Pětka realit

5. července 2017 v 11:12 | ZIP_photos |  Sedmnáct
Nejsem milovník a fanda youtuberů, mám na ně svůj názor a tak se vyhýbám všemu, co by souviselo s denním vlogem nebo poučením o životě. Faktem ale je, že jsem narazila i na lidi, co sdíleli myšlenky rázu, který mě zaujal. Ale na druhou stranu, i oni mají své slabší stránky a k některým videím mám nechuť.
Narazila jsem na video od slečny, která našla 5 věcí, díky nimž jsme nešťastni. Stejných 5 věcí jsem si vybrala já. Nechci kritizovat její myšlení. Ono snílci a realisti mají tenkou hranici mezi sebou a v jeden den jsme realisti s jasným cílem a k večeru už sníme o lepším zítřku.
Takže.
5 věcí, díky nimž nejsme nešťastni, ale které máme nastavené.

Je pravdu, že každý z nás si říká, že jednoho dne, až bude starší, až bude mít více peněz, až až až až až.
Dělat věci hned teď, bez omezení a se zápalem, je nejlepší cestou k užívání si života. Ale žijeme ve 21 století, máme nastavené atributya bohužel máme i hranice, které nám znemožní okamžité jednání. Hranice a omezení nám určí společnost, ale určíme si je i sami. Chráníme tak sebe před ostatními, protože hranice platí i pro ně a vedeme život cestou, která nás má chránit před zbytečnými riziky. Špatně?
Určovat si cíle, co jednou dokážu a co chci, je pohon, který nás nutí vstávat, jít do práce a šetřit peníze. Není na tom žádné negativum, dokud si ty AŽ plníme. Jsou normální a přirození. Jen si je nezapomínejte poznačit a pravidelně zkontrolovat. Nebojte si sny splnit. Ale taky nejednejte bez přemýšlení a AŽ si pravidelně nastavujte. Ono vymezení doby AŽ je na vás a stejně tak pak samotná hranice provedení.
SROVNÁVÁME SE S OSTATNÍMI
Tohle jednání ze života nikdy neodstraníme. Není to možné, protože je to přirozeně nastavené jednání, která má každý živočich a jedinec na zemi.
Jako malé děti jsme se srovnávali s jinými dětmi, protože jsme chtěli být stejně dobří. A je to přirození a hlavně, pozitivní. V psychologii se s tím setkáte hned několikrát a hlavně u zvířat. Není na tom nic negativního do té doby, dokud toho druhého neomezíme.
Vědět, že je někdo, kdo něco dokázal a má v životě to, co chce, neznamená, že budeme dělat to samé, ale že si uvědomíme, co pro to obětoval a jak tvrdě pracoval. Správně, někdy k tomu přijde člověk, jako slepý k houslím, ale většinou za tím stojí tvrdá práce.
Mějte na paměti, že na místě nejsou deprese, že nejsme TAK DOBRÝ, ale obrovské pružiny, díky kterým se držíme a míříme výš.
NEGATIVNÍ MYŠLENÍ
To zde bylo vždy. Ale pravdou je, že díky sociálním sítím a obrovskému vlivu médiím jemu neunikáme a bohužel jsme v jeho pasti. Na jednu stranu máme ve zprávách informace o tom všem zlém, co se děje, mnohdy ale nemáme veškerou pravdu na talíři a mnohé události se raději zapomíná. Důvody si stát určí sám.
Nicméně vykázat z hlavy negativní myšlení není jednoduché a pro mnohé lidi nemožné. Tady buďme realisti. Musí být! Musíme plně vědět, co špatného se děje a plně si uvědomit, jaké důsledky to přináší. Neznamená to ale, že s tím pocitem budeme žít celý den. Není ale ani na místě se všemu vyhýbat.
Mysleme pozitivně. Ale ne vše jde hladce, omezení existují a svět není růžový.
NIC NEDĚLÁM
Občas mi vrtá hlavou, co by si lidí přáli dělat, aby slovo NIC mohlo vymizet. Dýcháme, jíme, spíme, chodíme... Už to jsou pojmy proto, abychom věděli, že děláme vše proto, abychom žili. Na druhou stranu je na každému z nás, co chceme v životě mít a čeho chceme dosáhnout. Proto si musím určit sami, co je pro nás NIC.
Pro mě to bylo v době maturity a přijímaček spaní a chatování. To bylo velké NIC, protože tenhle čas byl důležitý pro učení. Na druhou stranu, po maturitě a přijímaček vím, že NIC už nechci slyšet. NIC je teď odpočinek, který si pode mého zasloužím.
Dělejte, co vás baví, NIC je pojem o vašich aktivitách. Zahrňte si do toho, co chcete.
OČEKÁVÁNÍ
Otázkou je, kdo za tím očekávání stojí.
Zda my, pak si sami určíme požadavky, které nejsou reálné, ale mnohdy se z nich ponaučíme.
Nebo společnost, která má požadavky na všechny stejně. Tohle my ale přeci chceme?
Pak si ale nesmíme vyčítat, že nedokážeme všichni všechno stejně. Přirozeně jsou věci zkreslené.
Buďte plní očekávání v tom, co chcete mít. Není nemožné dosáhnout cílů. Ale buďte opatrní v tom, jaké kroky k tomu míří.

Poslední větou snad jen, že nechci kritizovat myšlení youtuberky, jen dodávám, co si myslím já, nechci vlnu nevole.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Simona Simona | Web | 6. července 2017 v 10:19 | Reagovat

Tohle mě donutilo k zamyšlení, díky, skvěle napsaný článek.

2 Jana Jana | E-mail | Web | 10. července 2017 v 14:14 | Reagovat

Až jsem přestala používat. respektive minimálně, protože někdy to jinak nejde. Třeba až se mi narodí Ondrášek, bude vše jinak :) Ale pokud je za tím pozitivní energie, není to problém :) A to nic nedělání, ono i odpočinek, pouhopouhé dýchání a to kolem, to je hezké NIC, toho bych se nerada zbavovala, přestože to může mít negativní kontext :)

3 youngphotos youngphotos | 22. července 2017 v 17:06 | Reagovat

[1]: Díky :-) VELKÉ

4 youngphotos youngphotos | 22. července 2017 v 17:07 | Reagovat

[2]: Nic raději nepoužívat a tak si můžeme dělat co chceme! :-)
Souhlasím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama