Hon na duhové děti

29. srpna 2017 v 16:51 | ZIP_photos |  Sedmnáct
Prohlížím si zprávy na internetu a nestíhám vše pohltit. Každou minutu se stane něco "velkého", "úspěšného" nebo "zdrcujícího", že média každou minutu vyplivnou titulky a titulky o všech těchto akcích. Když jsem měla v mobilu nastaveno, aby mi zpravodajská aplikace posílala vždy upozornění, když něco nového publikuje, můj mobil zvonil a zvonil. Přesto vše se dějí věci, o kterých média mlčí. Nebo nemlčí média, ale lidstvo globálně? Umění mlčet, tj. motto dnešních médií. Ne však všech. A ne všech lidí.

Pokud jste se zúčastnily akce Prague Pride, mohli jste se zúčastnit zajímavých přednášek o tom, jak ve světe lidé bojují se svou orientací, jak jsou týráni, utlačovaní, biti a pronásledováni. Tyto témata zas tolik zpravodajů nezveřejňuje. Ne, že by neměli informace nebo snad přístup k nim. Problémem je, že svět o nich nechce mluvit. Budeme dělat, že neexistují a ono to možná zmizí… To se však mýlí. Například www.amnesty.cz pravidelně věnuje dost pozornosti této problematice. A nedávno se věnovala i Čečensku.

Právě v tomto státě žádná tolerance homosexuálů, bisexuálů, transsexuálů neexistuje. Dokonce zde panuje tvrzení, že se v tomto státě žádní takoví lidé nenacházejí. A pokud ano, je s nimi následně zacházeno. Jsou mučeni, věznění, biti a v neposlední řadě umírají následkem všech těchto útrap. Proč se nikdo neozývá, proč to nikdo nezastaví? Správné otázky, ale žádné odpovědi. Média mlčí o týrání LGTB skupiny a společnost se vyhýbá myšlence vyvražďování menšinových skupin. Ale zas tak daleko od pravdy nejsme.

Téma týdne mě opět přinutilo, zamyslet se nad tím, co čteme a vídáme v médiích. Nejde o lež, kterou je možné zveřejnit, ale o skutečnosti, které ani zveřejněné nejsou. Možná si říkáte, že když se to neděje u nás, proč bychom se o to měli starat. Nebo snad, že si za to můžou sami, protože na sebe upozorňují apod. Ale i když se Česko ve většině případech tváří liberálně a chrání si záda registrovaným partnerstvím, nejsme o nic méně chránění faktem, že se to může dotknout i nás. Druhou věcí je, že mnohdy jsou v Čečensku lidé obviněni z homosexuality, i když homosexuálové nejsou a je s nimi následně zacházeno stejně krutě. Protože když se někoho potřebujete zbavit, přetvoříte jeho osobu dle svých požadavků.


Nebuďme slepí, nedělejme, že se nás to netýká. Jsme přeci ve 21. století. Nebo má Čečensko právo se takhle chovat?

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Chikulín Chikulín | Web | 29. srpna 2017 v 20:49 | Reagovat

Bohužel taková místa pořád existují a je to strašné :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama