TT, Ryby. vy víte KDE

22. července 2017 v 17:05 | ZIP_photos |  Sedmnáct
Kdybych měla ryby, vy víte kde.. Takhle nějak na mě působí každé vyřčené přání se slovy, KDYBCH. U určitých lidí jsem velmi alergická, když toto spojení použijí, protože zpytují své skutky pokaždé, když sou dokonány. Slaboši, co neberou zodpovědnost za jednání.
Nicméně, téma týdne bych ráda splnila. Zamyslela jsem se nad pár okamžicích v mém životě, kdy jsem tuto větu pronesla (ano, i mně leželo na srdci to sladké KDYBYCH) a zkusila se zamyslet, jak by vedly koleje mého života se změnami, které by nastaly.
Žádné prkna, co znamenají svět
Bylo čistě na mě, jestli budu chodit do divadelního kroužku. Patřím mezi ty děti, kterým rodiče nevnutily hloupé kroužky, protože do nich chodili jiné děti anebo rodiče, co přihlásí děti přesně tam, kde výslovně děti nechtějí.
K divadlu jsem tíhla, přihlásila se a jsem za to ráda. Kdybych se nepřihlásila, tak nepoznám spoustu lidí, což je samozřejmé. Nepřišla bych na chuť folku, neobjevila spoustu kapel, protože to jsme po večer s přáteli dělali a nepoznala bych tu stránku divadla, která většině lidem nepřijde pod nos. I práce s lidmi by mi byla cizí, nechtěla bych veřejně vystupovat a bála bych říct svůj názor. Tohle mě divadlo naučilo.
Jiná střední škola
Tak takhle důležitý mezník, jako je střední škola, bych už z principu nerada měnila, ale faktem je, že jsem uvažovala, jaké by to bylo, KDBYCH si vybrala například gympl. Krom spolužáků a učitelů, kteří by byli nahrazeni a určitě bych i tady našla přátelé, bych nepoznala velkou část lidí. S většinou se sice ani nepozdravím, ale na druhou stranu můžu o některých hrdě prohlásit, chodili jsme na stejnou školu. Měla bych znalosti v jiném kruhu, což mi nepřijde zas tak velká změna, když ani teď, po ukončení střední, nemohu říct, že jsem znalosti využívala, ale ano, budou se hodit. Možná. Někdy. Snad.
Podat si přihlášky jinam
Tak tohle KDYBYCH zůstává i mým tajným přáním, protože si teď nedovedu představit, co se svým zvoleným oborem budu dělat a zda vůbec ho chci studovat. Nemůžu tedy říct, jaké by to bylo, kdybych volila jinak. Ale na druhou stranu si dovolím tvrdit, že jsem volila správně. Protože jinak si nedokážu představit, proč jsem byla tak zapálená zrovna do něj. Něco na tom musí být. Snad.

Ta co vaše KDYBYCH. Existuje?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama