Duben 2016

Nikomu to nedovol!

22. dubna 2016 v 20:36 | ZIP_photos |  _Fata morgana_
Máte pocit, kdy vám na nic a nechcete nic jiného, než jen zavřít oči a čekat, až vše pomine? Snad každý tenhle pocit známe. Zavřeme oči a utečeme od reality. Začínáme snít!

Stejně jako zvíře má člověk dar, utéct od reality do říše snů. Nazývat to darem je možná přehnané, ale co jiného o snech říct, když jsou v samotném zdravotnictví důležitým prvkem? Mám na mysli psychologii a přesněji psychoanalýzu. Právě touhle technikou, ponořit se do spánku a snít, Sigmund Freud dokázal, že naše podvědomí svoje trápení pečlivě schovává a ve snech s nimi promlouvá. Naše pocity, přání a problémy jsou ve snech svobodným prvkem, který náš mozek vnímá, ale mysl si to nepamatuje. Naše sny jsou spjaty s naší osobou tak silně, jako hrníček a talířek.
Máme však sny, které sníme s otevřenýma očima.
Tyhle sny dávají našim zítřkům budoucnost. Sníme o novém autě, které stojí moc peněz, ale je krásné a pohodlné. Sníme o novém gauči, který dokonale sedí k nové lampě. Sníme o nových šatech, o kterých jsme nahlas mluvili před našim přítelem a doufáme, že nás poslouchal. Sníme o svém krásnějším zevnějšku, se kterým si nevíme rady a doufáme, že se probudíme jako někdo nový. S plnějšími rty, nižším čelem, s jednou bradou a hřívou až po zadek!
Ano, tyhle sny jsou hezké. Nevinné, pěkné a v podstatě reálné. Až na tu novou Angelinu Jolie.
Jsou tady sny, které jsou reálné, ale někde to stále vázne a ne a ne se splnit.
Sny, které sním já.
--> Země bez válek
Války jsou v historii takový odrazový můstek, který přinesl něco nového. Při odrazu ale odnesl mnoho lidských životů. Na co však zapomněl, byl skok do poznání, že válka nikomu nic dobrého nepřinese. Ve válce jsou vítězové a poražení. Poražená je hlavně lidskost.
--> Svoboda není jen pojem ve slovníku
More FREEDOM, please!
Nemluvím o svobodě, kde si budeme dělat, co chceme. Řád a pravidla nejsou prvky omezené svobody, ale jistoty, že lidstvo neskončí ve s*ačkách. Demokracie není všude ve světě. Ale měla by být!!!
-->Předsudek necháme stranou
Každý ho tvoříme, každý ho posloucháme. Zkusme je nechat v pozadí. Jsou přirozené, ale nejsou důležité.
--> Láskou dojdeme k cíli
Možná to zní jako heslo nějaké sekty. Ale tuhle větu můžete číst v tolika dílech a od tolika lidí, kteří pochopili, že láska vyřeší problémy lidstva. Vše je zakořeněno v nás. Pokud naše děti vychováme v lásce, budou milovat a vychovávat svoje děti v lásce a když je člověk milován, nepáchá zlo. (Neber mě doslova!)
Máme sny, chceme je žít a uděláme pro ně cokoliv. Snít je přirozené a všem doporučuji, si sny užívat a dávat jim váhu. Snílek je každý z nás a je normální, jim být, když vidíte, co se kolem nás děje.
Proto každý večer prožij sen a nedovol nikoho nikdy říct větu- DOST BYLO SNŮ!(Photo by Haní Úžasný)

Rychlovka na blogu!

11. dubna 2016 v 20:47 | ZIP_photos |  _Fata morgana_
Jsi jiný než ostatní. A proto se ti smějí?
  • Máš rovnátka --> Krásné zuby sjou priorito doby. Pro někoho povrchnost, ale pro mnohé malý detail, který chce jen údržbu!
  • Nejsi IN --> Značky stojí peníze, móda ale ne. Umět z ničeho udělat STYL není IN, ale umění.
  • JB a 1D jsou tví hrdinové --> Do jisté doby bych tě odsoudila taky, ale přiznejme se. Kdo si je nepustil? Nelži! Protože jinak by takové obrovské číslo na YT nebylo možné!

Tohle jsou takové ty malichernosti, ze kterých každý vyrosteme a časem je přestaneme řešit. Je tady však jiný problém, který má dokonce své pevné názvy a ty už čas nevyřeší.
A co jde?

  • Rasismus --> Nenávist vůči jiné barvy kůže je taky odjakživa. Dokážeme ji někdy zničit?
  • Lidská práva --> Jejich respektování a dodržování by mělo být prioritou lidstva. Je tomu tak?
  • Homofobia --> Téma o tématu. Co dodat. Snad jen. Bez lásky není život. Máš právo někomu brát život?
  • Nemohu svobodně věřit --> Víra je to, co dává našemu životu smysl. Bohužel i radikálová víra má své místo na Zemi.
Tohle je jen zlomek toho, co nás skácí k zemi a nemůžeme plně žít. Jsme jiní. Jsme lidé! Dýcháme, jíme, spíme, MILUJEME, ŽIJEME. Ne však svobodně. Změň to. Přestaň soudit. A pokud jsi jeden z těch, který je utlačován, HLAVU VZHŮRU. Změna přichází!

(Jedná se o velmi rychlá článek!!)

Hrdě PRAHOU

4. dubna 2016 v 19:59 | ZIP_photos |  _Fata morgana_

Když jsem se zamyslela nad tím, co opravdu bylo zážitkem, který mě něčemu přiučil a otevřel mysl, pak mě napadá jen jeden.
Prague Pride
Příběh- The Secretf of LOVE (LIFE)
Minulé léto jsem spolu s kamarádkami navštívila Prague Pride 2015. Pro ty, kteří nemají páru, co to PRAGUE PRIDE je, tak menší vysvětlení.
Obecně se PRIDE koná jednou do roka v letních měsících ve velkých městech po celém světě. Je to 10 denní festival, který v sobě skrývá besedy, workshopy, akce a společný průvod. PRIDE (hrdost) je průvodem LGTB skupiny. Obecně se stává tradicí, že akce bývá podpořena slavnými osobnostmi.
Přijela jsem v podstatě jen na průvod, ale všem doporučuju se účastnit nějaké přednášky, pokud akci navštívíte. Proč?
Besedy bývají zaměřeny na problematiku příjímání homosexuality a obecně homofobie. Můžou vás inspirovat příběhy lidí, kteří si zažili svůj Comming out (řekli otevřeně svou orientaci) a potýkali se s problémy. Pro ty, kteří Comming out ještě neudělali, to může být inspirace a pro ty, kteří nebyli přijati, se nemusí vůbec bát! Na PRIDE neexistuje homosexuál, který by byl homofob!
Průvod byl úžasný! Nemusíte být homosexuál, abyste si akci užili. Zdaleka tam nenajdete jen homosexuály, ale jejich slavné 4% jsou zde pravým opakem vůči heterosexuálům. Ale i ti si akci užijí.
Jelikož bylo vážně horko, celá akce měla ten pravý nádech festivalu, když připomenu, že průvod byl doprovázen hudbou.
Potkáte opravdu hodně, hodně, hodně lidí! A osobně musím říct, že jsem v životě neviděla tolik transsexuálů.
Průvod z Václaváku na Letnou je dlouhý, ale určitě zábavný. Ani vám nepřijde, kolik toho nachodíte. Na Letné vás čeká spousta obchůdků a hlavně dostatek místa na odpočinek. Je to ten správný čas popovídat si s ostatními.
Pokud máte chuť, můžete zůstat na párty! Já nezůstala.
Proč Prague PRIDE?
Jelikož je pro mě velmi důležité, aby svět byl svobodný a bez zbytečného zla, je pro mě velkým tématem homofobie Nezdá se, jak velké procento tato skupina lidí zaujímá společnost. Pro mě je to špatně! A proto jsem šla podpořit homosexuály. Alespoň jeden den v roce můžou jít HRDĚ Prahou a dát všem najevo, jak se milují. Co by to byl svět bez lásky?

Pokud i vy máte rádi akce, kde se člověk dobře baví a navíc, možná něčemu přiučí, dorazte tento rok! Uvidíme se!!!