí démoni. Ať to školství nějak vypadá, prosím!

Výsledek obrázku pro škola volá

Kříž a mandarinka v obalu

2. září 2017 v 17:12 | ZIP_photos |  REakce
Poslední události v supermarketech mě dohnaly k zamyšlení.. Respektive bych raději dohnala já je.

Když se řekne řecký týden
Nejsem velký fanda tohoto obchodu a jeho letáky ani neprolistovávám. Obyčejně teda nekoukám do žádného, protože mě vytáčí myšlenka nad tím, kolik stromů padlo na "akcemi", které se v konečném důsledku jako akce jen tváří, pokud si toho nenakoupíte mnohem více, protože cestou do obchodu projedete částku benzínu, která se dá přičíst k tomu kuřeti, které už ve slevě vlastně není. Nicméně zpět k problému. Myšlenka, že díky odstranění kříže nad kostelíky vytvořím pospolitost světa a hlavně nálepku, že jsme obchod, co chce být nábožensky neutrální, nevyšla. Podle mě by si nikdo žádného kříže nevšiml, a pokud ano, nevyvolalo by to náboženskou tématiku. Kdo ví, možná ano. Ale určitě to vyvolalo větší BUM, když ten křížek odstranili. Pro příště, vyfoťte něco "více řeckého," co nevyvolá žádné divadlo.
Mám chuť na jeden banán
Lidé jsou shnilí na tolik, že si nechávají nákup vozit až ke dveřím, což neomlouvá vůbec nikoho. Nemocní a těžce se pohybující se lidé mají snad přátelé a určitě tento byznys nebyl vytvořen pro ně, protože by na tom nikdy společnost nevydělala a myšlenka, že by snad staří lidé měli snazší nákup… Ti to lidé jsou rádi, když zapnou počítač a když vyhledají myš. Ale není to, co mě vytáčí na tolik, abych lidem v supermarketu házela nákup na hlavu. Ne, že bych to udělala, ale pokud uvidím JEDEN BANÁN v obalu, tak osobně tomu člověku otřískám celý banánovník o kebuli.

Dotýká se mě osobně "maličkost" ekologicky nehorázná: Máme možnost si koupit zabalený JEDEN BANÁN, OLOUPANU MANDARINKU a bůh ví co ještě. Tolik plastu pro člověka, co si nemůže ten jeden banán hodit do košíku bez obalu, jako kdyby se v našich krajinách jedla i slupka anebo snad mandarinku bez šlupky, vždyť oloupaní mandarinky zabere stejnou dobu, než otevřete ten plastový obal. Velmi mě to vytáčí, protože si neuvědomujeme, jaký dopad má naše smyšlení na naše děti. V plastu se topí ryby a možná budeme i my, pokud nezapneme mozek správným směrem.

Nicméně možná jsme tady ten hňup já. Protože jeden banán a oloupaná mandarinka v plastovém obalu je vlastně ta správná cesta. Jen by mě zajímalo, kde končí. Nebo jak SKONČÍ.


Děkuji.