Květen 2017

Teror č. 2 - čeština minového pole

8. května 2017 v 22:01 | ZIP_photos |  REakce
Krátkou cestou bych se ještě ráda vyjádřila k minulému týdnu a dvou maturitním dnům.
Když si vzpomenu na češtinu a slohovku, chceme se mi brečet z představy, že jsem nemusela naplnit útvar, protože jsem sklouzla k jemnému vyprávění, což charakteristika nevylučuje, ale co je hranice jemného a jistého, bude záležet jen na tom, kdo bude pročítat mé poslední slohová slova.
Nicméně angličtina byla proti tomu opravdu odvárek. Řekla bych, že jednodušší útvar, jako vyprávění snad není možné najít a i téma- nečekaný návštěvník, byl podle mě dobrý nápad a pro mnohé brnkačka. A co se týká krátkého textu, tak kolo od Davida bude určitě vhod! Protože další den čekal teror a možná si mnozí z nás dojedou na tom kole v září pro opravy.
Čeština a didaktický test si našly oblibu na internetu velmi rychle, protože opět byl perlou těch "chytrých" hlav, co sedí na zadečkách, nikdy testy nepsali a zadávají úkoly, které mnozí ani nestihnou a co víc, úkoly co slabší pokazili. Protože jsem nenašla žádný záchranný bod, kterého by se dalo chytit a v klidu říct, mám 22 bodů.
Takže rozsah čtení a hlavně nutné vracení se k textu opětovně mnohým sebralo tolik času, že ho nestihli dokončit. A co víc, nebavím se o malém procentu lidí, co by si stěžovali, ale o tak velkém počtu, že opravdu stojí za upozornění, že ti nahoře by zasloužili vyměnit. Protože minulý Ezop byl opravdu jen malým zádrhelem. Tento rok zářily jiné hvězdy.
A angličtina byla opět odvárkem. Aspoň já to tak vnímalo po tom teroru a nemyslím si, že by tady bylo minové polo, ale klidné bojiště, kde poslech byl postav logicky na malých zádrhelech, jako je rychlost nebo nepřesná výslovnost, což v reálu existuje. Času bylo dostatek a myslím, že to většina zvládla.
Všem maturantům přeji stále plno sil, čeká nás ještě dlouhá cesta. Učme se a mysleme na to, že sice v září hvězdy září, ale nejlépe si zakalme celé prázdniny s tím, že v říjnu nastupujme na vysoké školy!

Děkuji