Hrdě PRAHOU

4. dubna 2016 v 19:59 | ZIP_photos |  _Fata morgana_

Když jsem se zamyslela nad tím, co opravdu bylo zážitkem, který mě něčemu přiučil a otevřel mysl, pak mě napadá jen jeden.
Prague Pride
Příběh- The Secretf of LOVE (LIFE)
Minulé léto jsem spolu s kamarádkami navštívila Prague Pride 2015. Pro ty, kteří nemají páru, co to PRAGUE PRIDE je, tak menší vysvětlení.
Obecně se PRIDE koná jednou do roka v letních měsících ve velkých městech po celém světě. Je to 10 denní festival, který v sobě skrývá besedy, workshopy, akce a společný průvod. PRIDE (hrdost) je průvodem LGTB skupiny. Obecně se stává tradicí, že akce bývá podpořena slavnými osobnostmi.
Přijela jsem v podstatě jen na průvod, ale všem doporučuju se účastnit nějaké přednášky, pokud akci navštívíte. Proč?
Besedy bývají zaměřeny na problematiku příjímání homosexuality a obecně homofobie. Můžou vás inspirovat příběhy lidí, kteří si zažili svůj Comming out (řekli otevřeně svou orientaci) a potýkali se s problémy. Pro ty, kteří Comming out ještě neudělali, to může být inspirace a pro ty, kteří nebyli přijati, se nemusí vůbec bát! Na PRIDE neexistuje homosexuál, který by byl homofob!
Průvod byl úžasný! Nemusíte být homosexuál, abyste si akci užili. Zdaleka tam nenajdete jen homosexuály, ale jejich slavné 4% jsou zde pravým opakem vůči heterosexuálům. Ale i ti si akci užijí.
Jelikož bylo vážně horko, celá akce měla ten pravý nádech festivalu, když připomenu, že průvod byl doprovázen hudbou.
Potkáte opravdu hodně, hodně, hodně lidí! A osobně musím říct, že jsem v životě neviděla tolik transsexuálů.
Průvod z Václaváku na Letnou je dlouhý, ale určitě zábavný. Ani vám nepřijde, kolik toho nachodíte. Na Letné vás čeká spousta obchůdků a hlavně dostatek místa na odpočinek. Je to ten správný čas popovídat si s ostatními.
Pokud máte chuť, můžete zůstat na párty! Já nezůstala.
Proč Prague PRIDE?
Jelikož je pro mě velmi důležité, aby svět byl svobodný a bez zbytečného zla, je pro mě velkým tématem homofobie Nezdá se, jak velké procento tato skupina lidí zaujímá společnost. Pro mě je to špatně! A proto jsem šla podpořit homosexuály. Alespoň jeden den v roce můžou jít HRDĚ Prahou a dát všem najevo, jak se milují. Co by to byl svět bez lásky?

Pokud i vy máte rádi akce, kde se člověk dobře baví a navíc, možná něčemu přiučí, dorazte tento rok! Uvidíme se!!!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama