Asertivita 0

22. dubna 2017 v 12:45 | ZIP_photos |  REakce
Dnes ráno mě vnukla myšlenka, že musím napsat článek o českém řešení problému, respektive vyjádřit se k třem možnostem, jak vyřešit situace a jak Češi situace řeší. No, žádná sláva to není.


Obecně se v psychologii naučíte 3 možnosti, jak problém vyřešit: Agresivně, Pasivně, Asertivně.


Jak vidím české řešní porblémů, je jasné. Řešíme je agresivně. Máme k tomu omluvu z hlediska historie, byli jsme národ, nad kterým byla cizí ruka, nemohli jsme se vyjádřit, o nás bez nás a když už máme možnost něco řešit, tak to tou cestou agresivity, protože chceme ukázat, že my máme co říct. Což je dobře, máme, ale nemůžeme řešit věci cestou boje.

Mám na mysli uprchlíky. Respektive v Česku se jich bohybuje pár tisíc a vetšina občanů nepotkala ani jednoho. Přesto jsou demonstrace a odboje, které je mají vyhnat. Proč?
Nic nám nedělají. Ale to jsme my, Češi. Agresivně se postavíme k věci a budeme se chovat jako kreténi. Tleskám.

Ráda bych uvedla, že tábory, co fungují ve světě, mají podobu místa, kde jsou stany, pár toalet a ve své podstatě žádná hygiena. Jídlo na příděl, děti si hrají na horkém písku a nikde žádný stín. Nemůžou nic dělat. Je tohle cesta humanizace, socializace? Chceme, aby se měli dobře a aby byli v naší společnosti? Tak proč je nezařadíme povinnou prací a možností, žít jako lidé?

Pasivně bych vyřešila situaci ve světě a to tzv. vyhnitím. Je to známý proces, člověk nechá věc být a ona přejde. Děláme to často v soukromém životě a má to své opodstanění, ono to vážně vyhnije.
Takhle bych vyřešila situace s agresivitou Islámu.
Když si vzpomenete na první útok v Paříži, byla toho plná média aspoň týden. Zrekapitulujte si poslední útoky, třeba Rusko a zjistíte, že média dva dny mluvila o situaci a pak ji zazdila. A přesně takhle by to mělo být. Ať se vyřádí, děti s Bohem v hlavě a média ať to nechají být. Když se o ně nebude nikdo zajímat, nebudou chtít pokračovat. Možná si najdou jinou cestu, ale spíše s tím přestanou. Je to sice za cenu lidských životů, ale je to podle mě lepší řešení, než udeřit útokem a zabít tak dvakrát tolik lidí. Jen nevíme, co si americká hlava vymyslí.

Pěknou sobotu a děkuji.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama