Nestresuj se, ženská!

11. srpna 2017 v 9:21 | ZIP_photos |  Sedmnáct
TT mě dohnalo k přemýšlení a jeden zajímavý článek na internetu mi pomohl k vymyšlení článku.
Velikost je pro nás v mnohých věcech důležitá, někdy je zrádná a možná i určitou diskriminací. Výška lidí je však prý nedůležitá. Ale co když mluvíme o pohledu malých, tedy zakomplexovaných lidí? Je pak i tohle šumák? Určitě ne! Teda, možná. Velikost je zrádná.
Dostal se ke mě článek, ve kterém bylo uvedeno, že muž ve společnosti Google poukazánal na ne moc výkonnou kolegyní a muž dostal vyhazov. Hlasité feministky, vypíchněte mu oči! My ostatní se posunem dál.
Samozřejmě že jako žena cítím určitou potřebu zastat se žen, ale berme v úvahu fakt, že ne všechny pozice a povolání jsou vhodné pro obě povolání. Ani práce v kanceláří nemusí ženám vyhovovat. Pod nátlakem stresu, který prý vyvol kolega ženy, se spustila vlna nevole, že na nebyla v práci stoprocentní. Nicméně přiznejme si jedno, ženy. Pod stresem a nátlakem jsme mnohdy emociální bomby, co rády bouchnou. Muž si dá doma dvě piva a zajde si na fotbal. Žena rozbije dvě sklenice a neohřeje večeři.
Je pravdou, že matematika a fyzika může jít stejně dobře ženě, jako to jde obyčejně muži. ALE. Na řadě je stará dobrá psychologie a jednoduché rozdělení hemisfér. Žena má vyvynutější kreativitu, emocionální stránku, cit pro barvu a styl. Muž pak prostorovou orientaci, technické využíatí atd. Takže ano, muži jsou od přírody připraveni stavět domy, seřídit auto a žena vybrat odstín tapet a správný doják na večer.
Na co chci hlavně poukázat, že z poheldu malého člověk na mě číhá každý komentář pod uvedeným článkem na internetu. Muži se spustily do žen, které jsou podle nich jen dojné krávy, co si vezmou výstřih a krátké sukně a tak prý získavají důležité pozice, snaží se prý pořád něco dokazovat, jak umí držet pevný krumpáč v podobě vedení firem a jaká jsou vlastně urážlivé monstra, která nesnesou kritiku. Mně teda spíše přijde, že jste to vy, muži, co nepřijali kritiku genderové nerovnosti. Nicméně pravdu máte jen v tom, že naše těla umí být atraktivní a mnohdy rozhdonout, jeslti chcou zaměstnavatelé upocené hovado se skrvnou kečupu na košili po vydatném obědě, nebo ženu, co si ráno přivstane, aby vyzkoušela pět páru bot a tak byla připravená vyjít se správným outfitem.
Uzavřu to jednoduše. Možná nepatříme na stejné pozice. Ale urážet se umíme stejně.

Děkuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 11. srpna 2017 v 15:12 | Reagovat

Muži a ženy si nemůžou být nikdy úplně rovni...

2 smartly smartly | Web | 12. srpna 2017 v 22:27 | Reagovat

Ako človek, ktorý veľmi dobre rozumie obom pohlaviam sa len potichu smejem popod fúzy (keby som nejaké mal). Ale off topic. Som si pozeral tvoje fotky... Gosh! Oni úplne *kričia*. Všetky! Nie si náhodou potomstvo Van Gogha?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama