II. AKTivita

18. června 2017 v 12:00 | ZIP_photos |  REakce
Školství bez zájmu.
Obrázek z filmu: Dítě po škole má hromadu kroužků, kde se jim učitelé věnují a děti se unavené vracejí domu, napíšou domácí úkol s maminkou a zítra je čeká jiný kroužek, třeba plavání, v pátek malování a v neděli se scházejí děti na hřišti, kvůli fotbalu.
Osobně jsem nebyla dítě, co by každý den navštěvovalo jiný kroužek, ale plně to podporuji. Teda ne myšlenku, že se dítě rozlítá na patnáct kroužků a samo si nestíhá hrát, ale líbí se mi, jak děti mají co dělat a rozvíří se tak.
Pro dítě je to velmi důležité. Hledá samo sebe, co ho baví co ne, s kým se chce a nechce bavit a rozvíjí mozek. Samozřejmě, že pokud dítě doma brečí, že už to plastelina nebaví, tak tam další středu nepůjde, ale nechat dítě jen tak sedět doma a hraj si?

Dítě neví, co ho baví a co ne, stejně tak, dokud neví, že červená ploténka pálí na vlastní kůži, nebude vám to věřit.
Ale stejně tak mu musíte nechat čas, aby si hrálo.
Jenže i tak e tady problém. Rodiče mnohdy ani nevědí, co vše jejich děti můžou dělat, nezajímají se o kroužky v okolí a děti se tak doma nudí. Druhou věcí je, že obvykle je i problém něco vyhledat, protože ne každý má prostředky, aby se dítě bavilo za tři tisíce za měsíc.
Opomenout se nesmí ani to, že samotné školy nenabízí v posledním důsledku vůbec nic. Je jen málo ško, které se snaží dítě zapojit i po odzvonění do zábav a většina nabídne jen školní družiny. Když už škola nabízí kroužky, jsou to školy lepší a musí sem dítě zapsat už po narození, aby vám nechali volné místo.
Smutné, ale kolik škol ve vašem okolí nabízí možnost kroužků? (Prahu prosím nezmiňujte.)


Nechat dítě růst jako dříví v lese, proč ne. Ale co mu najít zábavu-> vzdělávání-> rozvíjení?
Vy budete mít čas sami pro sebe a oni se budou bavit.
Pravdou zůstává, že školství se začíná zlepšovat. Ale trvá to tak dlouho, že se toho nedočká ani mé dítě.

Děkuji.
Výsledek obrázku pro playing kids
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 18. června 2017 v 14:15 | Reagovat

Já jsem chodila jen do jednoho kroužku týdně, a nepřipadám si kvůli tomu nijak zle 8-)

2 GVKB GVKB | E-mail | Web | 18. června 2017 v 16:41 | Reagovat

Neopírej se o psychické berličky ubožáku

Pokud jsi na tom psychicky uboze, musíš začít s psychickým léčením, a základem pro psychické léčení je vyčištění těla a psychiky od špíny, dlouho se v tobě hromadilo mnoho špíny, a následkem je to, že se musíš opírat o psychické berličky, jakými jsou; výhody, jistoty, popularita, moc, bohatství, sex, drogy, přejídání, atd. není zde nějaká zázračná tableta, která eliminuje všechnu špínu v těle a psychice, budeš muset opustit svět psychických berliček, a to pro tebe nebude snadné, ale jiná cesta už pro tebe zde není. Bude to jako ve sportu, budeš muset být aktivní fyzicky a psychicky, i když si budeš myslet, že na to nemáš. Vše je jenom o prioritách, pokud sloužíš špatným prioritám, tak je ti z toho špatně, nechtěj změnit druhé, změň sebe.

3 youngphotos youngphotos | 22. července 2017 v 17:09 | Reagovat

[1]: Nová doba, děti potřebují mnohem více aktivit, aby nakonec neskončili u té jediné a to eletronika. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama