Prase za volantem MHD

22. března 2017 v 16:55 | ZIP_photos |  Sedmnáct
Dnešní počasí je opravdu pod psa, a aby tento den byl ještě zajímavější, naštval mě řidič autobusu, který si se slušným chováním ještě nepotýkal. Opravdu nevím, na co čeká. Vždyť je to tak dobrý kámoš!
Možná bych na to ani nereagovala, ale setkala jsem se články, které avizovali na problém řidičů městské hromadné dopravy. Prý jsou řidiči málo placeni. K tomu měli za nápad vytvořit hloupou stávku, kterou by odneslo nevinné obyvatelstvo.
Jezdím autobusem od malička a setkala jsme se slušnými řidiči, kteří pozdraví, slušně odpoví, a když je potřeba, omluví se. Těch je však velmi málo. Nevím, jestli milují svou práci na tolik, že je netrápí číslo na účtu, ale působí jako slušní lidé.
Naproti tomu mě vozí řidiči kteří:
  • NEPOZDRAVÍ - opravdu nevím, co je to za zlozvyk českých lidí nepozdravit. Jedná se o slušný zvyk, který se učíme odmalička, ale jakoby se v určitém věku stal trapný a později zbytečným.
  • NEODPOVÍ - několikrát se mi stalo, že nastupoval starší člověk a zeptal se řidiče, jestli jedou určitou trasu a ochotný řidič ukázal na předek autobusu, že si to má paní přečíst. Opravdu je to na místě? Starší lidé špatně čtou, trvá jim delší dobu, než se před autobus dostanou. Co by řidiči udělalo, kdyby slušně odpověděl? Nic!
  • KOUŘÍ U DVĚŘÍ - to, že jsou mezi námi kuřáci, budiž. Ale co nesnesu je, když se jdu posadit do zakouřeného autobusu. Někteří řidiči si těžko unesou své zadky nebo jsou tak leniví, že se postaví jen ke dveřím a vykuřují. Takže veškerý zápach je vevnitř. A to nemluvím o zápachu, co v autobusech přetrvává věčně. Lidé smrdí. Tak proč nevětráte?!
  • CĚLKOVĚ JSOU NEPŘÍJEMNÍ - prosté! Zavést čipové karty bylo zlo, někteří je neuměli dlouhou dobu obsluhovat a doteď se dostávají do úzkých. Někteří vás neslyší, CO jim vyletí z úst, podívají se na vás hnusně a ještě by se na vás zlobili. Někteří mají dokonce se vás dotknout, aby vám ruku odstranili od čipového přístroje. Co to je za chování? Co vůbec na nás šahá? Prasata...
Slušné chování řidiči neznají, ne všichni! Jezdí si, kdy chtějí, mnohdy si přijedou pozdě a nezajímá je, že člověk má spoje seřízené přesně a díky němu si musí počkat na druhý, který jede třeba za třicet minut.
Chtěli by přidat, ale chovat se neumějí. Pokud chcete větší platy, buďto jděte pracovat do fabrik, kde je místa dost a naučí vás, že pokud nebudete dělat svou práci pořádně, dveře jsou přesně tam, kde jste jimi přišli nebo se začnete chovat lidsky!
A stávka? Hahaha...

Děkuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 22. března 2017 v 17:46 | Reagovat

nejvíce mi vadí když v zimě řidiči kouří místo toho aby už vzali ty mrznoucí lidi do autobusu...

2 Honza Honza | Web | 23. března 2017 v 12:16 | Reagovat

Ještě bych přidal, že si někteří připadají hrozně důležitě :D

3 youngphotos youngphotos | 24. března 2017 v 17:04 | Reagovat

[1]: Ano. Nebo situace, kdy sedí za volantem mimo zastávku a čeká, až bude na hodinách ta správná minuta, aby vás pustil dovnitř.
Děkuji za komentář :-)

[2]: Určitě! :-)
Mají práci jako každý jiný, ale zvednuté nosánky z nich dělají vepříky.
Děkuji za komentář

4 náhodný kolemjdoucí náhodný kolemjdoucí | 13. dubna 2017 v 17:57 | Reagovat

Ano, někteří řidiči by zasloužili přes čumák. Ale na druhou stranu, když musejí vozit taková prasata (o zdravení ani nemluvím, tady u nás se jen málo lidí při vstupu do autobusu uráčí kváknout), jakými spousta lidí je, a to několikrát denně, divíš se jim?
Za to, jakou mají zodpovědnost, dostávájí prachy mizerný. A když si nedupnou, nikdo s tím nic neudělá. Mimochodem, naposled přišlo vedení s tak úžasnou vychytávkou, že v době, kdy řidiči stojí, dostávájí víc peněz, než když jedou. Logické, že?
A k tomu zpoždění... když projede nějakou zastávkou třeba jen o půl minuty dřív, než má, a nějaký idiot (protože na zastávce máme stát pět minut předtím, než jede autobus, ŽE) to nahlásí, dostane řidič pořádný flastr.
Prostě pardon, ale cestující si nemají s řidiči vůbec co vyčítat. Chtělo by to totiž změnu chování na obou stranách. (...a co vím já, spíš právě na straně cestujících. Mám asi štěstí, ale naši místní řidiči jsou veskrze úžasní pánové.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama