Červen 2017

SCIO škola

19. června 2017 v 12:00 | ZIP_photos |  REakce
Když už někdo přijde s myšlenkou, že se změní školství a dětem se budeme věnovat víc, vláda zakáže nebo spíše nepodpoří výstavbu těch škol a vše jde do kytek. SCIO školy jsou novu cestou, jak po vzoru západu můžeme změnit myšlení a chování dětí. Stačí jen jedno, volit správným směrem.

II. AKTivita

18. června 2017 v 12:00 | ZIP_photos |  REakce
Školství bez zájmu.
Obrázek z filmu: Dítě po škole má hromadu kroužků, kde se jim učitelé věnují a děti se unavené vracejí domu, napíšou domácí úkol s maminkou a zítra je čeká jiný kroužek, třeba plavání, v pátek malování a v neděli se scházejí děti na hřišti, kvůli fotbalu.
Osobně jsem nebyla dítě, co by každý den navštěvovalo jiný kroužek, ale plně to podporuji. Teda ne myšlenku, že se dítě rozlítá na patnáct kroužků a samo si nestíhá hrát, ale líbí se mi, jak děti mají co dělat a rozvíří se tak.
Pro dítě je to velmi důležité. Hledá samo sebe, co ho baví co ne, s kým se chce a nechce bavit a rozvíjí mozek. Samozřejmě, že pokud dítě doma brečí, že už to plastelina nebaví, tak tam další středu nepůjde, ale nechat dítě jen tak sedět doma a hraj si?

Dítě neví, co ho baví a co ne, stejně tak, dokud neví, že červená ploténka pálí na vlastní kůži, nebude vám to věřit.
Ale stejně tak mu musíte nechat čas, aby si hrálo.
Jenže i tak e tady problém. Rodiče mnohdy ani nevědí, co vše jejich děti můžou dělat, nezajímají se o kroužky v okolí a děti se tak doma nudí. Druhou věcí je, že obvykle je i problém něco vyhledat, protože ne každý má prostředky, aby se dítě bavilo za tři tisíce za měsíc.
Opomenout se nesmí ani to, že samotné školy nenabízí v posledním důsledku vůbec nic. Je jen málo ško, které se snaží dítě zapojit i po odzvonění do zábav a většina nabídne jen školní družiny. Když už škola nabízí kroužky, jsou to školy lepší a musí sem dítě zapsat už po narození, aby vám nechali volné místo.
Smutné, ale kolik škol ve vašem okolí nabízí možnost kroužků? (Prahu prosím nezmiňujte.)

I. Jídlo jako základ dne

17. června 2017 v 12:09 | ZIP_photos |  REakce
Moje nechuť k českému školství, se zase neplnila a hodlám si zase rýpnout.

Sign

9. června 2017 v 11:36 | ZIP_photos |  REakce
HOLA!
Dnes trochu jinak. Respektive, dnes cestou malého článku ohledně možné pomoci.
Pokud navštěvuješ můj blog pravidelně, či si zde už zavítal, určitě víš, jak velkou váhu mají pro mě LIDSKÁ PRÁVA. Jejich dodržování a respektování je pro mne cestou k lepším zítřkům. Nicméně ve světe tohle není pravidlem a stává se velmi často, že jsou lidé vězněni za přestupky, které neučinili nebo na které měli právo. Pomáhat z České republiky je možné, můžeš pomoci z každého koutu světa. Nemusíš jezdit po světě a rozdávat chudým a nikdo tě nenutí k těžkým aktivitám, stačí mnohdy jen tvůj podpis, fotografie, snaha něco změnit!
Existuje mnoho organizací, které se snaží pomáhat. Jedna z nich je i www.amnesty.cz
Najdete tam spoustu článků a možností, jak pomoci. Stačí jen rozkliknout.

Pokud vám není jedno, co se děje, pokud chcete svět, ve kterém můžeme žít s PRAVIDLY A PRÁVY, přidejte se.

Výsledek obrázku pro amnesty international

S kamerou k penězům

7. června 2017 v 14:42 | ZIP_photos |  REakce
I když jsem byla trochu mimo normální záplavu informací, neunikl mi případ, kdy se v televizním pořadu provalilo, že nejde o vaření a hlavně, že si tak úspěšná televize nekryje záda. Aspoň do té chvíle, teď tomu bude určitě jinak. Nicméně o vaření to nebude ani tak.
Včera mě překvapil titulek, že se na serveru YouTube mladí lidé nevyjadřují vždy správně a jsou mnohdy vulgární. Navzájem se urážejí, znehodnocují své práce a čím víc shlédnutí mají, tím víc peněz dostanou. Nicméně taky tam byl dodatek, že pokud děláte nějaké značce reklamu, sprostí být nesmíte.
Mě však spíše zajímá, kam se s točením videí dostaneme. Osobně jsem nic nenatáčela, protože mě to ani trošku neláká a hlavně, je mi jasné, že cesta, kterou musíte ujít, abyste byli slavní a dotování, je dlouhá a čím dál těžší. Čím dál víc mladých lidí volí cestu točení videí, ať už je to na principu hraní her nebo vtipných kousků, či mekaupových tutoriálů. Je pravdou, že občas něco shlédnu, ale že bych byla fanynka, to se říct nedá.
Nechci ani nijak jejich práci hatit, je mi jasné, že je to časově náročné a hlavně i dost drahé, protože pro kvalitní videa potřebujete kvalitní vybavení. Ale zajímalo by mě, to následuje pak. Jednoho dne vás to přestane bavit, a jelikož jste raději točili videa a nevěnovali se studiu, co z vás bude? Nebo vás někdo nahradí, což se děje dennodenně ve všech profesích. Je mi jasné, že váš počet odběratelů vám může na dost dlouho obstarat dost velký balík, ale je to prosperující cesta pro mladé lidi? Podle mě v tom mnoho lidí vidí tu slávu a sponzorské dary, ale neuvědomují si, co následuje pak. Že se například necháte odkoupit jako ovce a jste nuceni točit a říkat věci, které byste jinak neříkali. Že to děláme všichni? ....
Není tomu ani tak dlouho, co se mladý kluk zabil v ukradeném autě, protože si myslel, že je zrovna v nejmenované hře. Kamarádi tvrdili, že je to hloupost a výmysl médií, ale každý člověk, co se někdy zajímal o psychologii, potvrdí, že spadnout do nereálného světa, je velmi jednoduché, pokud se mu dennodenně vystavujete. Třeba prostřednictvím počítačových her.
Videa točte, ale neurážejte se. Práce každého z nás je plnohodnotná. (I když si o natáčení videí myslím svoje.)
Přemýšlejte, co chcete dělat později. V životě není vše na kamerách a budete chtít žít i ryze soukromě.
Točte to, co lidé potřebují vidět. Sada nových štětců nebo nová konzole je super, ale natočte bídu a hrůzu ve světě.
Nicméně zajímavá zpráva dne, že mladík na YouTube urazil jiného chlapce a dostal veřejné práce. Proč ne.

Děkuji.


Výsledek obrázku pro computer world

Na třetí dobu

5. června 2017 v 21:00 | ZIP_photos |  Sedmnáct
Byla jsem v poslední době mimo dosah veškerých informací, protože mě zavalila vlna povinností, týkající se maturity, která je úspěšně za mnou. Nicméně přesto jsem jedním okem neutekla novinkám, která se za uplynulý měsíc staly.

Kájinek je FREE

Tohle se táhlo delší dobu a popravdě jsem čekala, že se vše zamítne a chlapec zůstane sedět. Ale nebylo tomu tak. Nejsem fanda zelených tílek na sociálních sítích a popravdě mě irituje myšlenka, že tenhle muž vytříská dost velké peníze za svou reklamu a hlavně z možného obvinění soudu. Ne že by mě bolela kapsa z těch peněz, co mu přistanou, ale hlavně nevěřím tomu, že tenhle muž je nevinný. Důkazy chybí, ale zdravý rozum mi radí jasně, sedíš zaslouženě. Jen byl zase zločin o krok dřív než zákon.

Ale co když je to správně? Možná ano, možná je nevinný a opravdu je na místě, aby zažaloval celý stát.

Trump nechce zelenou ZEM

No hlavně jí chce vodnatou.
Když mi mobil hlásil novinku dne, kdy Trump chce zrušit Obamův chytrý krok, připomnělo mi to dětství na pískovišti, kdy kamarád měl hezčí hrad a mě se nepovedl stejně velký, tak mu ten jeho rozdupu.
Ne že by Trump byl dítě, co má malý hrad, ale je to člověk bez zdravého rozumu nebo bez známek lidskosti, o čemž jsme se mohli přesvědčit už před tím. Nicméně opravdu nevím, kam si myslí, že dojde tímhle krokem, protože předpověď je jasná, nedodržíme hranice, zatopíme ZEMI a můžeme se jít koupat všichni.

Ale co když je to správně a ZEMĚ nemusí být zelená, ale vodnatá.

UK je pod tlakem teroru

Včera koncert za hrdiny a padlé a přitom další várka útoku. Mrzí mě, že situace je stále stejná a útoků přibývá. Držme spolu, mají nás v hrsti a neházejme stejným kamenem. Najděme skulinku a napadněme je zezadu.

Děkuji.

Výsledek obrázku pro sad world