Únor 2016

Zamkneš a už se nenadechneš.

29. února 2016 v 21:16 | ZIP_photos |  _Fata morgana_
Situace ve světě se stává horší a horší. Bojíme se a tak ze strachu "zamykáme dveře." Státy jsou schopny uzavřít hranice a izolovat se. Kromě nátlaku muslimů se šíří nebezpečný virus zika. Pomůžou nám zamčené dveře? Je tohle řešení?

Žít ve 21. století přináší slovo- SVOBODA. Konečně přeci žijeme ve století, kde jsme si všichni rovni, máme stejná práva. Opravdu jsme se z minulého století ponaučili? Pochopili jsme, jak je lidský tvor silný a jaké hrůznosti naopak dokáže spáchat?
Pokud chceme svobodný svět, musíme ho vytvořit. Svět, kde se nebudeme soudit za barvu kůže, lásku nebo náboženství. Jenže právě to je problém. Co je správná víra a která nepáchala krutost? Žádná. Každá víra se v historii ukázala jako krutá. Jelikož páchat zločin ve jménu Boha, špiní víru. Věřili, až zavraždili. Věřili, až týrali. Děje se to teď. Ale obávám se, že to nevyřešíme po dobrém. Jak taky. Jejich víra je přeci ta správná a my nemáme právo na život. Co tedy s tím? Tohle ponechme na chytrých hlavách. Ale když začneme u sebe, možná svět posuneme.

Imigranty přijmi. Proč? Nedokážeme zabránit jejich příchodu, tak proč bojovat násilím a tlakem, když jsme přece civilizovaní lidé, žijící ve 21. století a hlavně- ve svobodném světě. Nikdo si nemůže vybrat svůj původ, tudíž by mu neměla být brána ani jeho změna.

Buďme konformní, ale v názoru, že migranti potřebují pomoc, NAŠI pomoc. Můžeme přece fungovat jako před tím, jen se musíme stmelit a začít pracovat na nové budoucnosti. Na budoucnosti, kde už svět nebude rozdělen na Američany v Americe, Číňany v Číně nebo Afričany v Africe. Zapracujme na společné zemi, kde každý může žít tam, kde chce.

Náboženství respektuj. - Věř a víra tě vyléčí. A hlavně, víra je svobodná, důležitá a nezničitelná. Jen jí nesmíš propadnout a pojmenovat. Jedině tak se uchráníš.

O lásce už ani nemluvím. Snad každý článek na mém blogu je o svobodě lásky. Prostě nesuď a miluj. Pak budeš milován i ty.


Odemkněme dveře. Nač je zamykat, když jsme ve 21. století. Nebojím se, že mě zabije jejich víra. Bojím se, že mě zabije náš strach. Že se nebudu moct nadechnout ve svobodném světě.

Nepokaz to!

22. února 2016 v 20:23 | ZIP_photos |  _Fata morgana_
Probouzíš se v 6 hodin. Svítí slunce a cítíš, že dnes bude krásně. Oblékneš si modrý saténový župan. Projdeš se k oknu. V kuchyni si pomeleš čerstvou kávu a nachystáš dva toasty. Sedneš si ke stolu, pustíš si Ettu James a naladíš se na správnou vlnu.
Oblékneš se do pohodlného a elegantního oblečení. Vydáš se na cestu! Ano, takhle začíná dokonalé ráno. V čem je dokonalé?

Nejde o modrý saténový župan a ani o čerstvou kávu. Jde o ten dokonalý pocit. Pocit, že dnes vše zvládnu a nedovolím nikomu, zkazit mi můj den. Ve škole vše naplánuju, doma splním povinnosti a pak si udělám čas sama pro sebe. Zacvičím si. Půjdu se projít se psem. Přečtu si knížku. Zapnu si svůj oblíbený seriál. Že tohle dělám, ale necítím se šťastně?

Možná jste udělali chybu hned z rána. Už jen myšlenka, že dnes to nemusí vyjít, vám zkazí celý den. Takové myšlenky si vůbec nepřipouštějte k tělu. Špatný účes nebo pokažený make up vám den nezlepší. Spravte to! Že na tom nezáleží? Ano. Možná si nikdo nevšimne, že máte řasenku pod nosem, ale jde o váš pocit!

Nezapomínejte, že ráno je nejdůležitější část vašeho dne. Musí být perfektní, aby den šlapal. Nikdo přece nechce, aby vám věci krachly.
Buďte na sebe přísní, ale ohleduplní. Dělejte pro sebe maximum a energii rozdávejte. Jde o vás. Vaše ráno!


Neotáčej se zády.

15. února 2016 v 20:36 | ZIP_photos |  _Fata morgana_
Existuje pár věcí, které nemají stanovenou cenu.
  • Štěstí
  • Láska
  • Zdraví
  • Život
Štěstí je krásná, přepychová věc.
Ano! Přesto to neznamená, že není dostupná. Štěstí je, když se máte důvod smát, důvod žít, důvod milovat. Kdy přijde? Už přichází... Jen ho popadni a nepusť! A hlavně, nezkoušej mu dát cenu peněz. Ztratíš ho.

Láska má mnoho podob, ale ne cenu peněz.
Narodíme se a jsme milováni. Žijeme a jsme milování. Umíráme a jsme milováni. Žijme a milujme. Milujme a prožívejme.

Nemocné tělo potřebuje lékaře, nemocná duše přítele. - MENANDROS
Za peníze koupíš léky ne však přítele. Rány na těle se zahojí. Rány na duši neskryješ.

A život? Jakou cenu má náš lidský život? No přeci nevyčíslitelnou.
Život je dar. Nikdo nemá právo lidský život zničit. Tuhle moc má jen síla osudu. Ne politika, náboženství nebo kdokoliv z nás.
Uvědomuje si to celý svět? Bojujeme za to, aby život zůstal darem a nikdo neměl právo život odcizit? Bojujeme za lidská práva nebo jen sledujeme, jak jsou porušovány a nebrány vážně? Na kolika místech světa je vůbec PRÁVO NA ŽIVOT? Když už žijeme ve 21. století, opravdu jsem tak daleko, abychom si uvědomili, co život znamená a jakou má cenu? Nebo máme stejné myšlení jak v době kamenné?
Doufám, že pro každého z nás je život darem a všichni budeme bojovat, aby darem zůstal. Jak? Stačí se hlasitě ozvat, když uvidíš, že někdo ubližuje druhému. Že to nestačí? Ano, můžeš klidně stát a jen přihlížet. Možná ale i ty budeš jednou potřebovat pomoc. Proto se neotáčej zády.

Nezáleží na jazyku, záleží na pocitu!

8. února 2016 v 20:54 | ZIP_photos |  _Fata morgana_

the HOME

das House

Maison

Domum

Thuis

...

DOMOV

Jedno slovo, jasná definice- místo, kde se cítím spokojeně.
Může tohle říct každý?

Nezáleží, odkud pocházíte, tohle slovo má svou podstatu stejnou. Jen ne každý cítím domov tak, jak by měl.
Domov by mělo být místo kde:
  • se cítíš šťastný
  • se cítíš svobodný
  • se cítíš bezpečně
  • nemáš strach
  • můžeš říct cokoliv a budeš milován
Snad většina z nás tohle místo nalézá a právem ho oslovuje DOMOVEM. Je však na světe tolik lidí, kteří tohle nepoznali. Kde se stala chyba?
Můžeme ji hledat v samotném systému, který se nepostaral o všechny obyvatele dostatečně, aby DOMOV našli, ale je to možné? Máme přeci demokracii a stát není odpovědný za to, aby jsi DOMOV našel, pouze střechu nad hlavou.
Systém bych tedy vynechala. Oslovila bych samostatné rodiče, kteří by DOMOV měli založit a pečovat o něj v té největší míře. Tudíž, děti se narodí do prostředí, kde se cítí šťastně, svobodně, bezpečně a milovaně. Je to vše?
Je to základ. O jeho zlepšení se staráme pak každý sám. DOMOV je místo, kde nalézáme vše. Přesto se však najdou místa, kde nemají čistou vodu, dostatek jídla, ale děti nazývají toto místo DOMOVEM, Je to správně? Ano...
Jelikož mohu zmínit místo, kde je teplo, dostatek jídla a jsou tam lidé, kteří vás mají rádi. Ne však jako rodiče. Přesto děti toto místo nenazávají DOMOVEM.

Tudíž, nezáleží tolik na tom, jestli máte zaplé topení, navařenou bramboračku na stole nebo vyprané ponožky. Musíte cítit ty správné pocity. Ale co si budem povídat, každému teplá polévka zpříjemní život.

Zkusme společně vytvořit místo, které naše dítě budou hrdě nazývat DOMOVEM. Bude zde šťastné, může vyznávat jakokoliv víru, být jakékoliv orientace, nebude se bát a budeme ho milovat takové, jaké je. Pomůžete mi? Usmívající se

Radost není sekta

2. února 2016 v 21:24 | ZIP_photos |  _Fata morgana_
Konečně pozitivní téma týdne! (Zdravím čtenáře! Usmívající se)

Zamýšleli jste se někdy nad tím, jak moc média ovluvňují život? Je to opravdu síla! Lidé se řídí tím co čtou, vidí a slyší od zdrojů, které žijí vlastní životy a které mají sílu ovládat ty naše. Samozřejmě, že tuhle možnost máme i my. Můžeme psát, natáčet a nahrávat naše příběhy na internet bez omezení. To je jedna ze světlých stránek 21. století a vývoje technologie.

Ale přemýšleli jste nad tím, kolik pozitiva najdete na internetu? Když rozkliknete jakýkoli zpravodajský server, dočtete se o hrůzách, které se staly a někde dole bude článek o slůněti, které se narodilo před hodinou. To samé se vám stane, když zapnete televizi. Dokonce už najdete pořad- Krimi zprávy. Je to snad nejdelší pořad o zpravodajství a jak už téma napovídá, jde opravdu o KRIMI. Tedy u hrůznostech. Pak vám pošlou program o celebritách a nakonec o hlouposti lidí, jenže právě tenhle pořád vám zlepší den. Jak by taky ne. Celých 20 minut posloucháte, jak někdo někoho zavraždil a pak vás odmění zábavou z internetu.

Nechci tím říct, že kriminalita není důležité téma. Ale podle mě, je to začarovaný kruh. Pokud zrůdnosti vidíte= páchate je. Není to tak jednoduché, v mozku se dějí složitější operace, ale o tom někdy příště.
Nicméně kdyby internet a televize ukazovali více štěstí a radosti, které je na světě dost, nebyl by svět hezčí a lidé optimističtější?

Řekněme nahlas- BAVÍ MNE ŽÍT, zapněte internet a nastavte si, aby se vám ukazovaly jen pozitivní zprávy dne. Několik serverů povoluje nastavit vlastní výběr zpráv, tak to zkuste. Pak napište na blog nebo klidně na papír váš nejkrásnější zážitek, napiště, proč vás baví žít a čtěte si to každý den. Proč? Radost ze života je klíč k úsěchům a ty chceme každý. Takže zavřete noviny o kriminalitě. Jen vám to ničí život.

Naučit se radovat ze života je základ. Není to sekta. Je to klíč.

Tak co, baví vás žít?