Brokolici vynechám

16. srpna 2016 v 12:13 | ZIP_photos |  _Fata morgana_
Sedím na lavičce, mám výhled na kopce, svítí slunce, na hlavě mi přistál klobouček a v ruce držím ledový čaj. Vedle mě je kniha, tvář mi zdobí úsměv a na srdci to správně hřeje. Cítím se dobře, svobodně, šťastně. Jak to? - Změnila jsem názor.


Když se kouknete kolem sebe, nemůžete říct že žijete v dokonalém světě, který vás naplňuje. Vytvořit dokonalý svět není ani možné, jelikož lidstvo se potřebuje bouřit. Řekněme, že díky tomu dostáváme rozum a jsme chytřejší. I když já si myslím, že jsme v zamotaném kruhu a žádný pokrok jsme od pravěku neudělali. Tedy, co se týká potřeby bouřit se.
Nicméně aby vás svět naplňoval, nepotřebuje dokonalost, Je to ve vás, Vy se musíte cítit dobře a vyrovnaně. Jenže spousta z nás žije v nenávisti a v oblaku, který se nazývá- ZÁVIST.
Abychom žili lépe, je potřeba změnit názory. Názory, která nás uvnitř žerou a pomalu ničí.

1) Proč změnt názor
Určitě proto, abychom neměli důvod někoho a něco nenávidět, když na světě nejsme zas tak dlouhou dobu a hlavně proto, že náš mozek mnohem intenzivněji vnímá nenávist, než pocit lásky. Tudíž nám zbytečně zpracovává negativum, které nám dělá vrásky a nutí se pořád kabonit.
Další z důvodů může být budoucnost našich dětí. Jelikož názory předáváme z generace na generaci, předáváme i ty, které jsou negativní. Děti pak přemýšlí automaticky špatně nad věcmi, nad kterými by mohli přemýšlet pozitivně.

2) Co mi to přinese
Budete si moct jako já, sednout na lavičku a svobodně dýchat. Přinese vám to vlnu štěstí, že už víte, že se nemůžete naštvat, když zapnete televizi, budete se usmívat, jelikož víte, že lidé na ulici jsou si všichni rovni, budete chtít cestovat a potkat nové baječné lidi aniž by vám záleželo na barvě kůže a budete umírat s pocitem, že jste žili milováni.

3) Jak změním názor
Není to tak jednoduché, jako uvařit polévku ze sáčku, ale ani tak těžké, jako vymslet lék na rakovnu. Může to být rychlé, když budete chtít.
Napište si na papír své nenávisti vůči lidem, společnosti a napište k nim číslo, jak moc je nesnášíte. (10 je nejvíc) Začněte tím, který má nejnižší číslo.

Příklad
- Kámoška (3)
Nesnáším svou kámošku, protože mi před rokem přebrala klukla.
Jo to naštve! Ale život jde dál. Možná už spolu nejsou, jelikož karma je silná a někdo jí toho kluka přebral taky.
Lidí je na světě několik miliard. A asi to nebyla tak dobrá kámoška. Vykašlete se na ni, zapomeňte na ni, odpustěte ji.

-Brokolice (4)
Brokolice je zlo! Je škaredá a nemá chuť!
Taky ji nejím. Ale odpustila jsem ji. Prostě ji nechám na okraji talíře.

-Barva kůže (7)
Všichni nemžeme mít stejný pigment, jelikož podmínky nám to neumožňují. Kdybychom trvali na tom, aby existovali jen bílí lidé, museli by žít na severu, v Evropě... Co by se pak stalo s jihem? Silní bílí lidí by tam odváželi bílé slabé lidi a využívali je pro práci. Nebo si myslíte, že by tomu bylo jinak?
Smiřte se s tím, že barevní lidé existují a akceptuje je stejně, jako já. Ublížit vám může kdokoliv a je jedno, jakou bude mít barvu.

-Náboženství (9)
Věř a budeš obohacen!
Ne nadarmo se říká, že víra hory přenáší. Nechme žít lidi v jejich víře, jelikož ta umí zázraky.


Stroze jsem popsala pár názorů, které lidi mají. Ale je jich mnohem více a já se podrobněji v některých z nich rozepisuji do hloubky.


Tak co, už sedíte na lavičce s pocitem štěstí? Ne? Nečekejte! Názory se dají změnit a můžou vám změnit život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama