Do mikrofonu se neprdí!

23. srpna 2016 v 17:50 | ZIP_photos |  *Evolution*
Mohu psát o mé první vzpomínce na školku, narozeniny, školu, nejlepší kamarádku, dovolenou a nebo na první vystoupení. Jelikož všechny tyto události mají svou první vzpomínku.
Vypadalo by to asi takhle.

Školka
Tak tahle vzpomínka je jasná, jako facka. Měla jsem na sobě ružovobílé šatičky, růžovou čelenku ve vlasech, bílé podkolenky vytáhnuté mnohem výše než kolena a v ruce plyšáka. Co je však hlavní, brečela jsem. Co brečela, ječela. Byla jsem u hlavních dveří a nemohla jsem přestat.
První vzpomínka na školku je tedy ubrečená. Uječená....

Narozeniny
Na první narozeniny si tedy nepamatuju, ale kdo taky jo. Jen z fotky vím, že jsem měla lentýlkový dort a na sobě "zahradníky" pro miminka. Taky se na té fotce sousředím. Řekli mi, foukej!
Mnohem zřetelněji si pamatuju asi 10. narozeniny, kdy jsem dostala dort ve tvaru medvídka. Jedla jsem ho strašně dlouho a nechtěla jsem se dělit. Stejně se pak vyhodil....

Škola
Úplně na první den si nepamatuju, ale někdy v prvním týdnu přišel fotograf a chtěl nás vyfotit jednotlivě v lavicích, jak se to u prváčků dělá. Opět jsem nebyla spokojená. Byla jsem moc malá (což jsem i dnes, po 11 letech) a nedosáhla jsem na zem. Musela jsem se opřít o lavici, jak to bývá zvykem a usmát se. Úsmát se! Neumím se smát na povel. Taky to tak na té fotce vypadá.

Nejlepší kamarádka
S tou máme první vzpomínku celkem jasnou. Má vedle mě babičku a máme společný plot. Já byla opřená na své straně o plot a ona seděla na studně u sebe. Koukaly jsme na sebe a nemohly se rozhoupat k bavení. Nakonec se tak stalo. Naše přátelství tento rok dostalo občanku.

Dovolená
Byli mi 4 roky a sestra bydlela v té době v Anglii. Jeli jsme ji navštívit. Na co však nemůžu zapomenout a s čím už od té doby mám problém, jsou kliki! Anglické kliki. Koule, lépe řečeno. Je to spíše teda americký prototyp klik, ale tahle rodina je měla po celém domě. A já si šla na záchod a zamkla se, jako kdyby byl na mě každý zvědavý a hnal se za mnou na záchod.... Já se pak nemohla odemknout. To byl trapas! Od té doby kulaté kliky nesnáším a když už na ně natrefím, raději přivřu nebo řeknu, ať mi kámoška podrží dveře.

První vystoupení
Divadlo jsem hrála dlouho a proto asi nemám úplně první vzpomínku, ale jednu zřetelnou mám. Byla jsem ovečka a hráli jsme pohádku. Vím, že jsme měli v ruce mikrofóny. A malé děti a mikrofón? ... Podle mě nikdo nevěděl, co říkáme. Ale že jedna ovečka si prdla, slyšeli úplně všichni!


Tyhle první vzpomínky jsou hezké, teda většina. Jdou důležité. Ale ne tolik, jako ta, která mi podstatně změnila život a kterou chci s vámi sdílet.

Bylo mi 14 a obrátilo se ve mně JÁ. Byla jsem v divadle, dívala se na divadelní představení o Jarmilkovi, což je neskutečně povedá komedie mých kamarádů. Přišla kámoška, že pak hraje ona a jedna kámoška. Prý je to drama. Drama o lásce. Lásce dvou žen. Tehdy jsem chtěla odejít, kdo se má na to dívat? Jste normální? Jste zdravé?! Jasně, že byly....
Když jsem hru viděla, začalo to ve mně hlodat. Proč by měly být nemocné? Proč to vidí lidé negativně? Vždyť to je nevinné a prosté. Kdybych tehdy věděla, co ta hra ve mně vše odstartuje, určitě bych neodešla, koupila bych si k tomu popcorn a vychutnávala si ji mnohem intenzivněji.
Vše se změnilo. Tedy, nebyla jsem už pro mnohé lidi "zdravá".

Zdravá však jsem. Chodím hrdě na PRIDE a když se někdo opře do menšiny, zastanu se ji. Obzvlášť té 4%.
Nechci, abychom trpěli, aby naše budoucí děti byly obětí naší lásky.

Jaká je vaše silná první vzpomínka?
Jste homofóbové?


Obrázek: Google
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hana Hana | Web | 24. srpna 2016 v 7:39 | Reagovat

Ja teda homofob nejsem a jestli jeste neznas, koukni na serial Sense8 , natocily to sestry (drive bratri) Wachovske.. Ten mi ukazal, jak je jedno, jestli je laska mezi muzem a zenou, dvema muzi nebo dvema zenami.. Je to proste Laska..
A na to, ze nejsi pro nekoho zdrava, kasli. Ty zijes svuj zivot, ne nekoho jineho. :-P

2 youngphotos youngphotos | 24. srpna 2016 v 18:21 | Reagovat

[1]: Sense8 znám, nicméně díky za tip! :-) Je to jeden z mých oblíbených seriálů.

Naštěstí nemám žádný osobní problém s tím, kdo jsem a ani s názory jiných, ale obecně jde o názor, který dokáže srazit na kolena.

3 she-keeps she-keeps | E-mail | Web | 27. srpna 2016 v 16:33 | Reagovat

Přidávám do výběru na téma týdne.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama