Come celebrate - Life is hard

15. března 2016 v 20:20 | ZIP_photos |  _Fata morgana_
RESET Usmívající se (Zdravím čtenáře)

Probudila bych se v malém domečku. Zatopila bych si a dala vařit vodu na kávu. Vyšla bych mezitím na verandu a nadýchala se čerstvého vzduchu. Můj výhled by byl perfektní. Asi 100 metrů na dohled čisté jezero, všude kolem jen zeleň. Stromy, keře a malá zahrádka. Ptáci by mě vítali do nového rána a jemný vítr by mě šlehal do tváří.
Šla bych si zalít kávu, dala si vlažnou sprchu a připravila organickou snídani.
Na kole bych se vydala do města. Lidé by zdravili na potkání a usmívali se. Nikde žádný předsudek, nenávist, strach.
V čem se skrývá kouzlo? Začneme od začátku.
1. Malý domeček
Možná vám malý domek uprostřed ničeho nic neříká, ale má to v sobě neskutečnou sílu. Člověk odevzdán přírodě, se chová přirozeně, respektuje přírodu a dokáže ji plně využívat. Malý domek je útulný a člověk stačí.
2. Jezero
Voda je plná kyslíku, kyslík nám osvěžuje mozek a bez mozku to nejde! Navíc mít jezero nadosah je romantické a užitečné.
3 Zahrádka
Vypěstovat si vlastní zeleninu zaručí, že máte vše čisté a bez chemikálií. Zelenina je dozrála, čerstvá a obsahuje velké množství vitamínu. Nepotřebujete k tomu hektary půdy. Stačí vám malé políčko, které bude vaší pýchou.
4. Město
Mít místo, kde potkáte své sousedy, kteří vás rádi vidí, vám zpříjemní den. Bez socializace by to nešlo! Nevyhýbejte se sousedům.
5. Vše, co není a může být
Doteď šlo vše vytvořit. Stačí jen sbalit to nejdůležitější a vydat se někam, kde člověk slyší svůj tlukot srdce. Vypěstovat si zahrádku nezabere století. Ale vše tak jednoduše nejde.
Předsudek, nenávist, strach. Kdyby tyhle 3 věci šly odstranit, svět by byl dokonalý. Ony však odstranit nejdou. Jdu alespoň omezit?
Samozřejmě. Je to v nás. Mít předsudky je přirozené, ale umět je odstranit a přijmout skutečnost, nám je omezí.
Nenávidět někoho, něco, nám omezuje život. Proč to dělat? Nemusíš všechny milovat, ale nenávidět už vůbec ne. A strach? Kdo se bojí, nesmí do lesa. Já bych spíše řekla, kdo se bojí, nemá právo žít! Ano, nebojte se mluvit, nebojte se křičet.

Hmatatelné tlačítko reset našich životů neexistuje, ale v každý, ho máme v mysli. Začít znovuu, není prohra. Je to uvědomění.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama