Mám S7! Super... děti mají ale hlad!

30. srpna 2016 v 12:13 | ZIP_photos |  _Fata morgana_
Pokrok nezastavíš...
Kdo pronesl tuhle větu jako první? Je to vůbec pravda?

Určitě znáte situaci, kdy zapnete WiFi a váš mobil začne spouštět aktualizace. Zaseká to celý mobil, tedy v mém případě a občas si žádné změny ani nevšimnu. Vývojáři aplikací nepřestávají pracovat, dnes už máte aplikaci na vše! A to myslím doslova....
Nechci je hanit, tenhle pokrok má své výhody. Například:
  • Komunikujete po celém světě
  • Vaše pocity může vyjádřit jediný smajlík
  • Můžete cestovat s aplikacemi, které vám budou vyhledávat spoje a levné přespání
  • Slovník v kufru je už minulostí, překladače v kapsi jsou rychlejší
  • Fotky sdílíte jedním kliknutím
....
Takže co se týká aplikací, pokrok nelze zapřít.
To samé platí i u vývojářů mobilů. "Chytré telefony" jsou už opravu chytré! Například jednou aplikací a s "chytrým mobilem" můžu sportovat, pomáhat díky tomu druhým lidem a ještě se dozvím, kolik jsem toho spálila... (Kéž by tyhle čísla byly pravdou)
Elektronika je v dnešní době hezká a nabízí široké spektrum funkcí.
Tohle všechno je FAJN!

Ale podle mě je tady jeden problém. Pokrok v oblasti technologie nelze zapřít a mojí podporu má. Jenže co takhle pokrok u nás lidí? V humanitním slova smyslu, udělali jsme pokrok? Dá se porovnat s pokrok u technologie?
Můj názor zní- Dá, ale je podstatně menší!

Co mám na mysli.
Svět není bezpečné místo. Naše názory jsou bezpečné jen v naší hlavě a o lidskosti se snad nedá ani mluvit.
Pokud se podíváme na situaci ve světě, kolik lidí je v nebezpečí a kolik lidí potřebje naší pomoc? Zemětřesení v Itálii je katastrofa a rádi těmto lidme pomůžeme. A co lidé, kteří nemají kde žít, jelikož jejich vojska stříli ve dne v noci? Pomůžeme i těmhle lidem. Nikoliv. Schováme se za slovy- Oni si za to můžou sami! ... Je jasné, že zemětřesení asi nikdo nepřivolá telefonem, ale proč nedokážeme pomoci i lidem, kteří jsou jen obětmi hloupé vlády?

Kolik existuje nadací, aby se lidé v Africe měli lépe... Všechny tyto nadace se snaží zlepšit životní podmínky do takové míry, aby se to dalo nazvat aspoň přežíváním. Umíme sbírat víčka, aby se postižené děti měly lépe, umíme pro ně pořádat závody a sbírky, ale neumíme takhle lehce posílat peníze do Afriky. Bojíme se, že nás někdo okrade? Že to nejsou bezpěčné nadace? Nebo jsme prostě líní a sbabělí, koukat na muka, která jsou tady desítky let?

Posunuli jsme se v technologiích. Ale neposunuli jsme se v lidskosti. Necháváme lidi trpět, odsuzujeme druhé za barvu kůže, za orientaci, za náboženství.
Jako kdybychom nemohli pochopit, že si barvu kůže opravdu vybrat nemůžeme a že je jen na nás, jakou společnost vytvoříme. Když budeme rasisti, vytvoříme negatvní oblak společnosti, kde se budou cizinci a lidé jiné barvy kůže cítit špatně. Budou se bát a ze strachu umí člověk zabíjet. Ale nemůžeme si pak stěžovat, že nás nesnáší a zabíjejí, když je neumíme přijmat a nechceme vytvořit svět, kde by si byli všichni rovni.
Kolik mladých lidí, se zabije, jelikož jejich orientace je odsuzována. Možná je to klíšé, třeba je to komerční téma, ale co se takhle vykašlat na potřebu, definovat lásku? Nemusíte se bát. Nikdy nebudou majoritní části společnosti...

Pokrok nezastavíš...
My se zastavili, ztratili v potřebě být co nejdále... Vykašleme se na to! Na chvíli přestaňme vytvářet řadu mobilů S4,S6,S7.. a začněme vytvářet společnost, kde lidskost bude prioritou.
Držím nám palce!


Photo: Google
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama