D.. jako elixír

14. února 2017 v 20:50 | ZIP_photos |  Sedmnáct
Dívám se z okna a mé oči nedokážou proniknout přes tu těžkou mlhu, která se vznáší nad celým městem. Na mém stolku stojí zázvorový čaj, který svým silným aroma vytváří paměťovou stopu do mozku. V ústech vyvolává erupci chuťových buněk, ze začátku sladkost zázvoru, nahrazena jeho štiplavou silnou prudkostí a nakonec vše doladí jemnost medu. Perníček, který leží vedle hrnečku, připomíná Vánoce a počasí venku by se tomu nebránilo. Mám jasnou otázku, co je nejdůležitější orgán v lidském těle?
Chci opustit sféru biologie, protože tam bychom uvízli hned u první myšlenky a naše fantazie by nemohla otevřít brány psychologie. Proto zapomeňte na fyziologickou podstatu orgán v lidském těle a pustě semnou do říše citů a emocí.
Srdce
Každou bolest vnímáme intenzivně, pokud s ní máme spojené city k druhým. Zrnko utrpení se prohlubuje hlouběji a snaží se dostat až dovnitř. Jednou ale odejde. Protože v našem životě nemáme čas, abychom každou bolístku uchovávali v srdci a plakali roky nad ztrátami. Najde si to cestu výše. Ale srdce se odprosí.
Naopak v příjemnějším slova smyslu, lásku si umí chovávat dlouhou dobu. Je to jeho osobní droga, kterou si vytváří od prvního nádechu a nedokáže bez ní fungovat.
Umíme žít, aniž bychom nemilovali a netrpěli?
Je to nejdůležitější orgán?
Plíce
Ten krásný pocit vyjít ven a cítit čerstvou vzduch. Plíce se roztahují a snaží se do sklípku nabrat co nejvíce. Každý náš krok doprovází nádech a další výdech. Neuvědomujeme si, kolikrát za den roztáhneme koš a kolik kyslíku projde naším tělem.
Co bychom dělali, kdyby naše plíce nečerpali čerstvá vzduch?
Bez kyslíku nedokážeme existovat, ale jsou plíce nahraditelné v bráně psychologie?
Mozek
Naše milovaná paměť. Plno věcí neuchová a některé si naschvál schová hluboko. Od malička se snaží vytvořit dost velký prostor pro celý život, abychom mohli fungovat jako lidé. Uzamyká naše vzpomínky, pocity si připíná k chutím, vůním, tónům. Někdy nás zklame, jindy mile potěší. Umí věci zkrášlit, zkreslit, změnit.
Kdyby nás opustila paměť, mohli bychom vůbec existovat? Měl by náš život smysl, kdyby se neuchovávaly alba vzpomínek?
Je tohle to nejdůležitější?
3 části, 3 podstaty a jedna stále chybí. Není orgánem, je elixírem života.
Duše

Pro mě nejdůležitější. Uchovávat si ji čistou, jasnou a pro druhé znamením.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siginitou Siginitou | Web | 14. února 2017 v 21:52 | Reagovat

Moc pěkně napsané :)

2 Aliwien Aliwien | E-mail | Web | 15. února 2017 v 11:10 | Reagovat

Skvělý rozbor tématu týdne. :-)

3 youngphotos youngphotos | 16. února 2017 v 21:34 | Reagovat

[1]: Děkuji

[2]: :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama