Úkol č. 2

14. ledna 2016 v 12:00 | ZIP_photos |  *Evolution*
Zamysli se, jakby jsi reagovala na zprávu, že vláda ČR rozhodla integrovat do naší země 200 000 migrantů. Po 10 000 do každého většího města a to i do města, ve kterém žiješ. Dva dny před příjezdem těchto to lidí, je vyhlášena v Praze masová demonstrace, která má cíl této situaci zabránit. (Vliv skupiny- Konformita.)
Osobně jsem se nikdy demonstrace neúčastnila. Popravdě mám strach právě z té masy, které jedná pod nátlakem a páchá i násilí. Je pravda, že nevím, jestli bych se nechovala stejně, ale nevyhledávám demonstrace, protože necítím potřebu takhle projet svůj názor. Je pravda, že v naší historii měla demonstrace úspěch, ale co si budeme povídat, komunismus byl na spadnutí delší dobu a tohle tomu určitě pomohlo, ale nebyla to ta největší síla. Tudíž si nemyslím, že by demonstrace mohla zabránit tomuto rozhodnutí a určitě bych se neúčastnila. Ne proto, že imigranty vítám s otevřenou náručí, ale protože mám strach z lidí v afektu a protože to nevidím, jako řešení.
Jelikož celá situace je mnohem složitější, než si většina lidí myslí, nerada bych tyhle demonstrace podporovala. Proč? Je potřeba si uvědomit, že kvůli téhle situaci se Evropa rozděluje. Demonstrace a jiné akce způsobují jen další oddálení se. To, co nastalo, není přece otázka jednoho roku. Jediný rozdíl je, že teď přicházejí ve velkém počtu. Nedokážeme zabránit jejich příchodu, tak proč bojovat násilím a tlakem, když jsme přece civilizovaní lidé, žijící ve 20. století a hlavně- ve svobodném světě. Nikdo si nemůže vybrat svůj původ, tudíž by mu neměla být brána ani jeho změna.
Buďme konformní, ale v názoru, že migranti potřebují pomoc, NAŠI pomoc. Můžeme přece fungovat jako před tím, jen se musíme stmelit a začít pracovat na nové budoucnosti. Na budoucnosti, kde už svět nebude rozdělen na Američany v Americe, Číňany v Číně nebo Afričany v Africe. Zapracujme na společné zemi, kde každý může žít tam, kde chce. Usmívající se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama