Žij a shnij.

20. dubna 2017 v 17:22 | ZIP_photos |  Sedmnáct
Lidská hlopoust je součást historie. Díky ní se dějou pohromy, lidé umírají a žádné ponaučení si nikdo nevezme.
Ráda bych vzala za příklad prezidenta, který postaví zeď, nebude ji platit a donutí lidi, aby odešli z jeho země, pokud nejsou vhodnými spoluobčany.
Respektuji právo a ano, občané, co řádně neplatí, přižvují se a nebo snad ještě kradou, nemají právo na výhody státu a ano, patří za mříže. Jenže možná než to, že postavíme zeď, zkusme vyřešit problémy, který je nutí, aby ze své země utíkali. Protože pak nebudeme muset stavět zdi, ale systém uzdravíe tak, aby lidé neměli strach žít ve své zemi.

Taky mě dost udivuje, co se děje za vraty migračních táborů. Kdo čekal, že se zde migranti budou mít dobře, mýlí se. Nikdo by zde dobrovolně nežil a protože je státy nepouštějí na své území a zpět se bojí, musí žít na místech, kde paří slunce a nejsou stíny, kde jídlo je v daných dávkách a víc nedostanete, kde si děti musí hrát v písku a bahně a hlavně, kde hygiena nemá své opodstatnění, malé sociální zařízení pro tisíce lidí. Pak mě tedy zajímá, opravdu jim chcete pomoci nebo je necháte usmažit na slunci nebo zemřít na dehydrataci? Protože není řešení, postavit ubikace, kde nejsou lidé lidmi, ale jsou donuceni žít jako zvířata, ale začlenit je do společnosti. To cestou násilí opravdu nepůjde.

Pak mě zaráží skutečnost, že část světa, která má hlad a nemá co pít, kde umírána nemoci, co přinesla Evropa, stále nenašla cestu vysvobození a to jsou v téhle situaci už několik desítek let.
Když si bílí lidé řekli, že pomůžou tmavým, donesli jídlo a zbraně. Chudí se najedli a silnější si přivlastnili zbraň. Teď tomu je podobně, ale nevozí pušky za opaskem, ale infekce. Co je však problémem, je opět cesta, kterou se snažíme ne pomoci, ale zbohatnout a ukázat, jak humanitní jsme, přitom si za opaskem schovávat peníze, protože kamera se kouká a vše posílá do našich televizorů. My vidíme, jak běloh krmí tmavého, učí ho, ale pak taky odíždí a už se nevrátí. Nepomháme jim, aby se stali lepšími, ale aby byli ještě větší chudáci.
Cesta nápravy může být tak, že jim zaplatíme vzdělání, přivezeme sem a naučíme, aby si svou zem zlepšili sami. Protože oni to chtějí. Jen s lžičkou a tričkem to nejde.

Help me, but first of all, kill my idea, religion and hopes.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 20. dubna 2017 v 18:33 | Reagovat

Muslimové ať si zůstanou ve své zemi. Ale černochům pomáhat, to ano, to nejsou radikálové

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama