Bod č. 1 - škola není peklo

15. září 2016 v 20:33 | ZIP_photos |  _Fata morgana_
Holá holá, škola volá!

Škola už zavolala a mnozí jsou v háji už teď. Začátek školního roku a učitelé už blázní. Písemky, úkoly...
Jak zůstat v klidu a být READY na tento školní rok? Musím být "šprt"?

Šprtem být určitě nemusíte. Je chyba si myslet, že šprti jsou v klidu. Ono totiž vědět, neznamená být šprtem. Šprt je člověk, co se šrotí nazpaměť, každá písemka musí být 100% , ale ne proto, jelikož ho to zajímá, nebo aby se něco dozvěděl, ale aby byl nejlepší. A tito lidé jsou v obrovském stresu a dokážou se pěkně sesypat, když jim něco nevyjde. Takže ne, touhle cestou se nevydávejte.

Mám pár rad, kterých se držím já a které obecně můžou pomoct všem, kteří o to stojí.

  • Zorganizuj si to!
Všem studentům doporučuji diáře! Možná máte mozek na data a zapamatujete si písemky na celý týden, ale co kdyby ne?! Navíc vám diář může sloužit jako zápisník úkolů. A opravdu není nic špatného na tom, když si zapíšete, co MUSÍTE, CHCETE a co byste MĚLI udělat. Je normální, že lidská mysl vytratí za den pár informací a úkolů, které jste dostali. Tedy, někde to uloženo je, ale abyste to včas našli...
Tudíž si vše zapisujte!
Například:
Úkol matika, naučit biologii, vytisknout chemii

  • Naplánuj to!
Další z bodíků, který někdo může brát jako trapas! Ale opět, lidská mysl vám pracuje pořád a jak vy si máte vše zapamatovat a jak máte vše včas udělat? Je sice pravda, že žena díky svému mozku, který pracuje jako ukládání věcí do šuplete, umí zázraky, ale co muži? Navíc i žena může zmatkovat. Co tedy radím.
Normálně si ve škole sedni a napiš, co chceš za ten den stihnout, co zítra a kdy se začneš učit na písemku. Patřím mezi ty, kteří se učí systémově dopředu a po kouskách. Osvědčila se mi metoda, kdy se nestresuju den před písemkou, ale v klidu 3 dny čtu učivo a učím se ho.
Například:
Naučím se angličtinu, češtinu, napíšu úkoly, zopáknu psychologii, půjdu běhat, zacvičím si, budu číst...

  • Nežij jen pro školu!
To znamená, že se nauč relaxovat! Někdo si sedne k počítači, někdo sportuje, jiný čte, ale hlavně něco dělej! Osobně čtu, chodím běhat, poslouchám hudbu... Jednoduše si najdi aktivitu, která tě přinutí vypnout. Ale ne tak, že ty zapomeneš, že existuje škole, ale že škola bude v pozadí, ty o ní víš, ale čistíš si hlavu. Klidně si najdi kroužky, které nejsou v rámci školy, najdi nový kolektiv, ale relaxuj!

  • Mysli na budoucnost!
Tenhle bod může přijít někomu zbytečný. Nicméně pro ty, kteří pracují systémově a věří, že v životě něco dokážou, není nic lepšího, než si uvědomit budoucnost. Nemusíte vědět, čím budete a kolik za to bude peněz! Na ty bych se rovnou vykašlala. Jelikož tahle myšlenka- a kolik ti to jako vydělá? .. Vás může dovést k práci, která vás nebude bavit.
Nicméně myslete na to, že vše, co se učíte, nějak využijete. Škola je základ a bez ní se nedá existovat.

  • Škola není peklo!
Určitě důležitá věc!
Pro někoho utrpění, ale věřte, bez ní to nejde.
Někdo žije s touhle myšlenkou celý život a vůbec mu nevadí, že nic nevystudoval, ale někdo si to vyčítá. V prvé řadě nejde o titul, peníze nebo prestiž. Jde o vás a o vaše zájmy. Jelikož se můžete vzdělávat, v čem chcete, můžete studovat hromady škol s úžasnými programy, můžete se dovídat nové věci a klidně i cestovat.

Pro mě škole není žádným negativem. Nikdy jsem ji tak nebrala. Za tohle musím poděkovat mojí mamince, která mě vedla k řádu a k pečlivosti. Díky téhle minulosti se nebojím jít dál, zkusit výšku a studovat to, co mě zajímá.

Věřte nebo ne, ale být tím burane,, co pořád naříká, jak se musí učit a jaký je chudák, jelikož nemá zápis... Tímhle být nechcete. Je to trapné, ubohé.


Buďte lidmi, co si s jiným sednou, popovídají si o životě, škole a plánech a nebojí se zmínit slovo škola. Jelikož jsou na sebe hrdí, ví, že bez ní to nejde a chtějí v budoucnu někým být.

(Photy ba Haní, park in London)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Miška Miška | Web | 16. září 2016 v 14:57 | Reagovat

Ahoj chceš se doučovat angličtinu? Tak neváhej a přihlaš se, vše je zdarma :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama