Od teď žádný párek!

5. března 2017 v 20:49 | ZIP_photos |  REakce
Mám opět chuť si do něčeho jemně rýpnout. Opravdu jemně. Bude pak jen na vás, kam až to dotáhneme.
V poslední době se mi zdá, že má vláda potřebu schvalovat absurdní zákony, které nás omezují v přirozených a nijak nenásilných věcích. Školní bufety se musely omezit na hromádku produktů, které děti kupují z nouze, protože nemají právo na cukrovinky. Chodívala jsem na základní školu na vesnici, takže takový komfort jako bufet jsme sice neměli, ale na druhém stupni jsem se bufetu dočkala a ráda vzpomínám, jak jsem si kupovala bonbóny za korunu a čokoládové tyčinky. Nikdo mě neomezoval. A sem za to ráda. Problémy se zdravím nemám, váha je v pořádku a zuby jsou perličky. Možná jsem jen zázrak, ale spíše jsem jako každé jiné dítě. Bufety moje zdraví nepoškodily.
Opravdu nevím, kam s tímhle zákonem chtějí dojít. Bufety nabízely širokou škálu produktů, které sice nevyhovovaly tabulkám dietním poradcům, ale dětem chutnaly. Když je zakázaly v bufetech, mají děti možnost nakoupit cukrtáka v obchodech. Tam jim, zatím, tuhle možnost nikdo nezakázal. Takže děti stejně budou mlsat a soukromníci, kteří bufety provozovali, budou krachovat. Co se týká párků v rohlících, které taky prý nesplňují tabulky, mi de hlava kolem. Na dětském maškarním, kde jsem chodívala každý rok, normálně prodávali párky v rohlíku a připravovali je stejně, jako tomu bývalo na školách. Párek byl z obchodu, z prasete, které někdo živil a možná mám z tohohle buřtíka doma i jiné špečky a ráda si je k večeři dám. Ve škole však nesmím. Pokud jsem dítě.
Přitom se stačí podívat do školních jídelen. Možná jsou jídla podle tabulek, ale děti je vracejí a mnohdy se jich ani netknou. Vypadají, jako by je někdo před vám pozřel, jídelna smrdí a následně i vy a váš přejde chuť. Tohle jídlo si doma nepřipravíte, ale ve školách vám ho na talíře naservírují. Přitom kdyby měly být obědy dražší, ale chutnější, rodiče by připlatili a ti co na to nemají, existují dotaze.
Aby toho nebylo málo, zavedli školy svačinky, které nabízejí mléka v automatech. Tyhle mléka jsou samá chemie, nikdo mi nebude namlouvat, že obarvení mléko za 15 korun není bez přidané chemie. A zakážou vám nakupovat energy driky, což sice schvaluji, ale v obchodech jsou k dostání pro každého.
Nezbývá mi nic jiného, než pogratuloval vládě k úspěšnému kroku, jak pomalu zničit drobné podnikatele a děti odnaučit v nakupování v bufetech a přinutit je, aby si svoje cukrátka obstarali jinde. Pochop vládo. Děti si budou vychovávat rodiče. Pokud jim nevadí, že dítě utrácí za cukrovinky, tak ponechej svobodu nevinným dušičkám a pokud jsou rodiče proti, ať děti samy odnaučí v mrhání peněz a naučí je správné stravě svou cestou.

Děkuji.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama