Letáčky, sra¤ky

12. února 2017 v 22:33 | ZIP_photos |  REakce
Mám v oblibě každý den zkontrolovat zprávy aspoň třikrát.
  • Ráno
Protože přes noc jsou novináři schopni napsat články o událostech, co se staly minulý den. Vše upřesní, má to formu, srozumitelnou část a řečnickou utázku na konci.
  • Po škole
Jelikož dělám vše, abych oddálila nutnost, otevření knih a následné učení. Nicméně i odpoledne se dozvím nové události a ráda brouzdám po kultuře.
  • Večer
Rekapitulace dne, který přinesl mnohem víc, než nabízí hledáček. Občas se dozvím zprávy, co mi nedají spát, jindy se zasměji, usínám s pocitem radosti.
Nedávno jsem začala s rituálem a ráno otevřela aplikace. První tři zprávy byly o Trumpovi, protože můj chytrý telefon si pamatuje, že právě jeho tag je mým nejčastějším kliknutím, pak se objevily informace o Německu a následně přišel šok!
Titulek si přesně nepamatuju, ale nesl v sobě informaci o nespokojených zákaznicích a lidech na virtuálních sítí. Naši Sousedé si stěžovali na černocha, který figuroval v reklamě na sportovní oděv, a mezi řádky jsem se dozvěděla, že podobná situace se objevila i v česku. U nejmenovaného obchodu, který pochází z Německa, se v letáčku objevil černoch a opět figuroval v sekci na oděv. I tady jsem se mohla dočíst, že se to našim občanům nelíbí a stěžující si na tmavou tvář v letáčku, který obchází české domácnosti.
Naštvalo mě to tak, že jsem svůj denní rituál ukončila na pár dní, protože jsem byla znechucena, jak hloupí lidé jsou, když ve 21. století řeší letáčky v obchodech a jejich tváře na stránkách.
Máme zde velký problém. Naše společnosti si prohlubuje propast mezi chudými a bohatými, velká část země nemá co jíst, státy si hrozí válkami a my řešíme, zda je na reklamním letáčku běloch či černoch. Přitom je na místě, abychom přestali jednotlivé světadíly rozdělovat dle barev do kategorií a naučili se respektovat, že brány zemí jsou otevřené pro všechny a všichni musí pracovat. A slovo pracovat obnáší o možnost, nafotit reklamní letáček.
Ono to pro mnohé zní logicky, řeším reklamní letáček, řeším válu světadílů. Ale kdybychom akceptovali, že na letáčku může oblečení prezentovat marťan (a to by nevyvolalo rasistické diskuze) a stejnou mírou černoch, asiat nebo hispánec, nemuseli bychom otevírat okénka chatu a zbytečně se rozčilovat.
Doufám, že mě jiné zprávy nakopnou a já zavedu zase svůj denní rituál.
Mějte se rádi.
Pokud vám vadí tváře v letáčkách, neotevírejte je a do obchodu zamiřte po svých. I když i tady na vás někdo může "bafnout".
Nekomentuje rasisticky články na internetu, jste pro smích celé republice.

Neotevírejte zprávy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama