Radost není sekta

2. února 2016 v 21:24 | ZIP_photos |  _Fata morgana_
Konečně pozitivní téma týdne! (Zdravím čtenáře! Usmívající se)

Zamýšleli jste se někdy nad tím, jak moc média ovluvňují život? Je to opravdu síla! Lidé se řídí tím co čtou, vidí a slyší od zdrojů, které žijí vlastní životy a které mají sílu ovládat ty naše. Samozřejmě, že tuhle možnost máme i my. Můžeme psát, natáčet a nahrávat naše příběhy na internet bez omezení. To je jedna ze světlých stránek 21. století a vývoje technologie.

Ale přemýšleli jste nad tím, kolik pozitiva najdete na internetu? Když rozkliknete jakýkoli zpravodajský server, dočtete se o hrůzách, které se staly a někde dole bude článek o slůněti, které se narodilo před hodinou. To samé se vám stane, když zapnete televizi. Dokonce už najdete pořad- Krimi zprávy. Je to snad nejdelší pořad o zpravodajství a jak už téma napovídá, jde opravdu o KRIMI. Tedy u hrůznostech. Pak vám pošlou program o celebritách a nakonec o hlouposti lidí, jenže právě tenhle pořád vám zlepší den. Jak by taky ne. Celých 20 minut posloucháte, jak někdo někoho zavraždil a pak vás odmění zábavou z internetu.

Nechci tím říct, že kriminalita není důležité téma. Ale podle mě, je to začarovaný kruh. Pokud zrůdnosti vidíte= páchate je. Není to tak jednoduché, v mozku se dějí složitější operace, ale o tom někdy příště.
Nicméně kdyby internet a televize ukazovali více štěstí a radosti, které je na světě dost, nebyl by svět hezčí a lidé optimističtější?

Řekněme nahlas- BAVÍ MNE ŽÍT, zapněte internet a nastavte si, aby se vám ukazovaly jen pozitivní zprávy dne. Několik serverů povoluje nastavit vlastní výběr zpráv, tak to zkuste. Pak napište na blog nebo klidně na papír váš nejkrásnější zážitek, napiště, proč vás baví žít a čtěte si to každý den. Proč? Radost ze života je klíč k úsěchům a ty chceme každý. Takže zavřete noviny o kriminalitě. Jen vám to ničí život.

Naučit se radovat ze života je základ. Není to sekta. Je to klíč.

Tak co, baví vás žít?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama