Defekace z úst

9. března 2016 v 20:41 | ZIP_photos |  _Fata morgana_
Melancholií propletený život mi nepřeje psát pozitivně. Nicméně jsem se pokusila napsat něco, co tvoří mou komedii života, aneb Hloupost mě baví.
Co mě děsí / baví na druhých lidech.
Je to snad jediná věc, která má tyhle dvě vlastnosti. Hloupost.
Lidská hloupost nezná meze. To, že jsme stále ve 21. století hloupí, vyplývá z toho, kam ženeme náš svět. Děsí mě myšlenka, že se ráno probudím a nebudu mít svobodu pod nohama, nebudu ve svém státě, nebudu se cítit bezpečně a šťastně. Tohle je část, která mě děsí.
Ale budu pozitivnější. Co mě na ni baví?
Znám hodně velkou škálu hloupých lidí. Rozdělila jsme si je do skupinek.
Prvně mluví, pak přemýšlí
Tenhle typ známe asi všichni a hlavně, každému se stalo, že dřív něco vyslovil, než věc promyslel. Jaké to mělo následky, asi známe. Ale tohle není stejný případ. Lidé, co mám na mysli, mají výjimku, když dřív něco promyslí, než řeknou. Tudíž přesný opak. Tihle lidé nás dokážou pobavit. Mě aspoň baví. Jsou však situace, kdy je lepší vypnout a nevnímat je. Proč? Protože bych je musela uškrtit. Nicméně tihle lidé můžou být dost inteligentní, jen si to kazí.
Moc toho nepobrali
Tak tahle skupinka moc inteligentní není. Nejen, že mají hloupé dotazy, ale mají hloupé řeči celou dobu. Jejich omezená slovní zásoba a škála témat vám vystačí na dvou minutový rozhovor, pak je lepší odejít. Když je chcete přesvědčit, nedokážete to. Nepochopí to. Vysvětlení rovnou vzdejte a jen jim řekněte větu- Tak to je, smiř se s tím. Ušetříte si čas a nervy!
Jsem hloupá, protože je to "IN"
I s těmito lidmi jsme se setkala. Nejsou v podstatě ani trošku hloupí, ale jelikož je společnost omezila, jejich image se proměnila na vypatlance. U těchto lidí je lepší, aby vyměnili okruh přátel a bavili se s někým, kdo má rozum a mozek. Že to je kruté? Je. Ale pravda krutá je.

Nebuďme hloupí. IN to není a jen se omezujeme. Pokud máš mozek, využij ho. Čerpej informace a znalosti, pak ti nebudou padat z úst nesmysly. Mysli, pak mluv. Ale ne všichni! Přece jenom, tohle je moje komedie života a ráda bych se ještě chvíli bavila.
Photo by: Hanní
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama