Duben 2017

Asertivita 0

22. dubna 2017 v 12:45 | ZIP_photos |  REakce
Dnes ráno mě vnukla myšlenka, že musím napsat článek o českém řešení problému, respektive vyjádřit se k třem možnostem, jak vyřešit situace a jak Češi situace řeší. No, žádná sláva to není.


Obecně se v psychologii naučíte 3 možnosti, jak problém vyřešit: Agresivně, Pasivně, Asertivně.


Jak vidím české řešní porblémů, je jasné. Řešíme je agresivně. Máme k tomu omluvu z hlediska historie, byli jsme národ, nad kterým byla cizí ruka, nemohli jsme se vyjádřit, o nás bez nás a když už máme možnost něco řešit, tak to tou cestou agresivity, protože chceme ukázat, že my máme co říct. Což je dobře, máme, ale nemůžeme řešit věci cestou boje.

Mám na mysli uprchlíky. Respektive v Česku se jich bohybuje pár tisíc a vetšina občanů nepotkala ani jednoho. Přesto jsou demonstrace a odboje, které je mají vyhnat. Proč?
Nic nám nedělají. Ale to jsme my, Češi. Agresivně se postavíme k věci a budeme se chovat jako kreténi. Tleskám.

Ráda bych uvedla, že tábory, co fungují ve světě, mají podobu místa, kde jsou stany, pár toalet a ve své podstatě žádná hygiena. Jídlo na příděl, děti si hrají na horkém písku a nikde žádný stín. Nemůžou nic dělat. Je tohle cesta humanizace, socializace? Chceme, aby se měli dobře a aby byli v naší společnosti? Tak proč je nezařadíme povinnou prací a možností, žít jako lidé?

Pasivně bych vyřešila situaci ve světě a to tzv. vyhnitím. Je to známý proces, člověk nechá věc být a ona přejde. Děláme to často v soukromém životě a má to své opodstanění, ono to vážně vyhnije.
Takhle bych vyřešila situace s agresivitou Islámu.
Když si vzpomenete na první útok v Paříži, byla toho plná média aspoň týden. Zrekapitulujte si poslední útoky, třeba Rusko a zjistíte, že média dva dny mluvila o situaci a pak ji zazdila. A přesně takhle by to mělo být. Ať se vyřádí, děti s Bohem v hlavě a média ať to nechají být. Když se o ně nebude nikdo zajímat, nebudou chtít pokračovat. Možná si najdou jinou cestu, ale spíše s tím přestanou. Je to sice za cenu lidských životů, ale je to podle mě lepší řešení, než udeřit útokem a zabít tak dvakrát tolik lidí. Jen nevíme, co si americká hlava vymyslí.

Pěknou sobotu a děkuji.


Žij a shnij.

20. dubna 2017 v 17:22 | ZIP_photos |  Sedmnáct
Lidská hlopoust je součást historie. Díky ní se dějou pohromy, lidé umírají a žádné ponaučení si nikdo nevezme.
Ráda bych vzala za příklad prezidenta, který postaví zeď, nebude ji platit a donutí lidi, aby odešli z jeho země, pokud nejsou vhodnými spoluobčany.
Respektuji právo a ano, občané, co řádně neplatí, přižvují se a nebo snad ještě kradou, nemají právo na výhody státu a ano, patří za mříže. Jenže možná než to, že postavíme zeď, zkusme vyřešit problémy, který je nutí, aby ze své země utíkali. Protože pak nebudeme muset stavět zdi, ale systém uzdravíe tak, aby lidé neměli strach žít ve své zemi.

Taky mě dost udivuje, co se děje za vraty migračních táborů. Kdo čekal, že se zde migranti budou mít dobře, mýlí se. Nikdo by zde dobrovolně nežil a protože je státy nepouštějí na své území a zpět se bojí, musí žít na místech, kde paří slunce a nejsou stíny, kde jídlo je v daných dávkách a víc nedostanete, kde si děti musí hrát v písku a bahně a hlavně, kde hygiena nemá své opodstatnění, malé sociální zařízení pro tisíce lidí. Pak mě tedy zajímá, opravdu jim chcete pomoci nebo je necháte usmažit na slunci nebo zemřít na dehydrataci? Protože není řešení, postavit ubikace, kde nejsou lidé lidmi, ale jsou donuceni žít jako zvířata, ale začlenit je do společnosti. To cestou násilí opravdu nepůjde.

Pak mě zaráží skutečnost, že část světa, která má hlad a nemá co pít, kde umírána nemoci, co přinesla Evropa, stále nenašla cestu vysvobození a to jsou v téhle situaci už několik desítek let.
Když si bílí lidé řekli, že pomůžou tmavým, donesli jídlo a zbraně. Chudí se najedli a silnější si přivlastnili zbraň. Teď tomu je podobně, ale nevozí pušky za opaskem, ale infekce. Co je však problémem, je opět cesta, kterou se snažíme ne pomoci, ale zbohatnout a ukázat, jak humanitní jsme, přitom si za opaskem schovávat peníze, protože kamera se kouká a vše posílá do našich televizorů. My vidíme, jak běloh krmí tmavého, učí ho, ale pak taky odíždí a už se nevrátí. Nepomháme jim, aby se stali lepšími, ale aby byli ještě větší chudáci.
Cesta nápravy může být tak, že jim zaplatíme vzdělání, přivezeme sem a naučíme, aby si svou zem zlepšili sami. Protože oni to chtějí. Jen s lžičkou a tričkem to nejde.

Help me, but first of all, kill my idea, religion and hopes.


Dodatek k SEBEVRAŽEDNÉMU SAVCI

16. dubna 2017 v 17:04 | ZIP_photos |  Sedmnáct
Ráda bych reagovala na komentáře na minulém článku- SEBEVRAŽEDNÝ SAVEC, protože si nemyslím, že všichni můj článek dobře pochopili a nejsem úplně pro, co napsali.
1. Média nic nenafukují
Zatím si stojím, protože je faktem, že se správou vyšli na světlo hned, co se stala tragedií dvou dívek, ale na druhou stranu, doteď se média o ničem nezmínila. Nejde tedy o nafouknutí, ale o přehled, který nám měli poskytnout dávno před tím.
2. Nešlo o Novinky
Popravdě tento portál to uvedl později, než jiné portály. A věřit tomu budeme muset, jinde informace neseženete.
3. Bacha na historii
Nijak jsem hru nechtěla zprostit od viny sebevražd a opravdu si myslím, že je to nebezpečné, pokud si své děti nehlídáte. Ano, je faktem, že se internetové vyhledávače snaží veškerý obsah s MODROU VELRYBOU zakázat, ale je jen otázka času, než si najdou kurátoři cestičku a celou hru začnou od znova.
4. Nejedná se o žádnou debilitu
Ano, ta hra má pro inteligentní a pro dozrálé osobnosti stupidní nádech, ale rovnováhu, co cítíte teď, jste necítili ve dvanácti a hlavně, před několika lety neexistovaly portály, co by poskytly šířit zlo v takové míře. Dnešní aplikace a hlavně možnost zadat své údaje, umožňuje lidem využívat vaše informace.
--------------------------------------------------------
Tato hra nebezpečná JE.
Nejedná se o bublinu. Berme vážně, že děti se zabíjejí, protože jim to nařídí cizí člověk na síti.
Něco je v naší společností špatně.
Místo zhanobení hry udělejme dobro a pomožme dětem, které se cítí ztracené, mají strach.

Děkuji.

Sebevražedný savec

15. dubna 2017 v 17:23 | ZIP_photos |  Sedmnáct
Neminul mě případ dívek, které s velkou pravděpodobností spáchaly sebevraždu tím, že se nechaly přeje vlakem. Podle všeho hrály hru- MODRÁ VELRYBA. A co se nestalo, roztrhl se pytel se spekulacemi, zda vůbec hra existuje a zda jsou v ní Češi zapojeni.
Mé stanovisko.
Zadám MODROU VELRUBY a nevyjede mi žádná hra - lež!
Zkusila jsem projet Google dřív, než se všechny internetové noviny rozhodly napsat článek, ale nic mi nevyjelo, jen zmínky u ruských dětech, které hru hrály a spáchaly sebevraždu. Nikde žádná pravidla, ale odkaz na přidání se ke hře. Jedná se tedy o podvod?
Určitě ne. Ale internetové vyhledávače filtrují právě ty to dvě slova a zabraňují stránkám s podobnou tématikou, možné navštívení.
Prý je 50 kroků
Nějaké informace přece jen zjistíte, například že hra má 50 kroků a tím posledním je sebevražda.
Nakreslím si velrybu
Spíše by se hodilo slovo- vyryju si do kůže velrybu, aneb zhyzdím tělo.
Kurátor
Celá hra je prý řízena kurátorem, který získám od vád informace, kterými bude proti vám zbrojit, pokud hru nedokončíte. Údajně ti to lidé vyhrožují zabitím jejich blízkých.
Mladí lidé budou vždy vyhledávat virtuální útěky, pokud jim to sítě dovolí, což nejde zamezit. Cítí se sami a plní nepochopení. Jejich bolesti nejdou sdělit kamarádovi a tak vyhledají pomoc na internetu, v tomto případě natrefí na člověka, který je dovede k sebevraždě.
Jako rodiče musíme být opatrní, na jakých stránkách se naše děti pohybují, občas jim zkontrolujte sociální sítě. Že je to špehování? Pokud mluvíme o vašem manželovi, který vás možná podvádí, tak ano. Raději se ho ptejte a počkejte, až o napálíte sami. Ale pokud se jedná o vaše dítě, opravdu nespoléhejte, že vám poví vše a založte si fake účty, kterými budete moct dětem nahlédnout na účty.

A nejlépe vytvořte doma takovou atmosféru, ve které se dítě bude cítit bezpečně a nebude se vám říct sebevětší problém.

Děkuji.


Jen tak

13. dubna 2017 v 9:16 | ZIP_photos |  Sedmnáct
V podstatě je to prý jednoduché. Postavíte se mezi dav a ukradnete si prostor a zájem. Jenže,
bude vás někdo poslouchat?
Dnes mám slovo já a tak hlásím že:
 • Tvoje víra je tvá svoboda
Chceme demokracii, všichni si chceme být rovni, ale stále vytváříme mezníky, které to znemožňují.
Proč nechceme respektovat víru jiných?
Například, pokud žena chce nosit pokrývku hlavy, ať si ji nosí. Mladí lidé dávno přestali dodržovat, že v uzavřených prostorách nemá co dělat čepice na hlavě, tak proč to zakazovat ženě, která nechce rpoti sobě poštvat Boha?
Navíc, je má svobodná volba, jakou víru si zvolím. Proč mě tedy omezuješ?
 • Miluj si
Klidně i tisíce lidí najednou, klidně muže a ženy navzájem, jen se nevzdávej lásky a nezapomeň, že bez ní je život suchá skořápka, která skomírá.
Proto si miluj koho chceš, budu tě za to respektovat a věřím, že tvé děti budou tvou výchovou otevřenější a pro svět perspektivnější.
 • Na barvě mi nezáleží
Pohybujme se po tomhle světě svobodně a nechme předsudky v minulosti. Jednou jsme si osolili svět, který nám nepatřil, a vytváříme pravidla, která nás omezují. Žijeme ve 21. století, už dávno neplatí, na jakém kontinentě žije určitá rasa, všichni jsme se smíchali a teď bychom se zase rozdělovali.
Raději vytvořme zákony která nás zkrotí a donutí nás spolupracovat.
 • Ať jsi on nebo ona
Je mi jedno, jestli jsi rozená matka nebo podnikatelka, budeš pro mě rovna muži. A ty, který nosíš plíny a vaříš čočku po hustu, jsi stejně důležitý, jako ty, co kácíš dřevo.
Buďme zdravé feministky, ale ne semetriky.
 • Važme si přírody
Neničme jí! Pralesy nechme dýchat, vodu průzračnou a palmový olej si pěstujme na zahradě.

Prostě si neničme to jediné, co nevlastníme.

Lada, Toljstoj a milá prokrastinace

13. dubna 2017 v 8:37 | ZIP_photos |  REakce
Máme za sebou první část maturity, respektive část z části.
Sloh je pro některé nejtěžším bodem, při neschopnosti napsat vzkaz na ledničku bez chyby nebo leností a zvyklostí automatického opravování si nevěděli rady. Ale pro mnohé, aspoň to si myslím, že český národ v sobě skrývá vrozené pisatelské vlohy, je sloh brnkačkou.
Patřím do druhé skupinky, nicméně jemně se m orosilo čelo při výběru témat. Dovoluji si udělat menší rozbor zadání, které čekalo na maturanty 2017.
 • Žena zkoušená osudem
Výběr žen- Ofélie, Taťána, Anna Karenina, Sophie Zawistowská a Kateřina Horovitzová, není špatný. Přesto si ale myslím, že jen studenti gymnázii měli možnost vybrat si a ženu popsat, protože mnohé střední školy neobsahují díla s uvedenými hrdinkami na jejich školních seznamech četby a co si budeme povídat, žádná z knih nemá jen tři sta stran. Já nejsem studentkou gymnázia, ale lycea, což je na podobné bázi a tak jsem šáhla zrovna po tomhle zadání.
Ale charakteristika uvedených žen? ...Pro mnohé odrovnané téma.
 • Existence lidstva ohrožena!
Vyprávění se scifi prvky, nahlédnutí do budoucnosti a velká fantazie. Asi to bylo oblíbené téma, přece umíme všichni napsat příběh, kde jsou roboti a lidé se schovávají v podzemí. Nicméně vyprávění není nejjednodušší útvar, jak si mnozí myslí a nemusí úplně splnit požadavky útvaru. Nezapomínejme, že to neopravuje učitel, který má empatii a ví, že jste zrovna psali snad nejdůležitější sloh vaše života, ale člověk, který dostane pár tisícovek a o vašem osudu rozhodně během pár minut.
 • Nudný účetní a jiné stereotypy
Tak tohle téma zní úžasně, ale útvar? Článek s prvky fejetonu? To, že si myslím, že český národ v sobě skýtá vlohy ku psaní neznamená, že jsme všichni Nerudové!
Kdo si vybral zrovna tohle téma, držím palce.
Milá komise, opravdu si myslíte, že někdo z nás se učil psát fejeton?!
 • Obraz od Josefa Lady
Popis není špatný, možná bych to nazvala záchranným bodem. ALE! I tady se skrývá malé ale. Obrázek krásný, co si budeme povídat. Ladovy knihy máme všichni na půdách. Proto bych pochopila, kdyby se před deseti lety obrázek na maturitě objevil a naší starší sourozenci popisovali zimní krajinu a s trubačem. Jenže, opravdu chceme my, kteří Ladu viděli naposled ve školce, že nás téma nadchne a vrhneme se do bezbarevných obrázků s vervou a popíšeme ho, jako naši rodiče? Možná trochu provětrat hlavičky a podívat se, co zajímá mladé lidi. Protože aktualizace by se hodila.
 • Prokrastinace - nová metla lidstva?
Článek není nejhorší útvar, dá se v podstatě psát jakkoliv, ale musíte mít dostatečné znalosti o fenoménu prokrastinace a hlavně, dost velkou slovní zásobu, aby zmínění minimum 250 slov, nebyl bod úskalí. Ale je to zrovna jedno ze zadání, kterému bych nic nevytýkala.
 • České národní obrození
Rozčílila jsme se maximálně při přečtení útvaru- referát!

Kolikrát nám učitelé říkali, nikdy si nevybírejte referát, nemáte dostatek znalostí a nenaplníte útvar. Všichni nám to zakazují, tak proč komise vůbec zmiňuje daný útvar?
Opravdu si nemyslím, že mezi nimi sedí učitel, který se setkal se středoškolskými studenty, ale že zde sedí vyškolené lidé, kteří si pročetli učebnice pro studenty a pak ty zmíněné nesmysly napíšou do zadání.
Proč!
 • Zlo s dětskou tváří
Úvaha na zmíněné téma není nejhorší a mnozí si asi vybrali. Proč ne, pokud umíte argumentovat a jazyk flexibilně používat.
 • Nepovedená léčka
Další vypravování.
 • Návrh na přejmenování náměstí
Nikdy jsem úřední dopis nepsala a tak nemám odvahu vybrat si ho jako svůj závět na střední škole, ale pro ty, kteří si vybrali, držím vám palce. Nejjednodušší to není a i tady se dá sklouznout z toho tenkého ledu, která komise vytvořila, aby studenti opakovali zkoušky a oni sypali peníze.
 • Zahájení vodácké sezony
Někdy se mi zdá, že zpráva je absurdní záležitost, která by nemělo na závěrečné práci co dělat, navíc není vždy nejlehčí naplnit požadovaných 250 slov. Ale protože žádný valný výběr nám nenabídli, tak tady je zpráva na místě. Protože bída bíd.
To jest výčet deseti témat, které rozhodnu o našem tvůrčím myšlení a možná si zkoušky zopakujeme v září. Nicméně ať je to jakkoliv, držím vám palce a doufám, že stát se probudí a komise zruší, protože naši učitelé jsou vystudovaní pedagogové, kteří by nám určitě uměli slohy opravit taky. A že je to subjektivní? Vše v životě závisí na tom, jak se komu líbíte. A pak, to už rovnou ústní zkoušky postavte na cizí komisi, která vás akorát stresově zničí.

Děkuji.

24/7 online

7. dubna 2017 v 17:37 | ZIP_photos |  Sedmnáct
Má neaktivita bude připomenutou malým ohlednutím za dnešní dobou. Ohrané téma, stejné názory a změna nikde. Co je s námi špatně, že nedokážeme odtrhnout oči od kouzelného displeje a své zážitky máme potřebu digitalizovat a omezit tak naše maximální vnímání chvíle na polovinu a věřit tomu, že fotografie mi navodí stejný počitek?
Zavři oči, padá hvězda- mě motivovalo k zamyšlení se, co se stalo trendem dnešní doby- zachytit okamžiky na telefon. Když se soustředíte, aby bylo vše zastřeno a aby úhel byl do nejjasnější, nevnímáte situaci naplno a tak se může stát, že padání hvězdy prošvihnete. Stejně tak, jako kdybyste zavřeli oči.
Není novinkou, že si lidé své pokrmy fotí a sdílí na veřejných sítích. Nedávno jsme se setkala se zajímavým reklamním postem od nejmenované švédské firmy na nábytek, která si vystřelila z historie.
Neříkám, že mě nepotěší, když při brouzdání na internetu vidím sladké palačinky a javorový sirup. Ale aby každá druhá fotka o kolo oběda vypovídala o jídelníčku mých známých, je unavující. Ještě k tomu, jak vývojáři přidali možnost, vytvářet svá story a dokonce vysílat živě. Takže nejen že vím, kdo co jí, ale taky mám u toho živý komentář a mám možnost zeptat se strávníka, jaký z toho má pocit.
Opravdu potom vše má jídlo své kouzlo? Vím vůbec co jím? Kde se ztratila individualita a hlavně, soukromí. Kde je okamžik jedinečnosti a přece tak opěvované v amerických filmech, být všichni spolu a vychutnat si tento dar (není myšleno sarkasmem.)
Stejně tomu tak je, když jdete s kamarády ven, Vyfotíte svůj outfit, přidáte místo, nejlépe nějakou cizí destinaci a hlavně, spojíte se živě! Co pak máte ze společného času?
Nikdo na vás nekouká, jako na blázny, protože se stalo samozřejmostí, že sedíte v parku na lavičce a lidé před sebou mávají telefony, mluví v podstatě samí pro sebe a žijí jiným životem. Protože svět virtuální není ten, kterým vám patří. Ale ten, který patří sledujícím, komentujícím, lajkujícím a všem, kteří na vás klikli.
Problém vidím v tom, že si nevychutnáváme dostatečně okamžiky jedinečnosti a díky posedlosti, vše si zaznamenat, nezaznamenáme si to právě tam, kam bychom měli, do paměti. V mobilu je to hezké, ale není to vaše.
A co se týká jídla, nechte focení na dealerech restaurací a obecně na lidech, co po vyfocení vyhodí jídlo do koše, protože bylo z prosté gumy, aby vypadalo a drželo co nejlépe.
Pojďme žít a nechme fotografy, ale svou profesi opět dělali jedinečnou a pro nás zajímavou. Aby fotografie nebyly nudou, kterou dotykem posunete dál, ale aby byly předmětem, který si koupíte a pověsíte na zeď.

Bye my life, welcome fake life.