Červenec 2016

Pro zajímavost

27. července 2016 v 17:04 | ZIP_photos |  *Evolution*
Bloguju protože...
Když tenhle blog začínal, plnila jsem každé téma týdne a snažila se vymyslet článek, který by měl pointu. Později jsem se začala orientovat spíše n sociální problémy, protože mě zajímají a ráda ventiluji svůj názor na ně. Nemyslím si, že můžu změnit svět a všichni se budeme milovat. Jsem realista. Je zázrak, když se objeví, že na tento blog kliklo 30 lidí. Jsem ráda za jakékoliv číslo. A proto neočekávám, že změním svět. Pokud však můj článek začne v tobě hlodat a ty si řekneš- jo, něco na tom bude a začneš přemýšlet jen nad tím, že by si eventuelně názor změnil, beru to jako pokrok. I když se možná vrátíš ke starému názoru a tenhle blog začneš nesnášet.
Mám, ráda ten pocit, když si přečtu téma týdne a napadne mě článek. Po dokončení se cítím svobodnější, že jsem se zase z něčeho vypsala. Mám to jako druh ventilování úzkosti, strachu... Někdy stačí si jít zaběhat, zavřít se v pokoji a nahlas to prodiskutovat nebo otevřít blog a vypsat se. A protože je to ventilování mých názorů, nevím ani, do jaké sekce by tenhle blog patřil.
Jsem ráda za všechny, kteří blog navštíví, pročtou a napíšou komentář. Nejsem aktivní v jejich odpovídání, jelikož mám ráda, když je názor bez komentu, jen tak, vyřčen.
Možná je tenhle blog velkou hloupostí. Ale přesto ho píši.
Design změnila Haní, za což velké díky a i za tvoje fotky.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pokud máš nějaký dotaz nebo nápad na článek, dej vědět do komentu. Třeba ti odpovím ;-)

Myself

Dream, Live, Belive <KLIŠÉ>

21. července 2016 v 11:49 | ZIP_photos |  _Fata morgana_
Sedím ve svém pokoji, otevřené okno pouští dovnitř jemný vánek a všichni sousedé se rozhodli séct trávu. Po týdnu smutného počasí, se objevil optimismus i u mě. Mám pro vás pár tipů, v čem bychom měli zůstat aktivní a nikdy se nezastavit.
1. SNÍT
Pro většinu asi otřepané téma, které si přečtete na FaceBooku, jelikož každý je chytrý u svých statusů, které stejně někde hloupě zkopíroval. Ale i když je to hloupý status, má ve své podstatě pravdu. Proč je důležité snít?
Život je nudný, pokud nemáte ambice a sny. Někdo miluje stereotypy (jako například já), ale i tak toužíme po změnách. Máme sny, že budeme žít někde jinde. Máme představy o své práci snů. O dokonalé rodině... Proč by to mělo být nedostupné, když dnes je možné už vše!
Nejde o to, v jaké době žijete, sny si můžete plnit vždy a všude. V prvé řadě však musíš začít SNÍT, abys měl co plnit. Proto zavři oči a představ si svůj dokonalý život. Neboj se proto udělat vše.
2. ŽÍT
Nepřežívej, ale žij! Dělej, co tě baví a plň si své sny.
3. BÝT SÁM SEBOU
Opět jedna z ohraných frází, ale opět důležitou. Konvence a pravidla jsou krásnou věcí, ale neomezují člověka, být tím, kým chce. Nemůžeme být všichni stejní a v jedinečnosti je krása.
4. VĚŘIT
Na tohle nikdy nezapomínejte! Bez víry bychom nepřežili a věřit, že se probudíš a svět bude krásnější, nám dá sílu, dělat změny. Věř, běž.... DOKÁŽEŠ.
5. NIKDY SE NEZASTAV
Poslední a nejdůležitější pravidlo. Ať už děláš cokoliv, jsi v tom dobrý, sníš a chceš to, věříš a měníš, nikdy se nezastav.
Věřím, že všichni si své sny splníme a šťastně se k tomuto článku vrátíme za 5 let.
Napište si na papír své sny a hodnoty. Držte se jich. Pak si napište, co do 5 let chcete dokázat a papír si uschovejte. Koukněte se po 5 letech. Dokázali jste to? Věžím vám!

Nikdy se nezastav ve svém snění, žití, víře a ve své podstatě. Jsi důležitý.


Photo by: @ Haní @

Hluboko neznamená v bezpečí

15. července 2016 v 11:45 | ZIP_photos |  *Evolution*
Je to hluboko, co to je?
Hluboko uvnitř máme schované emoce, které neříkáme nahlas, protože se za ně stydíme, bojíme a nebo o nich ani nevíme. Přitom emoce jsou velmi důležitou věcí, když s někým chcete navázat vztah. Nemusí to být vztah milostný, může to být jen kamarádský, ale když se nebudete chovat podle svých emocí, nebude upřímní.
Když se hádáte a vaše emoce jsou vypjaté, nechte je plout. Řekněte, co chcete, co cítíte. Že vás to bude mrzet? Ale vy to tak přeci cítíte. Řekněte to. Vaše emoce schované hluboko uvnitř, nejsou v bezpečí. Cokoliv, co dusíte někde uvnitř, jednou vyplave. A věřte mi. Tato situace bude mnohem horší, než ta, která byla tou pravou.
Hluboko uvnitř máme sny a ty si nemůžeme splnit, protože nám to někdo zakázal. Sny jsou důležitou věcí, která nás udržuje šťastnými a nad věcí. Protože každý máme sny, které chceme žít a věříme, že se vše jednou splní a my budeme šťastní. Umíme sice čerpat štěstí z okamžiku, ale neumíme ho udržet a proto se "dopujeme" sny. Co takhle si sny splnit? Že to není možné? Proč.. Peníze? To je jeden z důležitých faktů, který nás omezuje. Je to smutné, ale je tomu tak. Zkuste našetřit, najít jinou alternativu, cokoliv. Hlavně si sny splňte. Uvnitř jsou krásné, vy z nich žijete, ale nežijete SNY. Nežijete šťastní. Přežíváte.
Hluboko uvnitř je mé pravé já, které musím schovávat, protože společnost by mě odsoudila. Proč se schovávat? Strach? Je na místě! Ano. Bojíte se oprávněně, protože společnost umí být krutá a člověka zabít tím, co je správné. Pokud však nemůžeš, žít své já, protože tvoje víra není akceptována... Zastav to! Věřit v životě, je velmi důležité a každý věříme v něco, co nám dává sílu. Věř, v co chceš, věř!
Nemůžeš jít s barvou ven? Homofobii nezničíme. Omezíme? Řekni nahlas, co jsi. Jdi do průvodu. Podpoř. Miluj.
Tvé pravé já ničí společnost? Lež.
Pokud máš hluboko uvnitř život, který chceš žít, ale bojíš se. Zastav to. Pokud nebudeš žít svůj život a své sny, kdo ho má žít? Nikdo nemůže žít tvůj život. Ty ho musíš prožít!!!

Mám hluboko uvnitř sny a začínám si je plnit. Možná i u tebe je ten pravý okamžik věci změnit. Do toho! Věřím ti.


Pier

Oh that's funny, GREAT

10. července 2016 v 10:48 | ZIP_photos |  _Fata morgana_
Kolikrát jste zažili, že jste se usmáli, ale vtipné vám to nepřišlo? Usmáli jste se proto, že jste cítili, že musíte? Usmáli jste se proto, že se smáli ostatní? Jednalo se o typ sarkasmu?
Ať už to bylo jakkoliv, zahráli jste falešný úsměv. Kritizujete za to ostatní? Nedělejte to. Falešný úsměv není zrada. Je ve své podstatě důležité.
Úsměv je jedná z aktivit, která nám uvolňuje endorfiny a dělá nás šťastnými. Aby byl úsměv "pravý" a vy se cítili radostně, musí přijít "věc", která vše vyvolá. Tou "věcí" může být cokoliv. Například vtipné video na YT, vtip od kámoše, pád vašeho kámoše nebo prd vašeho kámoše na veřejnosti. Všechny tyhle věci a mnohé další, vás nutí se zasmát. Jedná se o pravý úsměv. Když vám někdo pošeptá, jak důležití pro něj jste, jak je šťasten, že vás má nebo vás někdo chválí na veřejnosti, smějete se od srdce.
Když však přijde na řadu situace, ve které si nejste jistí, zda se zasmát nebo ne, jste v háji. Mluvím o situaci, která se v nedávné době stávala mně.
Při mém pobytu v Anglii se stávalo, že jsem nerozuměla všemu, co lidé říkali a proto jsem si nebyla jistá, zda se zasmát nebo ne. Čekala jsem proto, co udělá člověk vedle mě a nebo se jen ze zdvořilosti zasmála se slovy - Oh, that's funny. Great. Možná mi vyprávěl, jak smutný je a smál se jen proto, aby odlehčil situaci a já mu řekla tuhle větu. To se už nedozvím. Nicméně úsměv "pravý" to nebyl. Byl hraný, falešný.
Několikrát se stala situace, že někdo vyprávěl něco "vtipného", ale mně ta pointa vtipná nepřišla. Buďto to byl tak slabý vtip a nebo to nebylo vtipné. Na místě však byl úsměv. Zasmála jsem se. Falešně.
Proč se směju?
Důvod je prostý. Konvence. Ale není na místě, chápat to špatně. Když se totiž řekne falešný úsměv, většina si pod tím představí zradu, ale tak tomu přeci není. Každý máme falešný úsměv v koutcích a každý ho používáme. Možná si to ani neuvědomujeme, ale děláme to často.
Nechte vizitku, že falešný úsměv je hnusná věc v šupleti a naučte se ho brát, jako druh konvence. Stejně, jako dodržujeme vztyk při příchodu učitele do třídy, dodržme i fakt, že falešný úsměv je přirozený.

Smějte se. Je jedno jak. Úsměv je jedna z věcí, která nejde ukrást. Když už vám nic nezbude, usmívejte se!Zápalky z USA

2. července 2016 v 12:23 | ZIP_photos |  _Fata morgana_
Ahoj!
Reaguji na téma týdne- Jdi a kup si mozek.
Jelikož lidé jsou hloupí a přemýšlí často jako primitivové, je tahle věta na místě pro každého. Kolikrát jsme řekli- buď raději ticho! Prvně si promysli, co říkáš!
A přesto hlouposti říkáme.
Já jsem se zaměřila na 3 věty, které říkáme my Češi a které by mohl vyslovit úplně každý, kdo si nekoupil mozek. Neurážím Čechy a nesnažím se je potupit, jde jen o reakci na časté přemýšlení lidí, buranů. Dáte mi za pravdu, nebo jsem hloupá já, když myslím, že tohle Češi říkají?


-Protože v Amerika
Považovat Ameriku za ráj světa, je ve své podstatě dost ubohé. Přesto se najdou lidé, kteří ji za ráj považují a jsou toho názoru, že co je americké, to je správné. Cokoliv řekne Američan, je dobře a má pravdu. Nezní to hloupě? Je to hloupé!
Lidé v Americe žijí svůj život a mají svou politiku, nevidí tak dobře do evropské politiky, jako Evropan a jejich zboží není o nic lepší než to naše. Jelikož stejně jako my i oni si nechávají vyrábět oblečení v zemích, kde je levná pracovní síla.
Věřte mi, milujte zemi, kde jste se narodili a nepovažujte Američany za bohy. Jsou to lidé jako my. Hloupí.
(Pozn. Pan Donutil, Kodet a Polívka sami vyjádřili, jak ubozí lidé umí být.... Oheň bude stejný!)
-Jsem Čech, mám právo být idiot
Jak jednodušše se můžeme omluvit za naše hloupé chování. A co takhle ho změnit? Nosit ponožky v sandálech nebylo nikdy IN (pokud to někdo viděl na molu PRADA tak ano, oni mají právo nosit ponožky v sandálech, protože jsou na MOLU) a přesto je hrdě nosíme dál.
Stejně tak sníst všechno, protože je to zadarmo! To, že vypadáte jako burani, je jedna věc, ale co váš žaludek? Zamyslete se nad ním! Vždyť právě on musí tu vaši nenažranost strávit.
A vzít si brožůrky, protože mi to dali a je to zdarma?! Šetřele lesy!
Buďme Češi, ale ne idioti. Neberme vše, co je zadarmo.


-Bílých je víc, ti mají pravdu
Všechny menšiny lidstva mají stejná lidská práva. Respektujme je, protože v dnešní době nemůžete vědět, kdy tou menšinou budete právě vy! Pochybuji, že pak budete mít stejný názor. Budete se domáhat svých práv, jako každý člověk a budete mít na ně právo. Proto neomezujte lidská práva, protože nikdy nevíte, kdy budete vy v situaci, kde vám je bude někdo omezovat.
Žij a nech žít. Nemáš právo život omezit ani vzít. Pouze ŽÍT!