Nikomu to nedovol!

22. dubna 2016 v 20:36 | ZIP_photos |  _Fata morgana_
Máte pocit, kdy vám na nic a nechcete nic jiného, než jen zavřít oči a čekat, až vše pomine? Snad každý tenhle pocit známe. Zavřeme oči a utečeme od reality. Začínáme snít!

Stejně jako zvíře má člověk dar, utéct od reality do říše snů. Nazývat to darem je možná přehnané, ale co jiného o snech říct, když jsou v samotném zdravotnictví důležitým prvkem? Mám na mysli psychologii a přesněji psychoanalýzu. Právě touhle technikou, ponořit se do spánku a snít, Sigmund Freud dokázal, že naše podvědomí svoje trápení pečlivě schovává a ve snech s nimi promlouvá. Naše pocity, přání a problémy jsou ve snech svobodným prvkem, který náš mozek vnímá, ale mysl si to nepamatuje. Naše sny jsou spjaty s naší osobou tak silně, jako hrníček a talířek.
Máme však sny, které sníme s otevřenýma očima.
Tyhle sny dávají našim zítřkům budoucnost. Sníme o novém autě, které stojí moc peněz, ale je krásné a pohodlné. Sníme o novém gauči, který dokonale sedí k nové lampě. Sníme o nových šatech, o kterých jsme nahlas mluvili před našim přítelem a doufáme, že nás poslouchal. Sníme o svém krásnějším zevnějšku, se kterým si nevíme rady a doufáme, že se probudíme jako někdo nový. S plnějšími rty, nižším čelem, s jednou bradou a hřívou až po zadek!
Ano, tyhle sny jsou hezké. Nevinné, pěkné a v podstatě reálné. Až na tu novou Angelinu Jolie.
Jsou tady sny, které jsou reálné, ale někde to stále vázne a ne a ne se splnit.
Sny, které sním já.
--> Země bez válek
Války jsou v historii takový odrazový můstek, který přinesl něco nového. Při odrazu ale odnesl mnoho lidských životů. Na co však zapomněl, byl skok do poznání, že válka nikomu nic dobrého nepřinese. Ve válce jsou vítězové a poražení. Poražená je hlavně lidskost.
--> Svoboda není jen pojem ve slovníku
More FREEDOM, please!
Nemluvím o svobodě, kde si budeme dělat, co chceme. Řád a pravidla nejsou prvky omezené svobody, ale jistoty, že lidstvo neskončí ve s*ačkách. Demokracie není všude ve světě. Ale měla by být!!!
-->Předsudek necháme stranou
Každý ho tvoříme, každý ho posloucháme. Zkusme je nechat v pozadí. Jsou přirozené, ale nejsou důležité.
--> Láskou dojdeme k cíli
Možná to zní jako heslo nějaké sekty. Ale tuhle větu můžete číst v tolika dílech a od tolika lidí, kteří pochopili, že láska vyřeší problémy lidstva. Vše je zakořeněno v nás. Pokud naše děti vychováme v lásce, budou milovat a vychovávat svoje děti v lásce a když je člověk milován, nepáchá zlo. (Neber mě doslova!)
Máme sny, chceme je žít a uděláme pro ně cokoliv. Snít je přirozené a všem doporučuji, si sny užívat a dávat jim váhu. Snílek je každý z nás a je normální, jim být, když vidíte, co se kolem nás děje.
Proto každý večer prožij sen a nedovol nikoho nikdy říct větu- DOST BYLO SNŮ!(Photo by Haní Úžasný)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 J. J. | E-mail | Web | 22. dubna 2016 v 21:01 | Reagovat

Skvělý článek! :)
Moc se mi líbila ta první část o snech jako "reálné" věci z pohledu medicíny :)

Jinak osobně jsem trochu skeptická, co se týče snů jako: "Svět bez válek, více svobody, atd." (Připadám si pak trochu jako misska, když si to říkám v hlavě.) Ale nechci znít špatně.. sama poslední dobou pracuji na tom, abych se více usmívala a abych tu svobodu a svět bez válek šířila alespoň kolem sebe. Cítím vždy to zklamaní a smutek, když poslouchám nebo čtu některé z Dalajlámových proslovů. Úžasný člověk s obrovským charisma, který se o to vše snaží. Myslím, že se stal mnohou oporou pro lidi, kteří nežijí ve svobodných zemích, ale bohužel (jak je známo) lidé spolu nebojovali snad jen v 5% dějin, které jsou zaznamenané. Můžeme jen doufat a snažit se, aby se to číslo zvedlo! :)

J.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama