SCIO škola

19. června 2017 v 12:00 | ZIP_photos |  REakce
Když už někdo přijde s myšlenkou, že se změní školství a dětem se budeme věnovat víc, vláda zakáže nebo spíše nepodpoří výstavbu těch škol a vše jde do kytek. SCIO školy jsou novu cestou, jak po vzoru západu můžeme změnit myšlení a chování dětí. Stačí jen jedno, volit správným směrem.

SCIO školy jsou školy, kde nezvoní zvonek, protože to nakázala hygiena nebo školství obecně, ale kde si učitel ukončí hodnu sám, protože už vidí, že děti to nebaví, práci dokonali nebo je čas na další aktivitu.
Že tak děti neumějí dodržet dané rozvrhy?
Ano, ono plácat jedno nesmyslné cvičení dvacet minut je mnohem perspektivnější, než hodinu vypracovávat projekt, které dítě baví a někam vede.


Nesedí jen za lavicemi, ale mají možnost si sednout tam, kde se cítí pohodlně.
V budoucnu si nebude moct sednout, kam se mu zamane.
Jenže pro to dítě teď, je důležité, aby vůbec nějaké znalosti nabralo a ne jen sedělo a čekalo, až odzvoní. Každý si sedáme pohodlně tam, kde se cítíme dobře.
Tyto školy se individuálně zaměřují na jedince, protože pochopily, že dané tabulky nejsou pro každého vyhovující a tak se dětem věnují zvlášť. Podporují ho v tom, co ho baví.
Další věcí je, že se školy snaží zaměřit i na hudební či výtvarnou výchovu, na což se zapomíná a protože školství si vymýšlí u maturit krávoviny, brzy tyto předměty vyškrtne, aby měli více času na jejich systémové učení.
Jenže právě tyto předměty děti potřebují. Odpočinou si, zabaví a mnozí v nich najdou i koníčky.
Naše školství se zaměřilo na pravou hemisféru a na tu levou kašle.
A co se týká maurit a stejných přijímaček na střední školy, jděte do háje! Děti nejsou stroje a mladé lidi máte podporovat v tom, co jim jde a ne je předělat podle tabulek. Pak se divíte, že nemají práci a že končí v jiných státech.
Ono maturita z matematiky není špatná, kdyby ji učitelé uměli učit.
A co se týká stejných přijímaček... Stejně tak maturita státní. Nevím, jaký jelen u toho sedí, když to zadává, ale kdo si tím projde, uzná, že tohle se zdravým rozumem nesouvisí. Tohle je jen vytřískávání peněz.
Gratuluji.

Děkuji.


Související obrázek
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama