Oh that's funny, GREAT

10. července 2016 v 10:48 | ZIP_photos |  _Fata morgana_
Kolikrát jste zažili, že jste se usmáli, ale vtipné vám to nepřišlo? Usmáli jste se proto, že jste cítili, že musíte? Usmáli jste se proto, že se smáli ostatní? Jednalo se o typ sarkasmu?
Ať už to bylo jakkoliv, zahráli jste falešný úsměv. Kritizujete za to ostatní? Nedělejte to. Falešný úsměv není zrada. Je ve své podstatě důležité.
Úsměv je jedná z aktivit, která nám uvolňuje endorfiny a dělá nás šťastnými. Aby byl úsměv "pravý" a vy se cítili radostně, musí přijít "věc", která vše vyvolá. Tou "věcí" může být cokoliv. Například vtipné video na YT, vtip od kámoše, pád vašeho kámoše nebo prd vašeho kámoše na veřejnosti. Všechny tyhle věci a mnohé další, vás nutí se zasmát. Jedná se o pravý úsměv. Když vám někdo pošeptá, jak důležití pro něj jste, jak je šťasten, že vás má nebo vás někdo chválí na veřejnosti, smějete se od srdce.
Když však přijde na řadu situace, ve které si nejste jistí, zda se zasmát nebo ne, jste v háji. Mluvím o situaci, která se v nedávné době stávala mně.
Při mém pobytu v Anglii se stávalo, že jsem nerozuměla všemu, co lidé říkali a proto jsem si nebyla jistá, zda se zasmát nebo ne. Čekala jsem proto, co udělá člověk vedle mě a nebo se jen ze zdvořilosti zasmála se slovy - Oh, that's funny. Great. Možná mi vyprávěl, jak smutný je a smál se jen proto, aby odlehčil situaci a já mu řekla tuhle větu. To se už nedozvím. Nicméně úsměv "pravý" to nebyl. Byl hraný, falešný.
Několikrát se stala situace, že někdo vyprávěl něco "vtipného", ale mně ta pointa vtipná nepřišla. Buďto to byl tak slabý vtip a nebo to nebylo vtipné. Na místě však byl úsměv. Zasmála jsem se. Falešně.
Proč se směju?
Důvod je prostý. Konvence. Ale není na místě, chápat to špatně. Když se totiž řekne falešný úsměv, většina si pod tím představí zradu, ale tak tomu přeci není. Každý máme falešný úsměv v koutcích a každý ho používáme. Možná si to ani neuvědomujeme, ale děláme to často.
Nechte vizitku, že falešný úsměv je hnusná věc v šupleti a naučte se ho brát, jako druh konvence. Stejně, jako dodržujeme vztyk při příchodu učitele do třídy, dodržme i fakt, že falešný úsměv je přirozený.

Smějte se. Je jedno jak. Úsměv je jedna z věcí, která nejde ukrást. Když už vám nic nezbude, usmívejte se!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama