Propiska v oku

6. září 2016 v 18:55 | ZIP_photos |  _Fata morgana_
Naše mysl má jednu úžasnou vlastnost- KREATVITU.
Díky ní můžeme vytvářet nový svět, ve kterém máme vlastní pravidla, lidi co cheme a prostředí, které milujeme. Tento svět si vytváříme zadarmo.
Mysl za den vyprodukuje tisíce myšlenek, které postupně třídíme. Jsou mezi nimi nápady, konspirační teorie, pohádkové konce a nebo myšlenky, které nekončí dobře.

Kolik skvělých písní vzniklo jen z hloupé náhody, kolik knih bylo napsáno, jen aby nuda nestála a kolik z nich se stalo nezapomenutelnými. Nápady, které neměly být vysloveny nahlas, ale staly se slavnými.
Kolikrát za den si představíme situace, které končí jako pohádka.
A kolik máme myšlenek, kterých se bojíme? Jsou to mylšenky, které vraždí a zabíjejí? Jakou mají váhu v naší mysli a kolik z nich bylo uskutečněno? Máme se jich bát?

Je normální, když vás po hádce napadají myšlenky, kdy máte chuť toho druhého seřvat nebo klidně proliskat. Vlastně i pomůže, když si jen tak zakřičíte. Ale když vás napadá, jak toho druhého zabíjíte, není něco v pořádku. Jelikož váš zdravý rozum by vám neměl dovolit tyhle myšlenky připustit. Takže když se něco takového stane, raději to někomu řekněte a snažte se to řešit. Proč?

Váš ID je v postatě postaven na vaších potřebách a základních instinktech. Ale taky se může stát, že vaše myšlenka, kdy zabíjíte vašeho šéfa, se v podvědomí probudí a vy v afektu, kdy vám snižuje plat, vezmete propisku a píchnete mu ji do oka.
Ve své mysli ho můžete nenávidět do morku kosti, můžete mu prdět před nosem, podkopávat nohy, plivat do pití, vyměnit lubrikant za lepidlo, ale nesmíte ho zabít. Je totiž dost pravděpodobné, že ID nerozezná představu od podnětu.

Ale nebezpečné myšlenky nejsou jen ty vraždící. Nebezpečnou se může stát i milostná. Kdy vašeho muže podvádíte s vašim gynekologem a vy při sexu zakřičíte PANE DOKTORE. Nebo i ta, kdy vaše 15 leté dcera vám oznámí, že je těhotná. I z toho vám může naskočit husí kůže.

Takže ano, představte si co chcete, jen ne vraždy a zabíjení. Raději si představujte ten sex s gynekologem. Ale hlavně myslete na to, co vás naplňuje. Přece jenom, pohádkové konce vám rozproudí endorfíny a vy se budete usmívat, budete šťasná. Není tohle to nejdůležitější?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama