Lopata nezabere!

23. března 2016 v 20:42 | ZIP_photos |  _Fata morgana_
Probudíte se, ale i když otevřete oči, stále vidíte zamlženě. Nic nemá tu správnou barvu, vše se zdá zakalené. Čím to je?

Jako člověku, kterému bylo nedávno 18, se těžko píše: Kdyby mi někdo před pár lety řekl, co se bude dít, nevěřila bych mu. Jelikož jako dítě mě tyhle myšlenky vůbec nenapadaly. Přesto si však myslím, že mnoho lidí by tohle řeklo. Kdo by před 5 lety uvěřil dnešní situaci? Mohli jsme ji předpovídat?

Je jasné, že tahle válka (nebudeme si nalhávat lži) nebyla myšlenkou dní. Abyste zaútočili na Paříž, nebo Brusel, potřebujete několik měsíců na promyšlení. A schovávat tak velké plány někde pod kobereček, je takřka nemožné. Už celková situace JIM zabrala léta plánování. Proč si toho nikdo nevšiml?

"Můžeme přihlížet, nebo se zvednout a začít něco dělat." Ale co? Mám si vzít z garáže lopatu a rozbít jim hlavy? Mám si psát statusy na Facebook a doufat, že si je ONI přečtou, lajknou mi je a smilují se? Mám se přihlásit do armády a se zbraní v ruce jet na jih? Tohle přeci nepomůže. Lopata je príma na zakopání jejich mrtvol, ale zabít je lopatou, by bylo drastické. Moc práce.... Status na FB rozvíří diskuzi, ale ne mezi mnou a JIMI, ale mezi mnou a mými "inteligentními" kamarády. A armáda? Už jste slyšeli o dívce, co by zbraní spasila svět? Já teda ne. Nebudu výjimka. Ani vy. Na tohle musíme jinak.
Nechme mluvit ty výše postavené a donuťme je, aby se neschovávali na vlastním pískovišti a dělali, že se jich to netýká. Týká se to všech. Jen oni nemají v garáži lopaty. Začněte něco dělat. Pak až my, lidé s lopatou v garáži, můžeme psát statusy a nahlas se vyjadřovat. Do té doby nás nikdo neuslyší.

Vyřešte to! Proč? Nechci žít ve světě, kde svoboda nebude svobodou. Náboženství je jedna ze SVOBOD, ale svobodou přestává být, když druhou svobodu ohrožuje.

(Tohle není článek o imigrantech, tohle je článek o válce.)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama