Prý je náhoda možná

10. srpna 2016 v 11:23 | ZIP_photos |  _Fata morgana_
Náhoda
Definice Wikipedie
- Náhoda v běžné řeči označuje jevy, jejichž výskyt neumíme vysvětlit. Pokud něco označíme za náhodný jev, můžeme tím mínit dvojí odlišný názor:
  1. příčinu či vysvětlení jevu neumíme nalézt;
  2. jev žádnou příčinu nemá.

Když tedy koluje věta, NÁHODY NEEXISTUJÍ, znamená to tedy, že se věci dějí, aniž bychom věděli proč? Opravdu nemůžeme ovlivnit mysl do takové míry, aby se NÁHODA stala plánovanou situací?

Náhodou označujeme mnohdy věci, které se staly, aniž bychom chtěli. Je to tedy strach, co nás ovlivnil a zaslepil mysl a nevidíme tedy důvod, proč se tahle věc stala? Nalháváme si, že je všechno náhoda a nechceme znát příčinu vzniku? Žijeme tedy rádi v opojení, že svět je krásný, svým uměním tvořit náhody?

Náhodou označujeme i skutečnosti, které nás dělají šťastnými. Jsou možné? Je důvod, proč se usmíváme skryt za náhodou? Nebo je to opět sled událostí, který má původ v nekalých záležitostech a o pravdě každý mlčí? Je tedy štěstí druhého skryto v utrpení druhých?

Je náhoda pozitivní? Je možná?

Podle mě samotná náhoda neexistuje. Ne že bych nechtěla věřit na zázraky, ale každý skutek má svůj původ. Proto se nic nemůže stát náhodou. Je vlastně velmi jednoduché ovlivnit mysl. Můžeme ji ovlivnit do takové míry, že přes noc budete milionářem. JAK?!

Důležité je věřit. Když věříte vé svou práci a děláte ji rádi, nemáte důvod o ní pochybovat a s klidnou hlavou můžete věřit, že právě ona je příčinou miliónu. Když budete věřit v to, co děláte a nebudete si házet klacky pod nohy tím, že zpochybníte při prvním větříku, můžete dokázat co chcete. Mnohdy je dobré, si napsat, co si přejete. Vytičit si body k cíli a pomalu je plnit.

Nemyslet negativně! Velmi těžké, pro některé nemožné, ale tohle pravidlo přináší zaslíbené ovoce. Negativum působí na náš mozek mnohem intezivnějí než pozitivum. Tohle ovlivnit nemůžete. Lidé od nepaměti lpí na vraždách, utrpení, dokážou o tom mluvit hodiny a přikládat do ohně, co vše se ještě mohlo stát.
Co však neumí, je hodiny mluvit o tom, co je krásné a co je na světě baví. Na kafi vám každý rád poví, co ho štve, než to, co ho baví. Jako kdyby ty špatné negativní věci tvořili naši osobnost. Trochu smutné, nemyslíte?
Proto se na negativnum vykašlete. Když něco chcete, jděte si proto, ale ne s negativní myšlenkou, že to nedokážu. Pak opravdu nedokážete.
Vtloukkněte si do hlavy, že vše půjde jako po másle a vše dokážete. Pak jste odstranili to, co stojí v úspěchu tolika lidí.

Nebát se o svém štěstí mluvit! Lidé mají potřebu své úspěchy schovávat a nemluvit o nich, protože se bojí. Podle mě se bojí toho, že by je někdo okradl.
Závist! Nesnáším tuhle vlastnost a český lid na ní snad rozkvětá! Proč však? Když vám něco jde, něčeho jste dosáhli, mluvte o tom stejně otevřeně jako o tom, že kafe v kavárně je příliš hořké! Co se však většinou stane? Číšník vám poví, že si příště nemáte dávat turka, když vám to nejede a kámoška řekne, že jste moc zasnění a ať ihned vyklopíte, kde je zakopaný pes!
Tak jak vy budete mluvit o své "dokonalosti", nechte lidi kolem sebe zpívat stejnou píseň.


Podle mě tedy náhody neexistují a za vším najdete příčinu, proč se věci dějí. Můžete tedy ovládat svoje štěstí stejně jednodušše, jako si uvařit správného turka! A nebo stále věřte v to, že náhody existují a že svět je špatný, protože je to náhoda.
Lidé umírají pod rukou víry, protože je náhoda, že se dostala k moci.
Lidé si přestávají věřit, protože je náhoda, že se ponižují a urážejí na potkání.
Lidé nechtějí lepší svět, protože je náhoda, že vám ho nikdo nechce ukázat.

Ano. I v tohle klidně věřte. Pokud vám není zle z toho, jak ovladatelní jste s pouhou větou- NÁHODY SE DĚJÍ.

Obrázek: Google

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 womm womm | E-mail | Web | 10. srpna 2016 v 21:26 | Reagovat

Skrývať sa dá so strachom aj za to, že náhody neexistujú a všetko má svoj dôvod. "Nie, ja za to nemôžem. Malo to tak byť."
"Stane sa čo sa má stať"
Človek si prekrúti akúkoľvek filozofiu tak ako potrebuje, teda sa neviera v náhody alebo viera v nich určite nezakladá len a len na strachu :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama