Co to je- *Coming out*

8. října 2016 v 21:36 | ZIP_photos |  *Evolution*
Coming out...
Co to je?
Proč to lidé dělají?
Proč je to populární v poslední době?
____________________________________________________________________________________________
Je sobota večer a já si sedla k počítači, abych napsala článeček o velmi populárním coming outu, který nedávno zaplavil internet. Mnozí možná ani netuší, co to je a proč se to děje. Bublina stylu- lidé o sobě říkají pravdu, není dostačující.

  1. Co to je!
Kdybyste zadali do Googlu - Coming out, vyjede vám definice jako: člověk rozpoznává a akceptuje svoji menšinovou sexuální orientaci (Wikipedie)
Co je špatně?... Skoro vše!
Člověk nic nerozpoznává, když mluvíme o Coming outu, jelikož už dávno je se svou orientací smířen. Je to v podstatě to nejdůležitější, co v téhle větě chybí. Jelikož coming out není proces uvědomování se, ale situace, kdy vyjdete ven s pravdou! Řeknete o své orientaci rodině, kamarádům a nahlas vyslovíte, koho milujete, co cítí a KDO JSTE.
Moc umělé?
Ano. Pro ty, kteří nejsou menšinou a nemůžou ani tušit, jaký boj se ve vás děje. Milujete nebo cítíte city k člověku stejného pohlaví, víte, že morálně to není úplně v pořádku, nevíte, co na to řeknou ostatní a hlavně, opravdu to tak cítíte? Tyhle otázky si říkáte denně.
<Hlavně je to situace, kdy jste si 99,9% jistí, kdo jste a víte, že nemusíte být akceptování. Bohužel...>

2.Proč to lidé dělají?!
Můžete s přečíst o důvodu, že je to hit na internetu. Nicméně podstata toho je, že lidé se uvolní. Nastane pocit, kdy svobodně dýcháte a víte, že neskrýváte tak důležitou věc, jako jsou vaše intimní pocity. Říct to rodině může být pro někoho to nejhorší a raději to řekne prvně přátelům. Věří, že ti ho podrží a budou akceptovat a milovat i nadále. Může to však být i naopak a důvěřujete víc rodině. Ať už je to jakkoliv, cítíte úlevu a strach z vás spadne.
Tohle je ten důvod. Vědět, že můžete přijít domů a brečet, protože vás opustil přítel, přítelkyně, nemusíte si nic vymýšlet. Vědět, že můžete přijít a oznámit, že jste se zamilovali, zasnoubili... A vždy budete milováni.

3. Proč je to populární?!
YouTube a Google měli spolupráci a v létě se objevily videa s titulky- Happy pride month! Tedy, Šťastný pride měsíc... Nejde tak o popularitu, rychle se přiznat a zviditelnit, ale ukázat, že jste zdraví, normální a vaše pocity jsou stejně důležité, jako druhých. Pokud i nadále budou tyhle videa sdílená, nebudou se menšiny bát vyslovit svou orientaci, milovat na veřejnosti.... A to je přeci jen dobře! A že někdo z toho ždímá views? Pro mě jsou trapné videa, když pijete mléko na čas a pozvracíte se, komentujete díly seriálu nebo hodiny sedíte za monitorem a točíte se, jak hrajete hry... Křičící

Takže to by byl krátký článek o tom, proč coming out..
Všem, kteří nevíte, zda ho udělat... --> Udělejte si čas sami na sebe. Říkejte si to před zrcadlem. Uvědomte si, že první reakce nemusí být šťastná. Ale nezapomeňte na to, že vždy budete rodinou milováni, ať se zachovají jakkoliv.

Držím Vám palce... A klidně se o tom podělte na YouTube! Usmívající se

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Městoběžník Městoběžník | 8. října 2016 v 23:16 | Reagovat

"víte, že morálně to není úplně v pořádku" ??? !!! ??? Cože?! To snad nemyslíš vážně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama